Роза Люксембург
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Автор: Дубок М.В.- вчитель початкових класів Калинівської СЗШ Зошит містить теоретичний матеріал, практичні завдання , малюнки, вірші та інші пізнавальні відомості, які знайомлять з рідним краєм, звичаями, традиціями, історичними відомостями про Дніпропетровщину. Багато матеріалу про село імені Рози Люксембург. Адресований учням початкових класів, батькам, вчителям.
Добридень, друже! Мене звуть Марина Василівна. Я вже багато років працюю в Калинівській середній школі. Дуже люблю свій рідний край. Хочу , щоб і ти його любив. А для цього треба знати свою історію, традиції, любити і поважати своїх рідних. Я розповім тобі багато цікавого про рідну землю, твоє село, школу. Успіхів тобі.
Символи нашої держави Прапор-державний символ. Він є кожній країні. Це для всих-ознака сили. Це для всих-ознака слави. Синьо-жовтий прапор маєм. Синє-небо,жовте-жито, Прапор свій оберігаєм, Він –святиня, знають діти. Герб Наш герб – тризуб, Це зброя, сила й слава. Наш герб-тризуб, Недоля нас косила, Та ми зросли, ми є, Ми завжди будем. Гімн Ще не вмерли України, і слава, і воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля. Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці, Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці. Приспів: Душу, тіло ми положим за нашу свободу. І покажем, що ми, браття, козацького роду.
Символи нашої держави У кожної країни є свої державні символи. Є вони і в Україні. Це-прапор, герб, гімн. Прапор має два кольори - синій та жовтий. Герб-тризуб .Прийшов він до нас від князя Володимира Великого Гімн-урочиста пісня. Слова написав поет Павло Чубинський, музику - поет Михайло Вербицький. Запитання: 1.Що відноситься до державних символів? 2.Які кольори присутні на прапорі? Завдання: Намалюй прапор. Розфарбуй герб
Рідний край Ненька наша Україна, Мова рідна, рідний спів, Ця земля –свята, єдина, Наших прадідів-дідів. Область- Дніпропетровська Обласний центр-м.Дніпропетровськ Місто засноване в 1776 році. Населення-1006276 чол. на 1 серпня 2010 року. Герб міста Дніпропетровська. Прапор міста.
Рідний край Історія міста Дніпропетровська У минулoму, до 1926 рокy — Катеринослав (Екатеринославъ). За часів імператора Павла I з 1797 по 1802 рр. місто носило назву Новоросійськ, але після коронації Олександра I місту повернули первинну назву Катеринослав. У 1926 році місто отримало назву російською мовою - "Днепропетровск" . Варіанти українського написання різнилися: Дніпро-Петрівське, Дніпропетрівське на честь більшовицького діяча Григорія Петровського. Нова назва міста швидко змінилася спочатку на "Дніпро-Петровське", а протягом 1930-х рр. на "Дніпропетровськ". Протягом незалежності України висувалися пропозиції щодо перейменування міста. Серед варіантів - Січеслав, Дніпро. Запитання: 1.В якому році засноване місто Дніпропетровськ? 2.Як раніше називалося місто? Завдання:1.Обведи кордони області на карті.2.Познач місто Дніпропетровськ.
Широківщина Район –Широківський. Районний центр-с.м.т.Широке. Селище засноване – в 1923 році. Населення- майже 30 тисяч осіб. Герб селища. Район прославили: 3 Героя Радянського Союзу - Дудніченко Віктор Маркович; Мирович Анатолій Іванович; Погорєлов Михайло Савелійович; 3 Герої Соціалістичної праці - Мороз Станіслав Арсентійович; Гришальов Віктор Федорович; Вовченко Микола Васильович; 1 повний кавалер Ордена Слави - Шапов Василь Сидорович; 1 кавалер багатьох орденів - Власік Іван Іванович; 4 Заслужених працівники сільського господарства - Алімов Василь Афанасійович; Шешко Іван Васильович; Рязанський Михайло Афонович; Павлишин Юрій Васильович; 3 Заслужені вчителі України - Слабоспідський Григорій Никанорович; Джулай Надія Василівна; Горбач Людмила Яківна; 3 Народні та заслужені артисти : Доценко Надія Петрівна; Гаркуша Григорій Якимович; Білоусенко Михайло Іванович; 1 Заслужений працівник культури України - Книга Дем’ян Ілліч; 7 видатних особистостей мистецтв, культури та науки .
