X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відомості про водний транспорт в Україні

Завантажити презентацію

Відомості про водний транспорт в Україні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Водний транспорт України

Слайд 2

Водний транспорт морський річковий - низька собівартість - 4 місце за вантажообігом, останнє за пасажирообігом - можливий за наявності природних ресурсів

Слайд 3

Учнівська презентація

Слайд 4

На всіх етапах формування держави велику роль відігравав флот «Із варяг у греки», по Дніпру, поєднував Балтійське і Чорне моря. Коли не було доріг, судноплавство було найбільш безпечним і дешевим видом транспорту. Плоти Моноскліти (однодревки)

Слайд 5

За княжих часів розширилися зв'язки українських купців, пожвавився товарообмін, почастішали морські походи Човни лодії («побойні» (набойні) або «набої»). Лодії могли перевозити до 300 пудів (4,8 тонни) і були значно кращим за своїх попередників. На таких кораблях київські князі ходили «воювати Царгород».

Слайд 6

Флот за часів козаччини Спершу козаки використовували човни, що були зроблені з бичачої шкіри. Надалі - дерев’яні човни – «чайки». Окрім чайок запорожці іноді використовували кораблі. За час козацьких морських походів український флот зазнав найбільшої слави.

Слайд 7

В XIX на початку XX ст. Виготовляли шугалії із соснових і ялинових дощок, які з'єднувалися металевими скобами, цвяхами, заклепками, стягувалися кокорами з дерева твердої породи. Щілини між дошками затикалися мохом. Зверху човен смолили. Управлявся такий засіб пересування переважно одним-двома веслами довжиною близько 2,5 м., перевозили до 5 т . У Подністров'ї поширені галери , які характеризувалися значними розмірами та високою тоннажністью.

Слайд 8

РОЗВИТОК МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ Регулярні морські перевезення Чорним та Азовським морями почалися з другої половини XVІІІ ст.

Слайд 9

Пароплави У 1823 році кріпаки-умільці з маєтку графа Воронцова у містечку Мошки, що на Черкащині, спорудили перший на Дніпрі пароплав. З 1835 року на Дніпрі вже діяла акціонерна компанія, у власності якої було декілька потужних пароплавів.

Слайд 10

комфортабельні пасажирські судна (теплоходи та ракети на підводних крилах) ; буксирні судна. Нині переважають самохідні судна, серед них: вантажні теплоходи вантажопідйомністю 600, 1800 і 2 000 т; великі дизельні електроходи;

Слайд 11

На озброєнні 4 корвета , 3 фрегата , 1 підводний човен, 26 допоміжних кораблів, і 35 літаків. Військово-Морські Сили України Підводний човен “Запоріжжя” Фрегат “Гетьман Сагайдачний” Корвет “Славутич”

Слайд 12

Риси морського транспорту

Слайд 13

Роль морського транспорту

Слайд 14

В Україні 22 морські порти через них проходить 18 тис. суден морські порти

Слайд 15

Слайд 16

1/5 вантажообігу морського транспорту. Основні вантажі: нафта, нафтопродукти, руди, будматеріали, хлібні вантажі, цукор, цитрусові. Одеський порт

Слайд 17

Паромні переправи Керч – Тамань (Росія) Євпаторія – Стамбул (Турція) “Ро - ро”

Слайд 18

Іллічівськ Маріуполь Севастополь Херсон

Слайд 19

Річковий транспорт його основні риси

Слайд 20

Основні водні артерії Дніпро - Прип’ять, Десна Дністер Південний Буг Дунай Назвіть порти які водночас є морськими і річковими.

Слайд 21

Порти на Дніпрі Київський – найбільший за обсягом вантажних перевезень ( - продовольчі та промислові товари; + вугілля, будматеріали, зерно, овочі). Черкаський, Дніпродзержинський будматеріали, та Кременчуцький, брухт, шлаки Дніпропетровський ( - вугілля; + кварцити, плодоовочеву продукцію). Запорізький ( - залізна руда, вугілля). Херсонський – на стику річкових та морських шляхів ( - боксити, овочі та баштанні культури, промислові та продовольчі товари; + вугілля, будівельні матеріали та зерно).

Слайд 22

Робота в групах Проблеми водного транспорту Перспективи водного транспорту

Слайд 23

Виправте помилки в тексті Водний транспорт України представлений річковим транспортом. В основному перевозить будівельні матеріали. Єдина судноплавна річка України – Дніпро. Річковий транспорт має найнижчу середню швидкість серед видів транспорту, але є найдорожчим. Потребує повної реконструкції свого господарства. Головний порт країни – Керч.

Слайд 24

На уроці я… дізнався… зрозумів… навчився… найбільший мій успіх це… я змінив своє ставлення до… був вражений такою інформацією…

Слайд 25

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна