X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Організація влади в Україні після приходу радянських військ восени 1919 р.

Завантажити презентацію

Організація влади в Україні після приходу радянських військ восени 1919 р.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Розділ 3: Українська державність в 1917–1921 рр. Тема: Організація влади в Україні після приходу радянських військ восени 1919 р.

Слайд 2

ПЛАН: Формальне визнання радянською Росією незалежності УСРР; «Воєнний комунізм»; Варшавська угода; Радянсько-польська війна і Україна.

Слайд 3

Основні поняття: «Воєнний комунізм» - це соціально-економічна політика більшовиків в УСРР у 1919 – 1920 рр., модель державного регулювання економіки, яка була реакцією більшовиків на критичні обставини в умовах громадянської війни і тому являла собою набір вимушених, тимчасових заходів. Комунізм – це суспільно-економічна формація, що грунтується усуспільненні засобів виробництва. Окупація – це тимчасове захоплення частини або всієї території однієї держави збройними силами іншої держави.

Слайд 4

Формальне визнання радянською Росією незалежності УСРР; Петровський Григорій Іванович – радянський державний і політичний діяч. У липні 1917 р. був направлений ЦК РСДРП(б) на Україну для боротьби проти Української Центральної Ради. З березня 1919 р. до літа 1938 р – голова ВУЦВК. У 1919 – 1938 рр. – член політбюро ЦК КП(б)У.

Слайд 5

Петровський на суботнику 1. Формальне визнання радянською Росією незалежності УСРР

Слайд 6

Більшовицький продзагін часів «воєнного комунізму» 2. «Воєнний комунізм»

Слайд 7

Вивіз реквізованого зерна на Одещині 2. «Воєнний комунізм»

Слайд 8

Основні положення Варшавського договору (21-24 квітня 1920 р.) Визнання Польщею незалежності УНР на чолі з Директорією Згода УНР на передачу Польщі західноукраїнських земель Спільні воєнні дії проти більшовиків на території України Зобов’язання українського уряду утримувати польські війська на території України Згода УНР на спільну валюту Підпорядкування збройних сил УНР польському командуванню 3. Варшавська угода

Слайд 9

Польський генерал А. Лістовський, Головний Отаман Військ УНР С. Петлюра, військовий міністр В. Сальський, командир 6-ї Січевої дивізії М. Безручко. Квітень 1920 р 4. Радянсько-польська війна і Україна

Слайд 10

Військо Польське вирушає на більшовицький фронт. 1920 р 4. Радянсько-польська війна і Україна

Слайд 11

Інтерновані вояки 4. Радянсько-польська війна і Україна

Слайд 12

Юзеф Пілсудський 4. Радянсько-польська війна і Україна Юзеф Клеменс Пілсудський – польський політичний і державний діяч, перший голова відродженої польської держави, засновник польської армії, маршал Польщі.

Слайд 13

Радянсько-польська війна і Україна. Розгром військ барона Врангеля 4. Радянсько-польська війна і Україна

Слайд 14

Узагальнення: Друга половина 1919 - початок 1920 р. став періодом вирішальної боротьби за контроль і владу в Україні. У цій запеклій боротьбі перемога залишилася на боці більшовиків, які зуміли заручитися підтримкою або нейтралітетом більшості населення. Вирішальною причиною перемоги більшовиків стала зовнішня агресія Радянської Росії. Задекларувавши незалежність УСРР, більшовики продовжували здійснювати постійний контроль за всіма сферами життя, приводячи їх до зразків, що вже були встановлені у Радянській Росії. Таким чином, форма і суть української радянської державності не збігалися. Повернувшись втретє в Україну, більшовики намагаються остаточно встановити однопартійну систему. Усі партії, які виступали союзниками більшовиків, ліквідуються. Незважаючи на поразки армія УНР продовжувала боротьбу, узимку 1919-1920 рр. вона здійснила свій Перший зимовий похід. Радянська-польська війна була одним із завершальних етапів у становленні післявоєнного європейського устрою. Участь у ній УНР на стороні Польщі була актом відчаю, який не приніс бажаних результатів. У середині жовтня 1920 р. поляки уклали перемир'я з більшовиками. Залишена напризволяще армія УНР відступила з боями за Збруч, де була інтернована поляками. 21 березня 1921 р. Польща і РСФРР уклали в Ризі мирний договір, за яким поляки отримували територіальні здобутки та визнавали більшовицький уряд УСРР. Це означало закінчення доби Директорії й завершення 4-річного періоду визвольних змагань українського народу.

Слайд 15

Список використаних джерел: Білоцерківський В. Я. Історія України. – К., 2007. Бойко О. Д. Історія України: навч. Посіб. – К., 2008 Губарев В. К. Історія України: Довідник школяра і студента. – Д., 2004. Реєнт О. Історія України: підруч для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл. Рівень стандарту, академічний рівень / О. Реєнт, О. Малій. – К, : Генеза, 2010. – 240 с. : іл., карти. Субтельний О. Укоаїна: історія. – К., 1996р. Турченко Ф. Г. Новітня історія України. Частина перша. 1914 – 1939: Підруч. для 10-го кл. загальноосвіт. навч. закл. – Вид. 3-тє, виправл. та допов. – К.: Генеза, 2002. – 352 с.: іл.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України