X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Аполлінер. Життя і творчий шлях. Презентація

Завантажити презентацію

Аполлінер. Життя і творчий шлях. Презентація

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гійом Аполлінер

Слайд 2

Поет-лірик, один із фундаторів сюрреалізму, кубофутуризму Поет-лірик, один із фундаторів сюрреалізму, кубофутуризму

Слайд 3

Позашлюбний син італійського офіцера Франческо Д'Аспермона і польської аристократки Анжеліки Костровицької народився 26 серпня 1880 року у Римі. Позашлюбний син італійського офіцера Франческо Д'Аспермона і польської аристократки Анжеліки Костровицької народився 26 серпня 1880 року у Римі.

Слайд 4

У 1899 році юнак перебрався до Парижа, де познайомився з митцями-авангардистами (серед його друзів були художники Марлен Дерен, Рауль Дюфі, Пабло Пікассо, письменники Макс Жакоб і Альфред Жаррі) та політиками. У 1899 році юнак перебрався до Парижа, де познайомився з митцями-авангардистами (серед його друзів були художники Марлен Дерен, Рауль Дюфі, Пабло Пікассо, письменники Макс Жакоб і Альфред Жаррі) та політиками.

Слайд 5

У 1902 році поет найнявся учителем в один із рейнських замків, де зустрів і покохав англійську гувернантку Анні Плейден, котра так і не стала його дружиною. Нещасливе кохання було темою багатьох віршів Аполлінера. У 1902 році поет найнявся учителем в один із рейнських замків, де зустрів і покохав англійську гувернантку Анні Плейден, котра так і не стала його дружиною. Нещасливе кохання було темою багатьох віршів Аполлінера.

Слайд 6

З 1902 р. Майбутній поет займається журналістською діяльністю, пише невеликі статті для журналів «Європеєць», «Сонце», «Мессідор», «Соціальна демократія». З 1902 р. Майбутній поет займається журналістською діяльністю, пише невеликі статті для журналів «Європеєць», «Сонце», «Мессідор», «Соціальна демократія».

Слайд 7

Особливе місце в його долі займала француженка Особливе місце в його долі займала француженка Марі Лорансен. З гарненькою двадцятидворічною художницею Аполлінер зустрівся в 1907 році, коли йому виповнилося двадцять сім років. Їх познайомив Пабло Пікассо. Остаточний розрив відбувся у 1912 році: Гійом Аполлінер назавжди пішов від Марі Лорансен.

Слайд 8

Слайд 9

7 вересня 1911 – по підозрі в співучасті в крадіжці «Джоконди» Леонардо да Вінчі з Лувра Аполлінер був заарештований та ув'язнений у паризькій в'язниці Санте; 7 вересня 1911 – по підозрі в співучасті в крадіжці «Джоконди» Леонардо да Вінчі з Лувра Аполлінер був заарештований та ув'язнений у паризькій в'язниці Санте; 12 вересня відпущений за відсутністю складу злочину.

Слайд 10

Під час Першої світової війни Аполлінер пішов добровольцем на фронт. Під час Першої світової війни Аполлінер пішов добровольцем на фронт. Був важко поранений в голову.

Слайд 11

З фронту Аполлінер пише ліричні вірші присвячені З фронту Аполлінер пише ліричні вірші присвячені

Слайд 12

Аполлінер не змiг перенести "iспанки", яка вирувала тодi у Францiї, помер у 1918 р. в Парижі. Аполлінер не змiг перенести "iспанки", яка вирувала тодi у Францiї, помер у 1918 р. в Парижі.

Слайд 13

Слайд 14

Особливості лірики Аполлінера Поезія Г.Аполлінера - ліричний літопис епохи. Асоціативна образність, метафористичність, надзвичайна експресивність З 1912 р. відмовився від розділових знаків. Нові форми відтворення тексту – каліграми - текст у вигляді малюнка. «Надреалізм»(сюрреалізм) - поетичний процес, в якому за допомогою образності, гумору, сатири, шляхом синтезу серйозного і смішного відбувається перетворення дійсності в дійсність вищого ступеня.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література