ЗНАЙОМСТВО З СТАРОДАВНІМ ЄГИПТОМ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ЗНАЙОМСТВО З СТАРОДАВНІМ ЄГИПТОМ 1.Пілон і колоси Рамсеса II, XV-XIV ст Храм в Луксорі. В основній своїй частині був побудований при фараона Аменхотепа III (XVIII династія, Нове царство). У більш пізній час Рамсес II (XIX династія, Нове царство) розширив храм, добудувавши до нього двір з пілоном.Перед пілоном були споруджені шість колосів Рамсеса II: чотири статуї зображували стоїть фараона, дві відобразили Рамсеса II сидячим. Біля вхідних воріт храму височіли два обеліска висотою 35 м. 2. Бюст Аменхотепа III, Британський музей 3. Нефертіті, Єгипетський музей, Берлін 4.Анубіс Хентісехнечер, Єгипетський музей, Каїр
Єгипетська цивілізація – найдревніша в світі Стародавні цивілізації виникали в долинах річок. Так, в долині річки Ніл виникла одна з найдавніших цивілізацій - єгипетська. 1. Піраміда Хефрена і Великий Сфінкс. 2. Ramsès II et Sekhmet (Рамсес і богиня Секмет). Секмет - богиня війни і сварок. 3. Ніл
Карта Стародавнього Єгипту. Єгиптяни називали свою землю "Кемет" - Чорна земля за її родючість в долині Нілу. Назва Єгипет, можливо, походить від назва стародавнього міста Мемфіса (грецьке "Aegyptos" або утворено від "Hephaestus" (тобто "вежа Ка (Душі) Птаха")).
СТАРОДАВНІМ ЄГИПТОМ ПРАВИЛИ ФАРАОНИ Фараон был богом на земле и богом после смерти Рамсес II, Британский музей Тутанхамон Рамсес 2 (Мемфис - ?)
Рамзес ІІ Великий Верхня частина статуї Рамзеса Великого, перевезена в Лондон з Рамессеума і відома серед мандрівників XIX століття як «Молодий Мемнон», - один з кращих пам'ятників єгипетського зборів Британського музею. Рамсес II - третій цар XIX династії, син фараона Сеті I та його дружини Туйї.Під час його тривалого правління, по праву вважається однією з епох найвищого розквіту єгипетської цивілізації, було створено величезну кількість храмових комплексів і монументальних творів мистецтва, у тому числі унікальні скельні храми Нубії.Ще більше вражає своїм розмахом будівельна програма царя в самому Єгипті: декілька храмів і знамениті колоси в Мемфісі; двір і колосальний першим пілоном храму в Луксорі, прикрашений царськими колосами і обелісками; Рамессеум - заупокійний комплекс на західному березі Нілу в Фівах;храм в Абідосе, завершення будівництва та оздоблення грандіозного гипостильного залу храму Амона-Ра в Карнаці, храми в багатьох інших містах Єгипту.
ТУТАНХАМОН Тутанхамон (останній фараон XVIII династії) почав правити Єгиптом у віці 8 - 9 років.
ЄГИПТЯНИ БУДУВАЛИ ВЕЛИЧЕЗНІ ПІРАМІДИ Гіза - Піраміди Хеопса і Хефрена Вчені до цих пір точно не знають як будувалися піраміди, але вважають, що в їх будівництві брало участь дуже багато людей. (Вони пересували величезні камені і використовуючи різні пристосування піднімали їх все вище і вище.Майстерність будівельників було настільки високо, що між деякими каменями і сьогодні не можливо просунути навіть тонкий ніж.
ЕГИПТЯНИ ПОКЛОНЯЛИСЬ СОТНЯМ БОГАМ І БОГИНЬ. 1. Бог Хор (Гор), 2. Исіда, 3. Осіріс 4. Рельєф з зображенням Маат — богини істини, справедливості, вселенскої гармонії, етичних норм (Флоренція, Нациінальный Археологічний музей).
БОГ АТУМ – охоронець Нілу Бог Атум - найважливіша божество єгипетської міфології. Атум - сонячний бог-творець. Атум - предвічний бог, який виник ще до створення світу, що піднявся з вод океану передвічного Нуна і створив початковий пагорб суші. Париж, Лувр (E 27690) Бронза, інкрустаціі.Вис. 14,5 см., довжина 6,5 см.Пізній період, 7-6 ст. до н. е..
ДЛЯ БОГІВ БУДУВАЛИСЬ ХРАМИ Найзнаменитіші храми - в Карнаці, Луксорі, храм цариці Хатшепсут 2. З фараонами - Двір Рамсеса II, Луксор 3. БОГ ГІР - храм цариці Хатшепсут.
БОГИНЯ ХАТХОР (ХРАМ ЦАРИЦІ ХАТШЕПСУТ) Заупокійний храм цариці Хатшепсут (XVIII династія, Нове царство) в Дейр-ель-Бахрі у Фівах, побудований архітектором Сененмутом, був присвячений богині Хатхор - богині любові, музики і танцю, дочки бога Ра.
