X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Воєнні кампанії 1915-1916 рр.

Завантажити презентацію

Воєнні кампанії 1915-1916 рр.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УРОК № 5 Тема. Воєнні кампанії 1915-1916 рр. Мета: охарактеризувати розгортання воєнних дій у 19-15-1916рр.; порівняти воєнні кампанії 1915та 1916 рр.; визна чити особливості війни на морі та підводної війни; пояснити, яким був вплив війни на суспільство; пояснити поняття й терміни: «Верденська битва», «Брусиловський прорив»; «битва на Соммі»; розвивати вміння учнів оцінювати окремі факти, події та процеси; продовжи ти формування в них уявлення про неприпустимість війн як засобу вирішення міждержавних суперечностей.

Слайд 2

ПЛАН 1. ВОЄННІ ДІЇ В 1915 р. 2. ВОЄННІ Дії В 1916 р. 3. ВІЙНА НА МОРІ. ПІДВОДНА ВІЙНА.

Слайд 3

Блокада – військова, політична або економічна ізоляція чи оточення держави або її частини, групи держав, їхніх збройних сил, насильницьке порушення їхніх зовнішніх зв'язків із метою примусити виконати вимоги організаторів блокади.

Слайд 4

Західний фронт – Лютий – початок Дарданелльської операції, здійсненої англій цями та французами на прохання Росії з метою нанесення відвер таючого удару по Туреччині (завершилася на початку 1916 р. не вдачею країн Антанти, які так і не змогли захопити протоки). Квітень – перше застосування німецьким командуванням от руйних речовин (газова атака в районі м. Іпр). – Травень-червень – оголошення Італією війни Австро-Угорщині, перехід на бік Антанти. Німеччина веде підводну війну, яка була призупинена після затоплення німецьким підводним човном англійського лайнера «Лузитанія» та ультиматуму американсь кого уряду.

Слайд 5

Це цікаво! Дата 22 квітня 1915 р. увійшла в історію як народження «хімічної війни». На ділянку фронту поблизу Іпра німці доставили велику кількість балонів та розставили їх на 6-кілометровій смузі. В балонах був задушливий газ – хлор. Дочекавшись сприятливого вітру, який дув у сторону позицій англо-французів, німці відкрили інтенсивний артилерійський вогонь. Ці снаря ди містили отруйні речовини. Спеціально підготовлені німецькі офіцери повернули крани газових балонів, а самі наділи захисні маски-респіратори. Англійські солдати, які не були забезпечені засобами захисту від газу, задихалися та помирали. Було отруєно 15 тис. осіб, із них 5 тис. померли. Шлях на Іпр для німецьких військ було відкрито.

Слайд 6

1916 рік. Англійські кулеметники на позиції біля бельгійського містечка Іпр.

Слайд 7

1915 рік. Польова кухня. Південно-Західний фронт.

Слайд 8

Східний фронт – Лютий – спрямування головного удару Німеччини проти Росії. У битві на Мазурських озерах німецькі війська розгромили 10-тисячну російську армію, примусивши її залишити Східну Пруссію. – Березень – захоплення 1-ю російською армією під командування О. Брусилова фортеці Перемишль. – Травень-червень – Горлицький прорив – прорив німецькими військами фронту в районі Горлиці та Тарново; початок відступу російських військ, які повністю залишили Галичину. – Липень-серпень – російські війська залишили територію Польщі – Жовтень – стабілізація фронту. – Болгарія вступила у війну на боці Німеччини та Австро-Угорщини. Розгром сербської армії на Балканах.

Слайд 9

«Генерал-ад’ютант О.О. Брусилов»

Слайд 10

«Російська батарея веде вогонь під час наступу на Перемишль. 1915 р.»

Слайд 11

«Позиційна війна. 1915–1916 рр. Німецькі солдати стріляють крізь присипані землею труби»

Слайд 12

Кампанія 1916 р. Західний фронт – Січень-лютий – перенесення головного удару на Захід; початок Верденської битви. – Травень – Ютландська морська битва між англійським та німецьким флотами. – Червень-серпень – англо-французький наступ на р. Соммі, під час якого вперше були застосовані танки. – Грудень – завершення битви під Верденом, в ході якої було розгромлено понад 120 дивізій; перехід стратегічної ініціативи до Антанти. Східний фронт – Січень-лютий – наступ російських військ на Кавказі; захоплен ня турецької фортеці Ерзерум. – Червень-серпень – Брусиловський прорив німецько-австрійського фронту, в ході якого російські війська знову зайняли більшу частину Східної Галичини і Буковину.

Слайд 13

Це цікаво! 15 вересня німецькі солдати, що перебували в окопах, із жахом побачили, як на них насуваються небачені сталеві машини, що ведуть кулеметний обстріл. Це були перші танки. Недосконалі, громіздкі, незграбні – таким вигляд мали ці «залізні слони». Проте танки справили на німецьку піхоту величезну психологічну дію. Сталеві чудовиська з ревом, брязкаючи гусе ницями, руйнували шанці, рвали колючий дріт, чавили кулеметні гнізда, із кулеметів та гармат розстрілювали противника.

Слайд 14

Бесіда за запитаннями 1. Де і коли німці вперше в історії вдало застосували хімічну зброю? 2. Яка держава приєдналася до німецького блоку на початку вересня 1915р.? 3. Коли розпочалася Верденська битва? 4. Яким був результат Брусиловського прориву? 5. Що таке блокада?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія