X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Угорщина після Другої Світової війни. Варіант 1

Завантажити презентацію

Угорщина після Другої Світової війни. Варіант 1

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Угорщина після Другої Світової війни”

Слайд 2

Столиця Угорщини є Будапешт. Будапешт по праву вважають однією з гарніших столиць Європи. До 1872 р. столиця Угорщини являла собою три самостійних тери-торії : Буда, Пешт і Обуда.

Слайд 3

Географічне положення Угорщини - розташована у Центральній Європі – Південно-Східна частина, (між 45,48' та 48,35' градусами північної широти і 16,05' та 22,58' градуса-ми східної довготи). Межує з Україною (спільний кордон - 103 км), Румунією (443 км), Сербією та Чорногорією (151 км), Хорватією (329 км), Словенією (102 км), Австрією (366 км), Словаччиною (515 км).

Слайд 4

Територія Угорщини переважно рівнинна. Дунай, що формує частину угорсько-словаць-кої межі ділить країну на два регіони. На півночі країни знаходяться відроги Альп і най-вища точка Угорщини - гора Кекеш (1015 м). На заході розташовані невисокі гори Мешек і Баконі, а також найкрупніше озеро у Центральній Європі - Балатон.

Слайд 5

Генеральний секретар Комуніс-тичної партії Угорщини (1945–1948 р.р.); Генеральний секретар Угорської партії праці (1948–1956 р.р.). Нова конституція (1949 р.) написана за Радянською; націоналізація промисловості; колективізація в сільському госпо- дарстві; всі форми опозиції були пригнічені терором і репресіями з боку служб безпеки (Управління державної без- пеки). Матяш Ракоші

Слайд 6

Nagy, Imre - 1896–1958 р.р. Народився 7 червня 1896 у Капошваре в селянській родині. В роки Першої Світової війни служив в Австро-Угорській армії, потрапив у російський полон. Брав участь у більшо-вицькій революції і Громадянській війні. Після війни по-вернувся в Угорщину, але в 1928 р. був змушений бігти до СРСР, де залишався до 1944 р. Настання Червоної армії доз-волило йому повернутися в Угорщину. У 1944–1945 р.р. Надь – міністр землеробства тимчасового уряду, у 1947 р. – член політбюро компартії, у наступні роки – міністр заготівель. Виступав проти примусової колективізації, у 1949–1951 р.р. був виведений зі складу політбюро, однак відновлений в уряді після публічного покаяння ІМРЕ НАДЬ м. Капошваре

Слайд 7

Говорили, що в 1918-м він брав участь у розстрілі царської родини в Єкатеринбурзі, що в тридцятих він був агентом НКВД; В післявоєнне угорське керівництво ввійшов як «людину Берії», говорили, що до самого кінця він залишався членом КПРС і громадянином Радянського Союзу; Достовірної інформації про нього було так мало, що в 1989 році Грос К., генсек ВСРП, звернувся до Горбачова М. С. з проханням передати з архівів КДБ у Будапешт матеріали про Надя І. Копії документів разом із секретною запискою Крючкова були доставлені «угор- ським товаришам» і розглянуті на пленумі ЦК. Здивовані керівники угорських комуністів вислухали доповідь Гроса і по його ж пропозиції ухвалили нічого з почутого гласності не віддавати. Берія Л.П. Горбачов М.С. Гросс К. Крючков В.А.

Слайд 8

Янош Кадар Дитинство майбутнього угорського лідера пройшло в скруті і злиднях. Уродженець хорватської Рієки (тоді вільне місто Фіуме) у складі Транслейтанія, що входила до складу Австро-Угорщини, за тодішніми законами рідного міста був зареєстрований при народженні під італійським ім'ям Джованні Черманек. угор. Kádár János – 26 травня 1912р. — 6 липня 1989р.) сталініст, керівник соціалістичної Угорщини з обмеженим суверенітетом (1956р.—1988р.). дитина Борболи Черманек, невільниці словацько-угорського походження, та солдата Яноша Крецінгера.

Слайд 9

Ставленик СРСР після Угорської Революції 1956р., організатор страти прем'єр-міністра Імре Надя. Провів в Угорщині помірковано-ліберальні господарські реформи, допустивши функціону- вання елементів ринкової економіки. За надумані подвиги та з пропагандистською метою удостоєний звання Герой Радянського Союзу.

Слайд 10

Йожеф Анталл (угор. Antall József) (8 квітня 1932 р., Будапешт - 12 грудня 1993 р., Будапешт) - угорський політик, прем'єр-міністр в 1990-93 роках. Закінчив Будапештський університет, де вивчав угорську мову і літературу, а також історію та архівознавство. Деякий час працював архівістом в Державному архіві.

Слайд 11

Вчителем у школі, але через своєї участі в повстання 1956 р. позбувся роботи. Працював бібліотекарем і вивчав історію медицини, в кін - ці 80-х став активістом - опозиціонером комуністичному уря- ду Угорського демократичного форуму, а незабаром став його лідером. Після перемоги ВДФ на парламентських виборах 1990 р. ста першим прем'єр-міністром демократичної Угорської Республі- ки. На цій посаді проводив реформи з лібералізації економіч- ного і суспільного життя. 12 грудня 1993, перебуваючи на посаді, помер від онкологічної хвороби.

Слайд 12

Державний прапор Угорської Республіки складається з червоної, білої і зеленої горизон-тальних смуг. Червоний колір символізує кров угорських патріотів, пролиту в боротьбі за незалежність Угорщини. Білий колір — символ етичної чистоти і благородства ідеалів угорського народу. Зелений колір — символ надії на краще майбутнє країни. Прапор в теперішньому вигляді існує з 1957. Герб Угорщини являє собою розділений вертикально надвоє геральдичний щит. Права (для глядача ліва) частина щита розділена на вісім горизонтальних червоних і срібних смуг, що чергуються. У лівій частині щита в червоному полі срібний шестикінечний хрест, який стоїть на увінчаному золотою короною середньому з трьох зелених горбів (дане зображення є дещо зміненим гербом Словаччини, яка тривалий час входила до складу Угорщини). Щит увінчаний короною святого Стефана. Герб Угорщини в сучасному вигляді затверджений 3 липня 1990 року.

Слайд 13

Дюрчань Ференц прем'єр-міністр Угорщини у 2004-2009 роках, представляє Угорську соціалістичну партію. У мину-лому — комсомольський діяч, в 1990-і роки займався підприємництвом і став однією з найбагатших лю-дей країни. Орбан Віктор прем'єр-міністр Угорської Республіки у 1998-2002 роках і від 2010 р. Лідер партії Фідес.

Слайд 14

Будапешт   першим відкрив посольство в Україні 1991 р.; стабільне зростання двостороннього товарообігу, який, починаючи з 2001 р., збільшився з 600 мільйонів до 3 мільярдів доларів США. Угорський банк «ОТР» посідає провідні позиції на фінансовому ринку Ук- раїни. Особливе значення має діяльність таких потужних підприємств, як ме- талургійний комбінат «Дунаферр» в Угорщині та фармацевтичний завод «Гедеон Ріхтер» в Україні. Енергетична галузь - Бурштинська ГЕС. Туристична співпраця між країнами.

Слайд 15

Джерела: http://orbanviktor.hu http://www.facebook.coм http://lenta.ru http://uk.wikipedia.org http://ukurier.gov.ua

Слайд 16

Бедрій Назар ВПУ-7 Савчин Євген Калуський політехнічний коледж Презентацію на тему “Угорщина після Другої Світової війни” виконали: м.Калуш/2012

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія