X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
23-річниці виводу радянських військ із Афганістану присвячується

Завантажити презентацію

23-річниці виводу радянських військ із Афганістану присвячується

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

23-річниці виводу радянських військ із Афганістану присвячується

Слайд 2

15 лютого відзначають День пам’яті воїнів - афганців. Сьогодні ми з вами згадаємо про події, героїв цієї страшної війни. Нам дуже хочеться, щоб поезії, пісні, розповіді, спогади, вистраждані в Афганістані і про Афганістан, пройшли крізь ваші юні серця, і ви зрозуміли, що найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна. Ми повинні пам’ятати тих, хто її пережив, тих, хто недожив, недоспівав, недокохав.   

Слайд 3

Скільки віршів вже написано І пісень заспівали про вас, Все ж до кінця неоціненно Трагічність і подвиги в час,   Коли наче у пеклі горіла земля І кров проливалась щомиті Ви молоді віддавали життя Із честю своїй Батьківщині.  

Слайд 4

Рана, що не гоїться, – Афганістан. Для тих, хто втратив близьких, для тих, чия юність виявилася обпаленою війною і пекучим афганським сонцем. Війна давно закінчилася, але біль втрат – це живий біль, вона на все життя, що залишилося. Смерть близької, деколи єдиної людини – це таке страшне потрясіння, такий удар, який не всі можуть витримати. І із загибеллю дев'ятнадцятирічних парубків урвалося не одне слов'янське прізвище.

Слайд 5

25 грудня 1979 р. почався ввід радянських військ в Афганістан Всего лишь час до вылета нам дан, Всего лишь час последней передышки. Сказали нам: летим в Афганистан, В Кабул летят вчерашние мальчишки. Сегодня мы не пишем не строки. И, куполам свою судьбу доверив, Опустимся в афганские пески И сапогами скалы будем мерить. В горах у нас один закон, один завет: Коли – руби душманского бродягу. И если не поймаешь в грудь свинец, Медаль на грудь получишь за отвагу.

Слайд 6

За десять років війни через Афганістан пройшло більше 62 тисяч прикордонників, були проведені 1113 операцій, знищені 41 тисяча 216 бойовиків, у тому числі 545 командирів загонів моджахедів, захоплено 19 тисяч 335 бойовиків, більше 20 тисяч одиниць зброї .

Слайд 7

Це була одна з самих затяжних і найтрагічніших воєн XX століття, що тривала 9 років 1 місяць і 19 днів. Лише убитими Радянський Союз втратив більше 14 тисяч чоловік, майже 50 тисяч було поранено. У ці роки знаходилися в розшуку близько 330 чоловік: 312 пропали без вісті, 19 були інтерновані в інші країни. Із складу 40-ї армії загинули 18 військових радників, близько 600 фахівців і перекладачів.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Рядовий ЕЛАДІ П.Ф. (посмертно) Лейтенант РОЖКО С.О. старшина МІЩЕНКО Г.В. старший сержант РЯБЧУК С.А. Орденом Червоної Зірки:

Слайд 11

Медаллю за відвагу: старшина МІЩЕНКО Г.В. сержант МАРКОВ В.О. сержант АНТОНЕСКУЛ Ю.В. сержант БОЙКО І.М. рядовий ДРАПАН В.М. рядовий БЕРЕЗА СІ. рядовий ЛАГУТА І.П.

Слайд 12

Медаллю за бойові заслуги: Лейтенант ЧЕРНИШ О.А. старшина ПЕРЕПЕЛИЦЯ В.В. Ст. сержант МИХАЙЛЬОНОК О.М. сержант КОВТУН М.В. сержант РОЖКО О.Ф. рядовий ФОРТУНА О.І. рядовий СІВАЧЕНКО М.С. рядовий ШЕВЧЕНКО В.М. рядовий БІЛЕНКО А.А. рядовий ГУЛЬКО В.І. рядовий ЛИСЕЙКО В.Ф.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія