X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
англійське відродження

Завантажити презентацію

англійське відродження

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Характеристика епохи відродження в Англії Підготувала: Борисюк Анастасія

Слайд 2

Епоха Відродження Відродження, або  Ренесанс  — культурно-філософський рух кінця Середньовіччя — початку Нового часу, що ґрунтувався на ідеалах гуманізму та орієнтувався на спадщину античності. Література Відродження (література Ренесансу) — це період в історії світової літератури, що охоплює 14-16 століття в Італії та кінець 15 — початок 16 століття в інших країнах Європи. Першим назву «Відродження» або, французькою мовою, «Ренесанс» застосував у 16 столітті італійський історик мистецтва Джорджо Вазарі. Він прагнув підкреслити факт повернення образотворчого мистецтва тієї доби до античних взірців.

Слайд 3

Епоха Відродження Основні риси Відродження: Антропоцентризм  Гуманізм  Пантеїзм Філософія Відродження характеризується також появою нової натурфілософії, інтересом до держави, індивідуалізмом, формуванням ідеї соціальної рівності та опозиційністю до церкви.

Слайд 4

Особливості англійського Відродження Англійське відродження мало аристократичний характер, а королівський двір посів місце головного ренесансного центру країни. Інтелектуальна еліта Англії мала всі умови для освіти, самоудосконалення, подорожі. Вони отримали дійсну можливість стати мудрими на прикладах тих, хто пройшов шляхом помилок і небезпек — до них, засвоїти їх досвід, розвинути найкраще в досвіді попередників, з якої б країни вони не були. Набуває розвитку практика запрошення на працю в Лондон іноземних художників. Королівський двір і аристократичне коло британців обслуговували Ганс Гольбейн Молодший (німець за пходженням), Ганс Еворт (фламандець із Антверпена), низка майстрів, імен яких не поквапились зберегти тощо.

Слайд 5

Особливості англійського Відродження Відродження в Англії мало обмежений характер, що найбільше відбився не в образотворчому мистецтві, а в літературі. Культура Англії підтяглася до ідей відродження з запізненням, а засвоєння ідей відродження і гуманізму збіглося з добою раннього бароко, що теж мали обмежений характер в країні. Тут часто використовували форми, вироблені в інших мистецьких центрах — Італії, Нідерландах, частково — Франції. В поезії і в створенні п'єс для тогочасного театру англійськи митці посіли провідні позиції в Європі, а імена англійських поетів і драматургів уславили країну .Саме в Англії були створені умови для виховання і розвитку таланту такого велетня європейської культури, що творив під псевдонімом Шекспір (Роджер Меннерс, граф Ретленд, володар замку Бівер).

Слайд 6

Особливості англійського Відродження Час англійського Відродження — 16 та початок 17 століття. Виділяють такі періоди: Передвідродження (з кінця 14 століття) Раннє Відродження (перша половина 16 століття) Середнє Відродження (друга половина 16 століття) Пізнє Відродження (на межі 16-17 століття) представлене іменем Вільяма Шекспіра (1564-1616), одного з найвидатніших письменників доби Відродження, автора сонетів, трагедій "Ромео і Джульєта", «Макбет», "Отелло", «Гамлет», "Король Лір", комедій "Приборкання норовливої", "Сон літньої ночі", «Багато галасу з нічого», історичних хронік, драм.

Слайд 7

Пізнє Відродження Пізнє Відродження Вільям Шекспір (хрещений 26 квітня 1564, дата народження невідома, Стретфорд-на-Ейвоні — 23 квітня (3 травня) 1616, Стретфорд-на-Ейвоні) — англійський драматург Єлизаветинської епохи. Один з найвідоміших драматургів світу, автор принаймні 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, 5 поем і циклу з 154 сонетів. Шекспір визнаний найвидатнішим англійським драматургом всіх часів. Був також поетом і актором. Народився в заможній за тим часом родині Джона Шекспіра, рукавичника та торгівця шерстю. Його мати, вроджена Арден, належала до одної із найдавніших англійських родин. Найвідоміші твори : «Ромео і Джульєта», «Сонети», «Гамлет», «Король Лір», «Буря», «Отелло», «Сон літньої ночі» Вільям Шекспір Герб родини Шекспірів Сцена з “Ромео і Джульєтти” Підпис В.Шекспіра

Слайд 8

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література