X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Скульптура 19ст. та провідні Західно Європейські майстри"

Завантажити презентацію

"Скульптура 19ст. та провідні Західно Європейські майстри"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Скульптура 19ст. та провідні Західно Європейські майстри Підготувала учиниця 11-А класу Величко Анастасія

Слайд 2

Європейська скульптура на початку XIX ст. зазнала короткого періоду піднесення, пов'язаного з творчістю італійського скульптора Антоніо Канови і данського — Бертеля Торвальдсена, представників класицизму в скульптурі. Особистою сторінкою в скульптурі початку 19 ст. була творчість Франсуа Рюда (1784–1855).Його «Марсельєза» серед найкращих творів доби. Європейська скульптура на початку XIX ст. зазнала короткого періоду піднесення, пов'язаного з творчістю італійського скульптора Антоніо Канови і данського — Бертеля Торвальдсена, представників класицизму в скульптурі. Особистою сторінкою в скульптурі початку 19 ст. була творчість Франсуа Рюда (1784–1855).Його «Марсельєза» серед найкращих творів доби.

Слайд 3

 Але вже в 20-і роки піднесення змінилося занепадом і застоєм. Романтизм привніс у скульптуру інтерес до особистості — у всіх європейських столицях встановлюються численні пам'ятники великим людям як минулого, так і теперішнього часу. Але загалом скульптура, яка майже повністю залежала від офіційних смаків, значно відставала від малярства.   Але вже в 20-і роки піднесення змінилося занепадом і застоєм. Романтизм привніс у скульптуру інтерес до особистості — у всіх європейських столицях встановлюються численні пам'ятники великим людям як минулого, так і теперішнього часу. Але загалом скульптура, яка майже повністю залежала від офіційних смаків, значно відставала від малярства. 

Слайд 4

Повернув скульптурі її високе призначення в кінці століття великий французький майстер Оґюст Роден, який став всесвітньо відомим ще за життя. Його мистецтво являє собою сплав різних тенденцій. Група «Громадяни міста Кале» є вищим досягненням реалістичної скульптури, в «Мислителі» можна відчути спорідненість з символізмом, а такі поетичні роботи, як «Поцілунок», «Вічна весна», зближують його з імпресіоністами. Повернув скульптурі її високе призначення в кінці століття великий французький майстер Оґюст Роден, який став всесвітньо відомим ще за життя. Його мистецтво являє собою сплав різних тенденцій. Група «Громадяни міста Кале» є вищим досягненням реалістичної скульптури, в «Мислителі» можна відчути спорідненість з символізмом, а такі поетичні роботи, як «Поцілунок», «Вічна весна», зближують його з імпресіоністами.

Слайд 5

Західно Європейські Майстри Антоніо Канова-італійський скульптор, найзначніший представник класицизму в європейській скульптурі, зразок для наслідування академістів XIX століття (на кшталт Торвальдсена). Найбільші збірки його робіт знаходяться в паризькому Луврі і в петербурзькому Ермітажі.

Слайд 6

Слайд 7

Бертель Торвальдсен-данський художник, скульптор, яскравий представник класицизму, згодом акаднмізму. Нині роботи Бертеля Торвальдсена зберігаються у багатьох музеях світу і в приватних колекціях збирачів мистецтв, в тому числі і в Україні — у Музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків в Києві, Львівській галереї мистецтв, картинній галереї Житомирського краєзнавчого музею. У каплиці домініканського костелу у Львові зберігається надгробок Йозефи Борковської роботи Торвальдсена. Бертель Торвальдсен-данський художник, скульптор, яскравий представник класицизму, згодом акаднмізму. Нині роботи Бертеля Торвальдсена зберігаються у багатьох музеях світу і в приватних колекціях збирачів мистецтв, в тому числі і в Україні — у Музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків в Києві, Львівській галереї мистецтв, картинній галереї Житомирського краєзнавчого музею. У каплиці домініканського костелу у Львові зберігається надгробок Йозефи Борковської роботи Торвальдсена.

Слайд 8

Франзуа Рюд- уславлений французький скульптор першої половини 19 століття. В місті Діжон з 1947 року створено музей Франсуа Рюда в колишній церкві Сент-Этьен одинадцятого століття. Муніціпалітет збирав копії та злепки творів митця впродовж 1887 - 1910 років, які і представлені у експозиції. Франзуа Рюд- уславлений французький скульптор першої половини 19 століття. В місті Діжон з 1947 року створено музей Франсуа Рюда в колишній церкві Сент-Этьен одинадцятого століття. Муніціпалітет збирав копії та злепки творів митця впродовж 1887 - 1910 років, які і представлені у експозиції.

Слайд 9

Дякую за Увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія