X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Елементарне поняття про театральне мистецтво

Завантажити презентацію

Елементарне поняття про театральне мистецтво

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Елементарне поняття про театральне мистецтво

Слайд 2

Театр — один із найдавніших видів видовищного мистецтва, його історія налічує більше двох із половиною тисяч років.

Слайд 3

Як і будь-який інший вид мистецтва (музика, живопис, література), театр має свої особливі ознаки. Спектакль складається з тексту п’єси, роботи режисера, актора, художника й композитора. Театр — мистецтво колективне.

Слайд 4

Спектакль — це результат діяльності не лише тих, хто з’являється на сцені, але й тих, хто шиє костюми, майструє предмети реквізиту, установлює світло, зустрічає глядачів. Недарма існує визначення «працівники театрального цеху».

Слайд 5

Існує кілька видів театру. Найпоширеніший і найпопулярніший з них — драматичний театр. Його головний виражальний засіб — слово. Зміст того, що відбувається на сцені, розкривається за допомогою слів, з яких складається текст (прозовий або віршований).

Слайд 6

Ще один вид театру — опера. Головне в опері — музика. Щоб розповісти про свої почуття, актори співають. Такий спектакль вимагає особливої майстерності від виконавців: вони повинні не лише вміти співати, але й мати акторські здібності.

Слайд 7

У балеті події та взаємини передаються через рух і танець, які артисти виконують під музику.

Слайд 8

Окрім названих, виникли такі види театрального мистецтва, як оперета й мюзикл, де поєднані всі форми драматичного театру, балету й опери, побутовий танець. Оперета й мюзикл — популярні жанри театрального мистецтва.

Слайд 9

Давайте розглянемо роботу художника в театрі. Пролунав третій дзвінок, зал повільно поринає в темряву, відкривається завіса — і перед очима глядачів постає картина: старий парк, дерев’яна альтанка, у центрі лавка, крізь дерева видно ставок і чисте блакитне небо. Цей майже реальний світ придумав художник, він виконав декорації.

Слайд 10

Художник у театрі не тільки створює декорації, але й придумує костюми. Костюм є важливим елементом у створенні художнього образу спектаклю. Не випадково костюм — частина, нерозривно пов’язана з характером персонажа, епохою, специфікою дії, через нього передається певний час і місце дії (згадаємо, як змінюються костюми Попелюшки).

Слайд 11

Художник по костюмах має не просто створювати костюми, але й уявляти, як вони будуть скроєні та зшиті. За його замовленням також виготовляють взуття, прикраси.

Слайд 12

Коли спектакль готовий, необхідно проінформувати глядачів про майбутню прем’єру. Для цього готується інформаційно-рекламний плакат, який називається афішею.

Слайд 13

Афіша має не тільки дати інформацію глядачеві, але й, насамперед, зацікавити його, привернути до себе увагу. Уміло й оригінально виконані афіші викликають бажання побувати там, куди вони запрошують. Афіша може бути не тільки текстовою, бажано ще й зображення.

Слайд 14

З усього сказаного ми бачимо, наскільки великою є роль художника в театрі, як багато в нього цікавої творчої роботи.

Слайд 15

А зараз кожен із вас обере той вид діяльності художника в театрі, який вам найбільше подобається. Можливо, ви вже відвідували якісь спектаклі, балети. Пригадайте, що на вас справило враження. Чи була помітна робота художника? На уроці ви можете працювати в одному з напрямків: — бути творцями декорацій, які ми бачимо на сцені; — уявити себе художниками по костюмах; — уявити себе виготовлювачами афіш, з яких ми довідаємося про майбутній спектакль.

Слайд 16

бути творцями декорацій, які ми бачимо на сцені

Слайд 17

уявити себе художниками по костюмах

Слайд 18

уявити себе виготовлювачами афіш, з яких ми довідаємося про майбутній спектакль

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна