X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Аналіз твору А. Камю «Чума»"

Завантажити презентацію

"Аналіз твору А. Камю «Чума»"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Аналіз твору А. Камю «Чума» Мета: розглянути шукання письменником життєвих істин, прослідкувати вплив екзистенціалістських ідей на творчість А. Камю, розглянути систему образів героїв роману, символіку чуми, ідейно-художні особливості роману; активізувати пізнавальну діяльність; виховувати активну життєву позицію, людяність. Тип уроку: комбінований урок (урок – пересторога). Обладнання: опорний конспект-схема (презентація), ілюстрації до твору (слайди з картин Ієроніма Босха), портрет письменника, збірка творів А.Камю, підручники. Епіграф: «Єдине, що мені важливо, - це бути людиною». «Жизнь абсурдна, и человек становится человеком только в пограничной ситуации».

Слайд 2

Бережімо чистоту своєї душі… Чума… Сльози… Смерть… Так важко, коли читаєш, як ця страшна хвороба приносила муки, біль, забирала життя у багатьох безневинних людей. Невже вони заслужили на такі важкі страждання? Можливо, адже в сучасному світі ми усі стали егоїстами, нас більше не хвилюють проблеми інших, ми намагаємося боротися лише за власне щастя, і тому це – кара Божа за усі гріхи, які вчинили люди. Але що ж тоді зробив маленький хлопчик, у якого чума забрала іскру життя, можливість відчути радощі Землі? Так, ця страшна хвороба несправедлива, тому пам’ятаймо: бережімо чистоту своєї душі, і тоді її мікроби більше ніколи не завдадуть шкоди нам і людям, яких ми сильно любимо!

Слайд 3

Опорний конспект-схема Автор: Назва роману: Жанр: Історичні події: Філософські погляди: Тема: Система образів: а) борці: б) примиренці: в) герої, для яких чума благо: 8. Висновок:

Слайд 4

Слайд 5

Основні положення екзистенціалізму: світ абсурдний і народжується задля смерті; головний скарб людини – її внутрішній світ; людина у вирішальні моменти свого життя стає перед вибором і в залежності від вибору – вона стає людиною, або ні; людина у світі самотня, її існування в єдності з іншими необхідне, щоб перебороти страх, відчай, тривогу, самотність; відображення життя у творі митцем завжди суб’єктивне; існування людини, біологічне і психологічне, передує сутності та є важливішим.

Слайд 6

Словникова робота. Притча – алегоричний літературний жанр, що містить в собі моральне або релігійне повчання. Чума – гостре інфекційне захворювання людини і тварини, належить до карантинних хвороб. Фашизм – відкрита терористична диктатура найбільш реакційних і словіністичних елементів. Встановлення фашизму виражає неспроможність влади утримати контроль демократичними засобами. Примиренці – невиразні образи, вони стоять осторонь і дотримуються думки «…моя хата з краю, нічого не знаю».

Слайд 7

Рамбер Гран Ріє, Тарру, Рамбер – люди з великої літери, розуміють життя, як «боротьбу». Панлю – не бореться, не розуміє, що це обов’язок кожного. Гран – одного кроку не вистачає, немає наснаги боротися. Не всі розуміють, що таке зло, треба пройти всі круги, щоб стати людиною з великої літери. Людина Розуміння обов’язку Боротьба Співчуття до людей Розуміння зла Катар

Слайд 8

Ілюстрації до твору А.Камю “Чума”

Слайд 9

Навала пацюків

Слайд 10

Ілюстрації до твору А.Камю “Чума”

Слайд 11

Ілюстрації до твору А.Камю “Чума”

Слайд 12

Висновок: «Трагічний гуманізм» бунту героїв Камю полягає у тому, що, навіть усвідомлюючи обмеженість своїх можливостей у боротьбі зі злом, вони не складають зброї. Як зазначив С, Величковський, «Чума» - це насамперед книжка про тих, хто чинить опір, а не про тих, хто здався, книжка про сенс існування, який знаходиться серед безладу життя». «Людина мусить залишатися вірною людському в собі; повинна протистояти злу навіть у тому випадку, коли немає ніякої перспективи і ніякої надії». (…Микроб чумы не умирает, никогда не исчезает, он может десятилетиями спать и терпеливо ждать своего часа… И, возможно, прийдет день, когда чума разбудет крыс и пошлет их околевать на улицы счастливого города).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література