X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Iсторичнi та архiтектурнi пам'ятки Уманi

Завантажити презентацію

Iсторичнi та архiтектурнi пам'ятки Уманi

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала Кащенко Ірина Петрівна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. В.І.Чуйкова Історичні та архітектурні пам'ятки Умані

Слайд 2

Вулицями старого міста Найперша бруківка з’явилася по вулиці Садовій (за радянських часів К.Маркса), якою водовози їздили по воду до джерела «Залізна рура». До 200-річчя заснування парку «Софіївка» (у 1996 році) відновлено дію цього джерела.

Слайд 3

У тому місці, де вулиця Садова круто обривається вниз, з'єднуючи центральну частину міста з Царициним парком, зберігся до наших днів двоповерховий будиночок, який належав кавказькому торговцю вином і фруктами. Не спростовуючи міфів про уманські таємниці, місцеві жителі стверджують, що у дворі старого будинку, під землею, є безліч таємних ходів, які час від часу дають про себе знати.

Слайд 4

Житловий будинок по вул. Садовій, 18

Слайд 5

Уманська дитяча поліклініка - зразок старої архітектури міста.

Слайд 6

На головних вулицях міста проживали дворяни, чиновники, офіцери, заможні євреї. Квартали єврейської бідноти, з низьким рівнем санітарно-гігієнічних умов, розміщувались навколо Торгових рядів (район базару) і були щільно забудовані: вул. Нижньоєврейська, Верхньоєврейська, Кагальна (вул.Спінози). Проектуючи будинок для заможних людей, архітектори тих часів намагалися, щоб парадний вхід, оздоблення фасаду був з різноманітними скульптурними деталями, колонами, фресками, філігранними віконними прорізами і арками гармоніювали між собою.

Слайд 7

Штаб Котовського

Слайд 8

По вулиці Затонського є й інші старі забудови

Слайд 9

Музей народної освіти міста Умані створений при Уманському міському Будинку учителя системи Міністерства освіти України міською профспілковою організацією працівників освіти і науки. Музей розпочав своє існування 27 листопада 1973 року.

Слайд 10

Вулиця Ленінської Іскри одна з найстаріших в Умані. Раніше вона називалась Дворянська, була добре впорядкованою, з забрукованими вулицями, кам’яними та цегельними будинками, освітлювалась гасовими ліхтарями. По вулиці знаходились заснована у 1878 році броварня (Уманський паровий пивоварний завод), на якому виготовляли пиво баварських і чеських сортів, спиртоочисний завод (Уманський лікеро-горілчаний завод), а також проживали аристократичні, заможні городяни.

Слайд 11

Побудований у 1890р – 1891р., разом із гілками Умань-Київ та Умань-Одеса, він розташований на майдані Гагаріна (за радянських часів – площа Жовтневої революції). Споруда зведена за типовим зразком, який був поширений в Україні наприкінці ХІХ ст. Перон залізничного вокзалу

Слайд 12

Для регулярної роботи на залізничних лініях використовувались паротяги, які, спочатку працювали на дровах, згодом їх перевели на донецьке вугілля. Лише з 1960-х року паровози почали витіснятися локомотивами з двигуном Дізеля внутрішнього згорання (дизель-поїзд).

Слайд 13

Загальноосвітня школа №14 (вул. Жовтневої революції, 69) Школа № 14 бере свій початок з 1938 р., коли на базі ЗОШ № 7 було створено новий середній навчальний заклад за Осташівським ставом. Зараз включений до державних історико-архітектурних пам’яток «Стара Умань»

Слайд 14

Дамба на ставу Осташівському

Слайд 15

Дореволюційний готель Ново-Європейський, збудований у 1901 – 1902 рр. відомим уманським підприємцем В. Файнштейном, власником чавуноливарного заводу (зараз міська міліція).

Слайд 16

У приватній стоматологічній клініці Піотровської, яка була зведена 1902р., зараз знаходиться місцевий краєзнавчий музей.

Слайд 17

З історії цієї будівлі відомо лише те, що колись тут торгували меблями. А після капітального ремонту розмістився банк.

Слайд 18

Чоловіча гімназія 1880р.

Слайд 19

Найпримітніша будівля по правій, від залізничного вокзалу, стороні – зараз тут агротехнічний коледж.

Слайд 20

Єдина вціліла архітектурна споруда часів останніх власників Уманщини – «Владельческий концертный зал» (1832 р.). Тут влаштовувались концерти, бали, банкети для міської знаті, поміщиків, чиновників, офіцерів.

Слайд 21

У 1866 році будинок переобладнали під військовий манеж. У 1877-1878 рр. тут тримали військовополонених турків. Після російсько-турецької війни манеж перетворили на цейхгаус та гауптвахту-карцер 44-го резервного піхотного батальйону. З 1894 року це вже військовий собор Святого князя Олександра Невського і Святої преподобної Ксанії. З 1921 року військовий собор закрито, будинок перебудували, зняли куполи, і з 1936 року в приміщені відкрито кінотеатр, якому в післявоєнні роки було присвоєно ім’я І.Д. Черняхoвського. На даний час не працюючий.

Слайд 22

Готель "Брістоль“. Будівля колишнього готелю розташована на вулиці Радянській. Побудований готель у 1901 р. на замовлення Ольшанського у традиціях неокласицизму. Зараз тут швейна фабрика.

Слайд 23

Далі за будинком колишнього готелю "Брістоль" знаходиться будівля готелю "Лондон". Побудований у 1901 р. у стилі раннього модерну як прибутковий будинок. Власником готелю був Йосип Полянський. За радянських часів на І поверсі знаходився кінотеатр “Хроніка”.

Слайд 24

Іще одна споруда «старого міста» – це довга двоповерхова будівля з невеликими вікнами, колишній Василіанський монастир, в якому поміщався окружний суд.

Слайд 25

Монастир Василіанського ордену з шестикласним училищем при ньому засновано в Умані 1766 р. на кошти графа С. Потоцького. Ченці нав’язували католицизм православному населенню, навчання в школі відбувалося за єзуїтською системою. Захопивши Умань, гайдамаки зруйнували монастир і повбивали багатьох ченців, серед них і ректора базиліанської школи ксьондза Гераклія Костецького. Тіла вбитих скинуто в криницю, яку почало копати населення Умані, коли в обложеному місті не стало води.

Слайд 26

Відновлений, невдовзі після придушення Коліївщини, Василіанський монастир закрили у 1794 р. за розпорядженням російського уряду, але на клопотання графа Щ. Потоцького знову відкрито у 1796 р. Монастир разом з Василіанською школою існували в Умані до 1831 р.

Слайд 27

Свято-Миколаївський собор споруджено 1812 року на місці дерев'яного, що згорів. У 1977—1988 роках виробниче об'єднання "Укрреставрація" здійснило проектні та реставраційні роботи. Нині собор передано релігійній громаді, він є діючим.

Слайд 28

Житловий будинок № 28 на базарі. Зведений у 1870-х роках. Фасади оздоблені в стилі неоренесансу.

Слайд 29

Торгові ряди зведено у 1780 році за проектом архітектора Тепінгера. У первісному вигляді споруда до наших днів не збереглася. У 1838 році її було перебудовано, у 1863-му розібрано кутові вежі та другі поверхи над проїздами.

Слайд 30

Синагога всередині заводу “Мегометр”

Слайд 31

Слайд 32

Кут старого корпусу педагогічного університету. За розповідями місцевих жителів саме на цьому кутку знаходилась аптека «Срібний лев», яка дала назву вулиці Аптекарської, нинішньої Садової.

Слайд 33

Уманський педагогічний університет (колишня міська управа) Заснований у серпні 1930 року під назвою Інститут соціального виховання

Слайд 34

Зведена будівля за проектом архітектора Юрія Дмитренка у 1912 р. як прибутковий будинок із магазинами на першому поверсі. З 1930 р. приміщення займає інститут соціального виховання, зараз це педагогічний університет.

Слайд 35

Грифон – прикраса на старовинній будівлі.

Слайд 36

Грандготель "Савой“. Зведений у 1899-1900 р.р. на замовлення Лева Круглого. Знаходиться на розі вулиць Садової та Енгельса. Для орієнтиру він примикає до будівлі колишньої міської управи. Зараз тут кооперативний коледж.

Слайд 37

Готель «Європа»

Слайд 38

Готель “Європа” – зараз центральна бібліотека

Слайд 39

До світової війни на розі споруда мала вежу. Але була знищена. Будівля одразу пригортає увагу до себе декоративним ліпленням та скульптурами. Будинок прикрашають різьбленні вікна та двері, кована огорожа балконів, який тримають два атланти. Нажаль, імя архітектора невідоме. З листопада 1897 р. і до наших днів в будівлі колишнього готелю "Європа" діє бібліотека.

Слайд 40

Атланти на будинку центральної бібліотеки

Слайд 41

Шикарний старовинний триповерховий будинок по вул. Коломенській. Продовжує чарувати своєю архітектурою.

Слайд 42

Слайд 43

Костьол Успіння Богородиці по вулиці Коломенській, 2, споруджений у 1825 році на місці дерев'яного костьолу Святого Антонія. Нині у приміщенні костьолу розміщується міська Картинна галерея. Уманська картинна галерея

Слайд 44

У 1929—1930 роках було розібрано дві вежі, що вінчали головний фасад костьолу. З 1998 року розпочато проектно-дослідницькі роботи з відновлення втрачених елементів будівлі. Зверху – первинний вигляд Василіанського монастиря.

Слайд 45

Церква була збудована впродовж 1905—1907 рр. на цвинтарі уманського Успенського собору. Свято-Успенська церква. Знаходиться в мікрорайоні «Міщанка».

Слайд 46

Свято-Михайлівська церква. Знаходиться в мікрорайоні "БабКП" Церква Святого архангела Михаїла – дуже давня. У 1961 році радянська влада церкву закрила, скинула дерев’яний купол із позолоченим хрестом. В кінці 90-х років місцеві умільці надали церкві вигляду, подібного до того, що був на момент її закриття. Її шанують за давній вік, називаючи «намоленим місцем».

Слайд 47

Храм святих рівноапос-тольних Кирила і Мефодія - храм при педунівер- ситеті.

Слайд 48

Уманський національний університет садівництва (головний корпус) У 1899 році з Одеси до Умані було переведено Головне училище садівництва. Чудовий комплекс споруд училища налічує сім пам'яток архітектури. університет.

Слайд 49

Житловий будинок по вул. Інститутській, 3. Збудований у 1912 р. для викладачів училища землеробства та садівництва.

Слайд 50

Колишня жіноча гімназія

Слайд 51

Зараз тут знаходиться міська гімназія

Слайд 52

1886 р. - жіноче училище Загальноосвітня школа №7

Слайд 53

Педагогічне училище (колишнє Вище міське народне училище). Побудоване за проектом Владислава Городецького.

Слайд 54

Пожежна вежа Старовинна водонапірна башта

Слайд 55

Продуктовий магазин «Харчі». Істинний зразок старої архітектури

Слайд 56

Прикраса і гордість нашого міста – дендрологічний парк “Софіївка”

Слайд 57

Використані джерела: Иващенко В. Исторический очерк Умани и Царицына сада («Софиевки»). — Киев, 1895. — С. 40. Мандри Україною. Золота підкова Черкащини. Путівник./ За заг.ред. В.М.Мельниченка.  - К., 2007.- 232 с. Т.М. Нераденко. Золота підкова Черкащини. Туристсько-краєзнавча подорож Черкащиною для учнівської молоді України. - Черкаси: "Брама-Україна". - 2006. - 106 с. http://7chudes.ck.ua/ http://ukraine.kingdom.kiev.ua/region/23/uman.php http://kraeznavstvo.at.ua/ http://uk.wikipedia.org/ http://gubskaya.org.ua/ http://www.liveinternet.ru/ http://stara-uman.org.ua/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна