Елементарне поняття про театральне мистецтво
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Театр — один із найдавніших видів видовищного мистецтва, його історія налічує більше двох із половиною тисяч років.
Як і будь-який інший вид мистецтва (музика, живопис, література), театр має свої особливі ознаки. Спектакль складається з тексту п’єси, роботи режисера, актора, художника й композитора. Театр — мистецтво колективне.
Спектакль — це результат діяльності не лише тих, хто з’являється на сцені, але й тих, хто шиє костюми, майструє предмети реквізиту, установлює світло, зустрічає глядачів. Недарма існує визначення «працівники театрального цеху».
Існує кілька видів театру. Найпоширеніший і найпопулярніший з них — драматичний театр. Його головний виражальний засіб — слово. Зміст того, що відбувається на сцені, розкривається за допомогою слів, з яких складається текст (прозовий або віршований).
Ще один вид театру — опера. Головне в опері — музика. Щоб розповісти про свої почуття, актори співають. Такий спектакль вимагає особливої майстерності від виконавців: вони повинні не лише вміти співати, але й мати акторські здібності.
У балеті події та взаємини передаються через рух і танець, які артисти виконують під музику.
Окрім названих, виникли такі види театрального мистецтва, як оперета й мюзикл, де поєднані всі форми драматичного театру, балету й опери, побутовий танець. Оперета й мюзикл — популярні жанри театрального мистецтва.
Давайте розглянемо роботу художника в театрі. Пролунав третій дзвінок, зал повільно поринає в темряву, відкривається завіса — і перед очима глядачів постає картина: старий парк, дерев’яна альтанка, у центрі лавка, крізь дерева видно ставок і чисте блакитне небо. Цей майже реальний світ придумав художник, він виконав декорації.
Художник у театрі не тільки створює декорації, але й придумує костюми. Костюм є важливим елементом у створенні художнього образу спектаклю. Не випадково костюм — частина, нерозривно пов’язана з характером персонажа, епохою, специфікою дії, через нього передається певний час і місце дії (згадаємо, як змінюються костюми Попелюшки).
Художник по костюмах має не просто створювати костюми, але й уявляти, як вони будуть скроєні та зшиті. За його замовленням також виготовляють взуття, прикраси.
Коли спектакль готовий, необхідно проінформувати глядачів про майбутню прем’єру. Для цього готується інформаційно-рекламний плакат, який називається афішею.
Афіша має не тільки дати інформацію глядачеві, але й, насамперед, зацікавити його, привернути до себе увагу. Уміло й оригінально виконані афіші викликають бажання побувати там, куди вони запрошують. Афіша може бути не тільки текстовою, бажано ще й зображення.
З усього сказаного ми бачимо, наскільки великою є роль художника в театрі, як багато в нього цікавої творчої роботи.
А зараз кожен із вас обере той вид діяльності художника в театрі, який вам найбільше подобається. Можливо, ви вже відвідували якісь спектаклі, балети. Пригадайте, що на вас справило враження. Чи була помітна робота художника? На уроці ви можете працювати в одному з напрямків: — бути творцями декорацій, які ми бачимо на сцені; — уявити себе художниками по костюмах; — уявити себе виготовлювачами афіш, з яких ми довідаємося про майбутній спектакль.
Схожі презентації
Категорії