X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Розпад Османської імперії"

Завантажити презентацію

"Розпад Османської імперії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

XX століття Розпад Османської імперії

Слайд 2

У XIX столітті на околицях імперії посилилися сепаратистські настрої. Османська імперія почала поступово втрачати свої території, поступаючись технологічній перевазі Заходу.

Слайд 3

У 1908 молодотурки повалили Абдул-Гаміда II, після чого монархія в Османський імперії стала носити декоративний характер. Встановився тріумвірат Енвера, Талаата і Джемалі (січень 1913).

Слайд 4

У 1912 Італія захоплює в імперії Тріполітанію і Киренаїку (нині Лівія).

Слайд 5

У Першій балканській війні 1912—1913 імперія втрачає переважну більшість своїх європейських володінь: Албанію, Македонію, північ Греції. Протягом 1913 року їй вдається відвоювати невелику частину земель Болгарії в ході Другої Балканської війни.

Слайд 6

Ослабнувши, Османська імперія спробувала спертися на допомогу Німеччини, але це тільки втягнуло її в Першу світову війну (1914), що закінчилася поразкою Центральних держав.

Слайд 7

У 1917—1918 союзники займають близькосхідні володіння Османської імперії. Після Першої світової війни Сирія і Ліван перейшли під контроль Франції, Палестина, Йорданія і Ірак — Великобританії; на заході Аравійського півострова за підтримки англійців (Лоуренс Аравійський) утворилися незалежні держави: Хиджаз, Неджд, Асир і Ємен. Згодом Хиджаз і Асир увійшли до складу Саудівської Аравії.

Слайд 8

30 жовтня 1918 було підписано Мудроське перемир'я, за яким був Севрський мирний договір (10 серпня 1920). Фактично Османська імперія була розчленована, причому одне з найбільших міст Малої Азії Ізмір (Смірна) було обіцяне Греції. Грецька армія узяла його 15 травня 1919, після чого почалася Війна за незалежність. Турецькі націоналісти під головуванням Мустафи Кемаля відмовилися визнати мирний договір і силою вигнали греків з Туреччини. 18 вересня 1922 країна була звільнена від завойовників, що було зафіксоване в Лозаннському договорі 1923, яким були визнані нові межі Туреччини.

Слайд 9

29 жовтня 1923 була проголошена Турецька республіка, під головуванням Мустафи Кемаля Ататюрка.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія