X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"США XX століття"

Завантажити презентацію

"США XX століття"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

"США XX століття"

Слайд 2

Політичний устрій Президентська республіка. Двопартійна система. Республіканці-прихильники сіверян. Демократи-прихильники південців. Популістська партія-масовий рух,спрямований проти монополій.

Слайд 3

РУЙНІВНИК ТРЕСТІВ, РЕВОЛЮЦІОНЕР Теодор Рузвельт - президент, який підвищив арбитральную роль держави в країні небачено потужних монополій: "На багатьох етапах розвитку людства основним станом прогресу є конфлікт між тими людьми, які володіють великим багатством, ніж вони того заслужили, і тими людьми, які заслужили більше того, чим вони володіють". 26-й президент США. Народився 27 жовтня 1858 в Нью-Йорку в старовинній багатою голландської сім'ї; його предки переселилися в Америку в 17 ст. Початкову освіту отримав вдома. У дитинстві відрізнявся слабким здоров'ям, страждав від нападів астми, але, підпорядкувавши себе суворої дисципліни і інтенсивно займаючись спортом, зумів перемогти хворобу і став фізично міцним. У 1876 році поступив в Гарвардський коледж, що По його закінченні в 1880 вивчав право в Колумбійській юридичній школі; в 1880-1881 здійснив ознайомчу поїздку до Німеччини.

Слайд 4

У сфері національної політики залишався консерватором, вірним ідеям переваги білої людини над афро-американцями, індіанцями і вихідцями з Азії. В умовах зростання расистських настроїв на початку 20 ст. (почасти у зв'язку з широкомасштабною еміграцією в США з азіатських країн) нічого не зробив для захисту прав етнічних меншин. ПЛЮШЕВИЙ ВЕДМЕДИК З'ЯВИВСЯ ЗАВДЯКИ ПРЕЗИДЕНТУ РУЗВЕЛЬТУ І ЕМІГРАНТОВІ З РОСІЇ МОРІСУ МІЧТОМУ. У 1909 РОЦІ З'ЯВИЛАСЯ ПЕРША ПІСЕНЬКА "ДВА КРОКИ ВЕДМЕДИКА ТЕДДІ." В ЦЬОМУ Ж РОЦІ І ПЕРШИЙ МУЛЬТФІЛЬМ.

Слайд 5

Головним завданням зовнішньополітичного курсу Т. Рузвельта було перетворення США в одну з провідних світових держав. Всіляко прагнув створити потужні військово-морські сили: завдяки його зусиллям американський флот до 1907 поступався в кількісному і якісному відношенні тільки британському. Успішно виступив в якості посередника при укладанні Портсмутського мирного договору між Японією і Росією у вересні 1905; в 1906 був удостоєний за це Нобелівської премії миру. Сприяв перетворенню Гаазького трибуналу у авторитетний і ефективно працюючий міжнародний орган. Виступив ініціатором скликання Другої Міжнародної Гаазькій конференції 1907 для розробки «законів і звичаїв війни». ...хоче бути нареченим на кожному весіллі і небіжчиком на всіх похоронах...

Слайд 6

На виборах Рузвельт 1908 забезпечив обрання на посаду президента свого військового міністра У. Тафта 27-й президент США, народився в Цинциннаті (шт. Огайо) 15 вересня 1857. Його батько, суддя Альфонсо Тафт, був дипломатом і чиновником в роки президентства У. Гранту. Після закінчення школи Тафт надійшов у Єльський університет, а потім в школу права університету Цинциннаті. Був допущений до адвокатської практики в Огайо. У. Тафт

Слайд 7

В законодавчій області адміністрація Тафта зробила винятково багато. Комісії з торгівлі між штатами були надані додаткові повноваження; були засновані також поштово-ощадна і поштово-посылочная системи, розширена федеральна громадянська служба. Кабінет був доповнений новим постом - міністра праці; були прийняті 16-а і 17-я виправлення до Конституції, що передбачали, відповідно, введення прогресивного прибуткового податку і прямі вибори сенаторів. Тафт продовжив рузвельтівську політику «розгрому трестів». У. Тафт

Слайд 8

З історії: В 1826 році хтось Джон Уокер змішував хімікати з допомогою палиці. На кінці цієї палиці утворилася засохла крапля. Щоб прибрати її, він чиркнув палицею по підлозі. Знаєте, що вийшло? Спалахнув вогонь! Як і всі тугодуми, він не спромігся запатентувати свій винахід, а демонстрував його всім бажаючим. Хлопець на ім'я Семьюел Джонс був присутній при такій демонстрації і усвідомив ринкову вартість винаходу. Він назвав сірники "люциферчики" і став продавати їх тоннами. З "люциферчиками" були пов'язані деякі проблеми - вони погано пахли і при загорянні розсипали навколо хмари іскор. У 1910 році американська компанія Diamond Match першою отримала патент на безпечні для здоров'я сірники. Важливість винаходу була настільки велика, що президент США Вільям Х. Тафт публічно звернувся до власників патенту і попросив їх відмовитися від авторських прав. Компанія погодилася і 28 січня 1911 року відмовилася від усіх прав на свій винахід. Тепер вони фактично належить всім.

