X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Внутрішня політика Петра I"

Завантажити презентацію

"Внутрішня політика Петра I"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Наприкінці XVII (17)ст., Коли на російському престолі виявився молодий цар Петро I, країна переживала переломний момент своєї історії. У Росії, на ввідміну від основних західноєвропейських країн, майже не було великихпромислових підприємств, здатних забезпечити країну зброєю, тканинами,сільськогосподарськими знаряддями. Вона не мала виходу до морів - ні до Чорного, ні до Балтійського, через які могла б розвивати зовнішню торгівлю. Не мала, тому Росія і власного військового флоту, який охороняв б її рубежі. Сухопутна армія будувалася за застарілими принципами і складалася головним чином з дворянського ополчення. Дворяни неохоче покидали свої маєтки для військових походів, їх озброєння і військова підготовка відставала від передових європейських армій.

Слайд 3

Між старим, родовитим боярством і служивими людьми – дворянами йшла запекла боротьба за владу. У країні відбувалися безперервні повстання селян і міських низів, які боролися і проти дворян,і проти бояр, тому що вони всі були феодалами - кріпосниками. Росія привертала до себе жадібні погляди сусідніх держав, таких як Швеція які не проти, були захопити і підпорядкувати собі руські землі. Необхідно було реорганізувати армію, побудувати флот, опанувати узбережжям моря, створити вітчизняну промисловість, перебудувати систему управління країною.

Слайд 4

Для корінної ломки старого укладу Росії потрібен був розумний і талановитий керівник, непересічна людина. Таким виявився Петро I. Петро не тільки збагнув веління часу, а й віддав на службу цього велінням весь свій неабиякий талант, завзятість одержимого, властиве російській людині терпіння і вміння надати справі державний розмаху. Петро владно вторгався в усі сфери життя країни. Історія Росії до Петра Великого і після нього знала чимало реформ. Головна відмінність Петровських перетворень від реформ попереднього і наступних часів полягала в тому, що Петровські носили всеосяжний характер, охоплювали всі сторони життя народу, в той час як інш івпроваджували нововведення, що стосувалися лише окремих сфер життя суспільства ідержави.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія