Джеймс Джойс життєвий та тврчий шлях
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Життєвий та творчий шлях письменника Джойс — ірландський письменник-модерніст, який мав особисті світоглядні й естетичні позиції. Характерні риси поетики модерністських творів Джойса: “потік свідомості”, це елемент пародійності й іронізму, яскраво виражена інтертекстуальність. Психологіча суть “Джакомо Джойс”, його автобіографічний характер.
Тема батьків і дітей взагалі все життя хвилювала самого Джойса. Джойс навіть брав уроки російської мови, щоб в оригіналі читати російських письменників. Читач має право запитати - про що "Улісс", хоч би у загальних рисах. Тут в нього сама мова як би живе своїм життям.
Свого часу радянська критика вибрала Джойса символом модернізму і віддала його масовій атаці на з'їзді письменників в 1934 році. Це той з'їзд, на якому соціалістичний реалізм був проголошений офіційним художнім принципом радянського мистецтва.
В мініатюрі «Джакомо Джойс» глибоко розкривається напружений, динамічний, багатий розмаїтими відтінками плин почуттів самого героя.
Для нього кохання - це і «хресна путь», і свято відродження юних почуттів, і гіркота усвідомлення того, що молодість уже промайнула.
У цьому творі Джойсом були спробувані також елементи техніки «потоку свідомості». «Потік свідомості» - один із провідних прийомів літератури модернізму. Він вважав, що свідомість - це потік, ріка, в котрій думки, переживання, спогади постійно перебивають одне одного, спонтанно перетинаються. «Потік свідомості»
Кошти для існування Джойс отримував, погоджуючись на практично будь-яку роботу і з вдячністю приймаючи грошові подарунки від шанувальників його таланту.
У 1914 році побачила світ збірка розповідей "Дублінці", а два роки опісля був надрукований роман "Портрет художника в юності". Слава до Джойса прийшла після публікації в 1922 році знаменитого роману "Улісс" - роман про сучасне життя, але за сюжетом, заснованим на "Одіссеї" Гомера.
Університетський коледж Дубліна (University College Dublin) щороку присуджує премію пам'яті Джеймса Джойса за літературні досягнення. У 2008 році вона дісталася індійсько-британському письменнику Салману Рушді (Salman Rushdie), автору «Сатанинських віршів» та «Дітей півночі». На церемонії нагородження премією Рушді заявив, що Джойс був джерелом його творчого натхнення та зразком роботи з літературною мовою.
Схожі презентації
Категорії