ТВАРИНИ ВВАЖАЛИСЬ СВЯЩЕННИМИ – ЇМ ПОКЛОНЯЛИСЬ ЯК БОГАМ 1. Священні кішки 2. Шакал (бог Анубіс з гробниці Тутанхамона) 3. Поклоніння священній чаплі. Оригінал: розпис з усипальниці в Дейр-ель-Медині (фіфи). 4. Баран - як правило, священна тварина бога Ра Образи богів стародавнього Єгипту несуть в собі зримі риси тотемізму.Риси древніх тотемів в тій чи іншій формі (голова культового тварини, роги, звірині вуха і т.д.) присутні практично у всіх богів пантеону. В основі цього явища лежало світовідчуття повної єдності з природою, що простежується і в культі, і в ритуалі, і в міфології.
ОСОБЛИВО ШАНУВАЛИСЬ В ЄГИПТІ КІШКИ Священні кішки. Париж, Лувр. XXVI династія. 6 в. до н. е. Єгиптяни любили це тварина, охоче містили кішку будинку - свідченням цього стали численні розписи, що походять з гробниць, на яких під кріслом господаря або на руках господині обов'язково сидить кішка, часом схопила зі святкового столу смажену качку або якесь інше ласощі. Образ кішки асоціювався з різними божествами; як вогненно-рудий кіт іноді в єгипетській міфології виступає сама бог Сонця Ра, у вигляді очеретяного кота зображувався Махес - бог бур і негоди, шанований в східній частині дельти Нілу.Втім, найбільш тісно кішка, звичайно ж, пов'язана з богинею Бастет, втіленням однієї з «душ» якої вважалася.
СФІНКСИ В СТАРОДАВНЬОМУ ЄГИПТІ 1. Аменхотеп III в образі сфінкса. А. III був фараоном Нового Царства XVIII династії. Початок II тисячоліття до н.е. Камінь. Єгипетський музей. Каїр. 2. Великий сфінкс. 3. Алея сфінксів у Луксорі. У Стародавньому Єгипті існувало три різновиди сфінксів, з людською головою і тілом лева (андросфінкс); з головою сокола (хіеракосфінкс) і з головою барана (кріосфінкс).
ВЕЛИКИЙ СФІНКС ОХОРОНЯЄ ВХІД В ПІРАМІДУ ХЕФРЕНА СФИНКС в давньоєгипетській міфології, в тому числі, уособлює владу фараонів.
ЄГИПЕТСКІ CФІНКСИ В САНКТ-ПЕТЕРБУРЗІ Сфінкси Аменхотепа III, XVIII династія, 14 в. до н. е.. Санкт-Петербург, Університетська набережна. 1832 р. - сфінкси доставлені в Санкт-Петербург. 1834 р. - сфінкси встановлені на Університетській набережній
ПОЧЕСНИМ КЛАСОМ В ЄГИПТІ БУЛИ ЖЕРЦІ СТАТУЕТКИ жерця Аменхотепа І жриці Раннаи, Пушкінський музей. Єгипет. Нове царство. XVIII династія, XV в.до н.е.Ебеновое дерево, інкрустація золотом і пастою, сріблення. Висота 40, 39 смПоступілі в 1911 році із зібрання В.С.Голенищева Портретні статуетки Аменхотепа і Раннаи відносяться до шедеврів музейного зібрання. Як випливає з написів на постаментах, Аменхотеп і Ранная жили у Фівах в ХУ столітті до н.е. і були жерцями заупокійного культу фараона Тутмеса 1 в храмі Амона-Ра в Карнаці.Скульптор тонко передає фактуру тканин - накрохмалений фартух-схенти Аменхотепа і тонке довга сукня, що облягає фігуру Раннаи. На шиї у жриці - золоте намисто, на руках - браслети.Виконані з ебенового (чорного) дерева фігурки колись були вкриті шаром витертого в порошок срібла і служили приношенням у храм.
Професія писаря У Стародавньому Єгипті була шанованою 1. Статуя царського переписувача Каї з Саккари. Розфарбований вапняк. Середина 3-го тис. до н. е.. Лувр. Париж. 2. The Royal Scribe, Egyptian Museum
ЄГИПТЯНИ ПИСАЛИ НА ПАПІРУСАХ Єгиптяни писали на папірусі. Папірус це особливий матеріал для письма підготовлений з трави сімейства осокових, яку єгиптяни збирали в заводях Ніла.
РОСЛИНА,З ЯКОЇ РОБИЛИ ПАПІРУС Єгиптяни писали на папірусі. Папірус це особливий матеріал для письма підготовлений з трави сімейства осокових, яку єгиптяни збирали в заводях Ніла.
КНИГА МЕРТВИХ Книга мертвих Нефференпета (відомій скульптор) Брюссель, Королівський Музейіскусства та Історії (Е 5043) З Дейр ель-Медіне, Фіві.Віс. 25 см, довжина 1385 см.Папірус, розпис. XIX дінастія. 1. Віньєтка до глави про Прийняття формісвященного сокола. 2.Ра-Хорахте, Бену и супутники Солнцана Турі мільйонів РОКІВ. 3. Неферренпет, Що поклоняється Осірісуі божествам йо кола.
Схожі презентації
Категорії