X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дефо

Завантажити презентацію

Дефо

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Роман Д. Дефо “Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо”. Історія створення роману. ©

Слайд 2

Епіграф уроку Мінливих доль таких ніхто, мабуть, іще не знав… Даніель Дефо

Слайд 3

Проблемне запитання Чи хотіли б ви потрапити на безлюдний острів? Чому?

Слайд 4

Д. Дефо – автор роману “Робінзон Крузо” Д. Дефо народився 1660 р. в Лондоні. Займався комерцією, а після 30 років почав писати. Його перу належать романи про піратів, привидів, грабіжників, королів. Всього Дефо написав понад 500 творів. Славетний роман “Робінзон Крузо” займає у цьому списку № 412. Але слава прийшла до Дефо вже після смерті.

Слайд 5

Англія – батьківщина Д. Дефо

Слайд 6

Лондон – рідне місто письменника

Слайд 7

Словникова робота Роман – великий за обсягом і складний за будовою переважно прозовий твір, у якому широко охоплені життєві події, глибоко розкрито історію формування характерів багатьох персонажів. Роман може бути історичним, побутовим, філософським, психологічним, пригодницьким тощо. Пригодницька література – твори із захоплюючим сюжетом про складні випробування, через які проходять герої. Прототип – це реально існуюча особа, яка слугувала авторові прообразом для створення літературного персонажа.

Слайд 8

Головні ознаки роману переважно прозовий твір; великий за обсягом; велика кількість подій; охоплює значний відрізок часу; складна композиція; велика кількість персонажів; розкрито історію формування характерів героїв.

Слайд 9

Прототип Робінзона Крузо – моряк Олександр Селькірк Шотландський моряк Олександр Селькірк потрапив на безлюдний острів через сварку з капітаном корабля. Він прожив на острові 4 роки і 4 місяці, а потім його помітили з корабля. За цей час він зовсім здичавів і не міг говорити. Д. Дефо дізнався про цю історію з газет і поклав її в основу свого роману, звичайно, дещо змінивши.

Слайд 10

Порівняльна характеристика прототипа і літературного героя Олександр Селькірк Місце дії – Тихий океан, узбережжя Чилі, острів Мас-а-Тьєрра. Термін перебування на острові – 4 роки 4 місяці. Історичний час на острові – 1705-1709 рр. Робінзон Крузо Місце дії – Атлантичний океан, береги Бразилії, острів біля р. Оріноко. Термін перебування на острові – 28 років 2 місяці Історичний час на острові – 1659-1687 рр.

Слайд 11

Ігрове завдання Прочитайте повну назву роману “ЖИТТЯ, незвичайні і дивовижні ПРИГОДИ РОБІНЗОНА КРУЗО – МОРЯКА З ЙОРКА, що прожив двадцять вісім років у повній самотності НА БЕЗЛЮДНОМУ ОСТРОВІ, Біля берегів Америки, біля гирла великої річки Оріноко, опинившись на березі після аварії корабля, під час якої загинув весь екіпаж, крім нього, з додатком розповіді про на менш дивовижний спосіб, яким його, врешті-решт, визволили ПІРАТИ. Писано ним самим.” Порахуйте, скільки слів має ця назва. Чому автор виділив крупним шрифтом деякі слова?

Слайд 12

Поняття про “робінзонаду” Популярність роману Д. Дефо була настільки великою, що викликала у літературі численні наслідування. А в літературознавстві з’явився термін “робінзонада”. Робінзонада – це опис пригод на безлюдній землі, де людина, опинившись наодинці з природою, змушена боротися за виживання, виявляючи силу духу і розуму. Найвідоміші робінзонади: “Мауглі” Кіплінга, “Тарзан” Берроуза, “Володар мух” Голдінга.

Слайд 13

Підсумки уроку Сьогодні на уроці ми: помріяли про подорож на безлюдний острів; дізналися про життя Д. Дефо; ознайомилися з термінами “роман”, “пригодницька література”, “прототип”, “робінзонада”. дізналися про світові славу роману Д. Дефо “Робінзон Крузо”.

Слайд 14

Домашнє завдання Підготувати розповідь про життя Робінзона Крузо на безлюдному острові. Знайти в тексті цитати на підтвердження фактів оповіді.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література