Широківський район ШИРОКІВСЬКИЙ РАЙОН знаходиться на півдні від Кривого Рогу. З півночі на південь районом про тікає річка Інгулець. В районі 66 сіл та 2 селища міського типу. Територія була заселена в глибокій давнині.Про це свідчать архео логічні знахідки, виявлені під час розкопок стародавніх могил — курганів, яких на території Широківщини 99. Широківщина — край козацький. На козацькому кладовищі в с.Шестірня збереглося по над 100 надгробних хрестів 18 сторіччя, що височать над могилами козаків. Поряд знайдені залишки однієї з найстаріших релігійних споруд церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Неподалік цього історичного місця знаходиться справжня степова перлина — балка Кобильня. Під час розкопок в смт Миколаївка було знайдено по ховання засновника цього селища та сіл Андріївка, Забережжя, Радевичеве — козака Сіромахи. Це перше знайдене поховання козацького старшини в дерев'яному склепі. Запитання:1.Яка річка протікає через Широківський район? 2.Що таке курган? Скільки їх на території Широківщини? 3.Ким був козак Сіромаха? Завдання:1.Обведи кордони Широківського району.2.Знайди на карті своє село .
Моє село-Калинівське село Село імені Рози Люксембург Село , центр сільради. Розташоване в північно-східній частині Широківського району. Поруч з містом Кривий Ріг. Назва виникла в 20 роки 20 століття. Надана на честь німецької комуністки Рози Люксембург, яка трагічно загинула 15 січня 1919 року, під час революційного заколоту. До складу сільської ради входять села: - Імені Рози Люксембург, Калинівка, Трудолюбівка, Свистуново, Миролюбівка,Красний Під. Запитання: 1.На честь кого назване наше село? 2.Які села розташовані поруч? Завдання: 1.Запитай у батьків,що вони знають про історію свого села.2.Намалюй своє улюблене місце в селі .
Село імені Рози Люксембург Історичні відомості про минуле нашого села: cтверджують що село створене 1915 року німецькими поселенцями.Тепер у ньому налічується 243 двори 782 жителів.Перед війною тут жили німці-колоністи.Коли у 1944 році село звільнили,німців вивезли,а на їх місце переїхали переселенці з Волинської, Рівненської, Вінницької областей. Село розвивалося дуже повільно аж до 1949 року. Зрушення почалися , коли головою колгоспу став Яків Іларіонович Горб. Крім вирощування пшениці та жита,почали сіяти бавовну, кавуни, дині, розводили шовкопрядів. В 1950 році збудували птахоферму, була молочнотоварна ферма. Майже всю роботу виконували вручну.
Село імені Рози Люксембург Історичні відомості про наше село До 1952 року існувало 2 колгоспи:ім.Кагановича,(села Трудолюбівка,Калинівка, Красний Під) та імені Калініна(села Рози Люксембург і Свистуново) В 1956 році вони об”єдналися в один колгосп імені Булганіна.Головою якого став Мефодій Ілліч Дрига. Пізніше його змінив Іссидор Іович Сипаренко, іменем якого названа центральна вулиця нашого села.На посаді голови він працював з 1957 по 1968 роки. В 1959 році колгосп переіменовано на честь Дзержинського.Села колгоспу були електрифіковані. Побудували контору,клуб,дитячий садочок,4 магазини, почалося будівництво школи. Запитання: ким був І.І.Сипаренко? Завдання:сходи на екскурсію до клубу і намалюй його.
Село імені Рози Люксембург Історичні відомості про наше село 1 лютого 1965 року на базі колгоспу був утворений радгосп “Калинівський” до якого увійшли села Красний Під, Роза Люксембург,Калинівка та Трудолюбівка.Директором залишився І.ІСіпаренко. В 1968 році його змінив Ігор Семенович Вескер, який залишався на цьому посту до 1990 року.З іменем цієї людини пов”язані найпам”ятніші для жителів села події.За час його директорства радгосп став розвинутим, механізованим, економічно міцним підприємством.Було збудовано 4 корівники, телятник ,2 кормомайданчики, кормоцех, мех- майстерня,гараж, зерносклад.(на фото свято проводів ЗИМИ.)
Село імені Рози Люксембург Історичні відомості про наше село Директор не забував і про трудівників.Село було телефонізовано,газифіковано.Збудовано 6 багатоквартирних і 50 одноосібних будинків, банно-пральний комбінат, школа, табір праці та відпочинку. В цей час з”являється чудовий народний хор,зразковий дитячий танцювальний колектив. Запитання:Що ще з”явилося в селі під керівництвом І.С.Вескера? Завдання:знайди фотографії хору або танцювального колективу.Намалюй малюнок.
Село імені Рози Люксембург Історичні відомості про наше село з 1991 по 1993 рік радгоспом керує Володимир Михайлович Моренець.У жителів нашого села ці роки пов”язані з розвалом господарства, розпродажем великої рогатої худоби, зростанням боргів, погіршенням життя.Але було й хороше.Саме в ці роки була створена конеферма, яка стала справжньою гордістю радгоспу.
Село імені Рози Люксембург Історичні відомості про наше село В 1994 році цю справу продовжив наступний голова радгоспу Яворський Володимир Миколайович.В цьому ж році радгосп перетворено в колективне сільськогосподарське підприємство.В 1996 році побудовано комбікормовий завод,заасфальтовано вулиці села.Але на цей час підприємство вже має борг у 5 млн.гривень. Запитання:Які прізвища ти запам”ятав?Що хорошого зробили ці люди? Завдання: Сходіть на екскурсію на конеферму. Намалюй свої враження.
Село імені Рози Люксембург Історичні відомості про наше село У 1998-1999 роках головою правління КСП “Калинівський” працював Віталій Кузьмович Кулик. Йому теж не вдалося створити міцне господарство.
Село імені Рози Люксембург Історичні відомості про наше село Наприкінці 1999 року виникає товариство з обмеженою відповідальністю “Співдружність”. Поряд з ТОВ на наших землях діють:ПАФ “Нійоля”-директор Нікітченко Б.А.,фермерське господарство “Іванівка” господар-Клепач О.Д..фермерське господарство “Горіхівка” господар Нікітенко Б.А. Життя по троху починає покращуватися. Запитання:які підприємства з”являються на наших землях? Завдання:які зміни ти б хотів побачити в нашому селі. Намалюй це.
Праця місцевих жителів Що і кого вирощували наші земляки Наші землі завжди були багатими і родючими.А радгосп був мільйонером, рекордсменом з вирощування катоплі, буряків, пшениці, кукурудзи, соняшників.Майже всі жителі села працювали на землі.Були трактористи, комбайнери, водії, доярки, телятниці, агрономи, зоотехніки,овочівники. Запитання:Чим займалися жителі села? Які професії були необхідні? Завдання: Розфарбуй і підпиши техніку, яка використовується на селі
Село імені Рози Люксембург Нинішнє життя села : Сільська рада, Школа, 3 магазини, Фельдшерсько-акушерський пункт, Будинок культури, Центр відпочинку.
Село імені Рози Люксембург Нинішнє життя села : Розилюксембурзька сільська рада була утворена в 1986 році. Першим сільським головою була Єлісеєва Марія Андріївна, яка пропрацювала на цій посаді 5 років.З 1991 року і по цей час сільським головою є Силадій Василь Миколайович.Цей орган державної влади займається вирішенням всих важливих питання життя на селі. Є в нашому селі своя маленька”лікарня”-фельдшерсько-акушерський пункт. Лікарем в ньому працює Чочішвілі Інга Борисівна.В усі часи лікарі були необхідні, особливо в селах. Запитання: які заклади є в нашому селі? Завдання:намалюй один із закладів, про які згадувалося.
Наука для людини- як сонце для життя. Наша школа Стара школа в селі Трудолюбівка Наша школа В світі є багато шкіл- Гарних, старих та нових. Та найкраща- це моя В центрі нашого села. 2010 рік
Моя родина Тільки той щастя має, хто свій рід любить і прославляє. Тато й мама, сини й дочки- це родина. Тато- господар дому. Мама- берегиня роду. Дід,баба, тітка, дядько та їхні діти для тебе- рідня. Вони не просто близькі й дорогі тобі, а ще й одного з тобою роду. Запитання: 1.Назви своє прізвище, домашню адресу, склад сім'ї. 2.Як ти звертаєшся до своїх рідних. Завдання: Наклей фотографії або намалюй свою сім'ю. Напиши їх імена.
Моя Батьківщина Тебе я згадую, кохана батьківщино, Ніжну, як мати, й мрійну , як весна, Купаюсь в пахощях садів твоїх, Вкраїно, І чую плескіт рідного Дніпра. Чи ж є де краще місце на цім світі, Щоби красу божествену твою Можна зрівняти й щиро полюбити, Так як тебе ,Україно, люблю. Блакитний спогад з юного дитинства Повіки буде серце полонить, І вірю, прийде мить свята врочиста Й над степом пісня волі забринить. Завдання: Спробуй сам написати вірша про рідний край.
Наша екскурсія рідним краєм добігла кінця Я дуже сподіваюся, що все те, про що ти дізнався , було цікавим і корисним. Тепер ти сам можеш бути екскурсоводом рідними стежками. Тож люби і вивчай свою Батьківщину, край , де ти живеш. Будь справжнім патріотом України!
Зміст: Ст 4-5 - Символи нашої Держави Ст 6-7 – Рідний край Ст.8-9 – Широківщина Ст.10-19-Моє село Ст.20-21 –Праця місцевих жителів Ст.22-23- Нинішнє життя села Ст.24-35-Наша школа Ст.36-37 –Моя родина Ст.38-39-Український одяг Ст.40-41- Народні символи Ст.42-43- Житло українців Ст.44-45-Криниця Ст.46-47-Українська національна їжа Ст.48-49- Козаки Ст.50- Моя Україна
Використана література: інтернет сайти; дослідницька робота учениці Калинівської СЗШ Шахно Юлії.
Схожі презентації
Категорії