Г.Белль "Подорожній, коли ти прийдеш у СПА..."
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Війна залишилася в моїх очах жахливою машиною отупіння, кривавого отупіння. Г.Белль Ми маємо з’ясувати, чи можливо прийняти таке, позбавлене часових меж, ставлення до війни; показати антигуманну й протиприродну сутність війни на прикладі оповідання “Подорожній, коли ти прийдеш у спа…”; виховувати повагу до учасників війни.
День Перемоги Радіола у клубі грає, У танку і старі, й малі, Половина села гуляє, Половина лежить в землі. Вітер вічний вогонь гойдає. І печаль. І пісні. І сміх. Всіх полеглих ніхто не знає. Поминають – усіх. Перемога ціни не має. Різні долі. Вона – одна. Рідні лиця та імена. Покоління нове зростає. Мирна й чиста над ним блакить. Половина села гуляє, Половина в землі лежить. М.Луків
Приснилось матері, що ожили солдати, Які стоять одягнені в граніт. Приснилось матері, що йде один до хати – І раптом зупинивсь біля воріт. Чого не йдеш, чого стоїш, мій синку? Вже скільки літ стоїш без відпочинку. Вже скільки літ чекаю в самоті. Приснилось матері, що привела в оселю. Він автомат поставив у куток І, мовчки скинувши запилену шинелю, Узяв у руки скрипку і смичок. Устами струн почав розповідати, Як він ішов додому крізь грозу, А в тихім сні, у сні ридала мати І витирала радості сльозу. Чи це мана? Й самі побігли ноги: “О, де мій син?” І впала край воріт. А вдалині, де сходяться дороги, Стояв солдат, одягнений в граніт. О.Богачук
За період з 3800 р. до н. е по 2000 рік відбулося майже 14557 великих і малих війн, серед них і дві світові, під час яких загинуло від голоду, епідемій, було вбито 3,6 млрд. людей. Таку ціну заплатило людство за непорозуміння між народами, політичними поглядами, класами та ін.
Людські цінності Життя Здоров’я Кохання Почуття Мрії, майбутнє Гроші Пам’ять Доброта Гідність Реалії “мерці” Головний герой поранений, каліка “серце мовчить”, тільки біль Позбавлений майбутнього Герой не знає, заради чого він жив і за що він помре.
Ось таким пригадує себе головний герой, такими вони були – звичайні учні німецької гімназії, на рукавах яких гордо красувалась руна “зіг”, подарована СС, символ перемоги. Це діти, яких виховував гітлерюгенд; членство в ньому за законом (з 1936 р.) було обов’язковим для молоді від 10 до 17 років. У 1931 р. їх було майже 100 тисяч, у 1940 р. вже 8 мільйонів.
Коли я справді у своїй школі, то й моє ім’я стоятиме там, укарбоване в камінь, а в шкільному календарі проти мого прізвища буде написано “Пішов зі школи на фронт і поліг за…” Та я ще не знав, за що… Серце в мені не озивалося
Подорожній, коли ти прийдеш у Спа… Подорожній, коли ти прийдеш у Спа… Подорожній, коли ти прийдеш у Спа… Подорожній, коли ти прийдеш у Спа… Подорожній, коли ти прийдеш у Спа… Подорожній, коли ти прийдеш у Спа… Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…
Презентацію підготувала: Кошова В.М., учитель Решетилівської гімназії імені І.Л.Олійника @2008
Схожі презентації
Категорії