X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чехов: художня деталь

Завантажити презентацію

Чехов: художня деталь

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Художня деталь і антитеза в оповіданнях А. П. Чехова. ©

Слайд 2

Епіграф уроку Краткость – сестра таланта. А. П. Чехов

Слайд 3

Словникова робота Антитеза – протиставлення явищ, характерів, почуттів, зовнішності. Художня деталь – виразна деталь у творі, яка має значне змістовне та ідейно-емоційне навантаження. З її допомогою письменник підкреслює характерний признак зображених ним картин, предметів чи характерів героїв, яких виділяє з ряду інших і дає можливість зрозуміти їх значення у творі.

Слайд 4

Робота з текстом оповідання “Товстий і тонкий” Антитеза: товстий і тонкий Протиставлення використане уже в назві твору і відразу готує читача до того, що мова піде про різних людей. У читача виникають асоціації: товстий – багатий, ситий щасливий; тонкий – бідний, голодний, нещасний. Автор дає своїм героям імена, але наполегливо називає їх товстим і тонким, підкреслюючи їх несхожість в усьому: в зовнішності, соціальному становищі, характерах.

Слайд 5

Робота з текстом оповідання “Товстий і тонкий” Художня деталь Запахи від героїв оповідання: від товстого пахло хересом і флердоранжем, а від тонкого – шинкою і кавою. Шкільні прізвиська героїв, які просто так не даються. Товстий зробив дурницю, можливо, випадково, а тонкий був ябедою. Повтор схожих фраз на початку зустрічі друзів (“Обидва були приємно здивовані”) і в її кінці (“Всі троє були приємно вражені”). Спочатку ─ щирість, а потім – лицемірство.

Слайд 6

Робота з текстом оповідання “Хамелеон” Антитеза Собака бродяча – “Ні шерсті, ні вигляду… стерво, та й годі.” Собака генеральська – “Собака – ніжна тварина”.

Слайд 7

Робота з текстом оповідання “Хамелеон” Художня деталь Вузлик в руках Очумєлова і решето з конфіскованим агрусом, яке несе городовик – не що інше, як данина. “Закривавлений палець” Хрюкіна, який має вигляд “знамена перемоги”, коли Очумєлов виступає на стороні ювеліра. А коли Очумєлов міняє думку, Хрюкіну доводиться палець опускати. Шинель Очумєлова, яку він то просить зняти з себе, то надіти знову в залежності від зміни обставин і можливих наслідків конфлікту.

Слайд 8

Творче завдання Дайте відповідь на запитання, яке звучить у вірші Л. Мартинова “След” След А ты? Входя в дома любые – И в серые, И в голубые, Всходя на лестницы крутые, В квартиры, светом залитые, Прислушиваясь к звону клавиш И на вопрос даря ответ; Скажи: Какой ты след оставишь? След, Чтобы вытерли паркет И посмотрели косо вслед, Или Незримый прочный след В чужой душе не много лет?

Слайд 9

Підсумки уроку Чому навчають нас оповідання А. П. Чехова? Письменник вважав, що людина повинна постійно працювати над собою, щоб стати вихованою освіченою, доброю, благородною. Чи згодні ви з такою думкою? На думку Чехова, треба змінитися самому, і тоді життя навколо нас теж зміниться в кращий бік. Чи підтримуєте ви думку письменника? Чи можете ви назвати себе вихованою людиною? Що б ви хотіли змінити у навколишньому світі?

Слайд 10

Домашнє завдання Прочитати першу строфу “Різдвяної пісні в прозі” Чарльза Діккенса. Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про цікаві факти із життя Чарльза Діккенса.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література