"Дмитро Іванович Донцов "
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
український літературний критик ; публіцист ; філософ ; політичний діяч ; засновник теорії інтегрального націоналізму.
Студентом почав інтенсивну політичну діяльність і 1905 вступив до Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП). Його двічі арештовували: 1905 у Петербурзі та 1908 у Києві. Після другого арешту й восьми місяців ув'язнення заходами родичів його випускають на поруки, і того ж року він виїхав у Галичину, потім у Австро-Угорщину.
У 1909–1911 роках навчався у Віденському університеті, там же одружився з українською студенткою Марією Бачинською. Провчившись 4 семестри у Відні, 1911 переїхав до Львова, де продовжив навчання. 1917 року одержав ступінь доктора юридичних наук.
1913 р. Донцов через конфлікт на національному підґрунті вийшов з УСДРП. З 1914 р. проживав у Відні й Берліні, а з 1916 р. — у Швейцарії, активно включився у роботу Союзу Визволення України (СВУ), заснованого 4 серпня 1914, згодом став першим головою СВУ.
Протягом 1919–1921 рр.— шеф Українського пресового бюро при посольстві УНР у Берні (Швейцарія). З 1922 р. — знову у Львові, редагував журнали «Літературно-науковий вістник», «Заграва», «Вістник», друкувався у німецькій, швейцарській та польській періодиці.
Займався публічною діяльністю, виступаючи заочним опонентом апологетів ідеї комунізму, роблячи розляглі доклади перед громадою. Жовтнем 1929р. у Львові виступив з критичною доповіддю про сутність здійснюваної в УРСР політики українізації; промова теоретика українського націоналізму стала відвертою альтернативою промові Скрипника, виголошеній у Львові вереснем 1929 р.
Соціал –демократичний ( до 1913 року) У цей час молодий публіцист пливе у фарватері ідейних течій свого часу , вивчає і популяризує Маркса і Енгельса і навіть ... викриває " українських буржуазних націоналістів " ( під якими він розумів власне представників ліберального , поміркованого українства ) . Націоналістичний (почався в 1913 році і тривав приблизно до 1939 року ( умовно кажучи , до кінця " Вісника" )) . У 1913 році Донцов круто перекладає кермо своєї долі , виголосивши промову ( надруковану брошурою ) за здобуття Україною незалежності. У творах цього періоду (який є найбільш плідним і найважливішим у житті Донцова ) вирішальною рушійною силою історичного процесу виступає не боротьба класів , але націоналізм , незмінна воля нації до буття та самореалізації.
Для якого важко підібрати чітке визначення (умовно можна назвати його містичним ) тривав приблизно з 1939 року до кінця життя Донцова. Не заперечуючи відверто висловлених у попередньому періоді принципів , Донцов все більше уваги став приділяти проблемам духовного розвитку , бачачи в розвитку духу джерело громадських і політичних змін . Але протягом усього життя нашого українського Макіавеллі його провідною зіркою була незалежна українська держава і боротьба проти Росії як головного ворога нашої незалежності
Схожі презентації
Категорії