Слайд 9

28-й Президент Сполучених Штатів Америки (1913-1921)з 1912 року. Відомий також як історик і політолог. Вільсон був переобраний в 1916. Другий термін його президентства був відзначений вступом США в Першу світову війну (березень 1917) і активними дипломатичними зусиллями президента щодо мирного врегулювання, вираженими в «14 пунктах». Лауреат Нобелівської премії миру 1919, присудженої йому за миротворчі зусилля. Вільсон став першим президентом США, який відвідав з офіційним візитом Європи, беручи участь у роботі Паризької мирної конференції. Пропозиції Вільсона були покладені в основу Версальського договору. В.вільсон був одним з ініціаторів створення Ліги Націй, проте Сенат США відмовив у вступі в цю організацію. Вільсон Томас Вудро

Слайд 10

Американські мита були знижені, банківська справа і система грошового обігу докорінно модернізовано і підпорядковані (чого раніше не було!) центрального управління (Federal Reserve Board); нарешті, в інтересах запобігання спотворень конкуренції був перетворений і посилений федерально-державний контроль над промисловими концернами, завдяки створенню федеральної торгової комісії. Однак, щоб гарантувати видання цього закону Конгресом, Вільсон змушений був заплатити свою ціну консервативних демократів. Серед іншого ставилося до цього, що стало нескладним для представників південних штатів, тимчасове відновлення положень апартеїду в деяких вашингтонських федеральних органах.

Слайд 11

На початку 20 століття в США поширеним випадком було використання праці дітей з бідних сімей, так як їх працю був дешевим, а їх безпорадність робила їх легкою жертвою для жадібності роботодавців.

Слайд 12

Кінець XIX - початок XX ст. - час бурхливого розвитку американської промисловості. В результаті гострої конкурентної боротьби розорялися і "зникали" багато слабкі і дрібні підприємства. Одна за іншої галузі промисловості потрапляли в руки невеликих груп підприємців, не брезговавших ніякими методами для досягнення повного панування над цими галузями. Багато корпорації перетворилися в монополії. Над усіма корпораціями США височіли фігури Рокфеллера і Моргана - власників найбільших трестів в країні. "Рокфеллерівський спрут"

Слайд 13

Всесвітньо відомими стали в металургійній промисловості трести "Сталевий трест Карнегі" і "Сталевий трест Моргана", в автомобільній - "Форд", "Дженерал Моторс" і "Крайслер". Ці трести давали 80% всієї продукції автомобілебудування. Особливий розмах освіта трестів отримало на початку XX ст. Величезний вплив в економічному і політичному житті країни набувають банки. Купуючи акції промислових підприємств, входячи в правління залізниць і промислових корпорацій, банки встановлювали свій контроль над економікою країни. Створилася потужна група фінансових магнатів. Одним з яскравих її представників був глава "будинку Морганів" Джон Пірпонт Морган. Джон Пірпонт Морган.

Слайд 14

Причини економічного зростання В 60-90-х роках XIX ст. "вільний" капіталізм в США досяг свого найвищого розквіту. Що сприяло цьому успіху? США мали велику територію, що становила єдиний внутрішній ринок. У країни не було небезпечних сусідів. Ні Канада, ні Мексика не могли загрожувати безпеці США. Це звільняло від зайвих військових витрат.

Слайд 15

Еміграція дешевої робочої сили Багаті корисні копалини Досягнення науково-технічної революції Дешевий працю чорношкірого населення Освоєння Заходу залізниці

Слайд 16

Цікаво знати! Фатальна зв'язок між Авраамом Лінкольном і Джоном Кеннеді. Лінкольн був обраний у конгрес в 1846 році, а Кеннеді - в 1946 році. Лінкольна обрали президентом в 1860-му, а Кеннеді в 1960-м. Обох застрелили в голову. Обох застрелили в п'ятницю. Секретаря Лінкольна звали Кеннеді. Секретаря Кеннеді - Лінкольн. Наступники Лінкольна і Кеннеді носили прізвище Джонсон. Лінкольн був убитий в театрі «Кеннеді». Кеннеді був убитий в автомобілі «Лінкольн». Вбивця Бут втік з театру і був схоплений на горищі. Вбивця Освальд втік з горища, його заарештували в театрі.

Слайд 17

Спасибі за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія