X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Релігійні війни

Завантажити презентацію

Релігійні війни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Релігійні війни в XVI ст. – XVII ст.

Слайд 2

Слайд 3

Після смерті Генріха ІІ суперечності стали небезпечними для мирного розвитку Франції.

Слайд 4

На його місце приходить Франциск ІІ (1559р.-1560р.) майже не займався державними справами, при дворі зріс вплив герцогів Гізів.

Слайд 5

Гізи були ревнивими католиками й претендували на французький трон. Під їхнім впливом Франциск ІІ посилив гоніння проти гугенотів.

Слайд 6

Угрупування гугенотів очолювали брати Бурбони вони були родичами Франциска ІІ й належали до молодшої гілки правлячої династії Валуа. Антуан де Бурбон

Слайд 7

Після смерті Франциска ІІ трон успадкував Карл ІХ (1560р.-1574р.) Однак реальна влада зосереджена в руках його матері Катерини Медічі, яка зуміла владнати стосунки з Бурбонами.

Слайд 8

Так 1 березня 1562р. озброєний супровід герцога Франсуа де Гіза розігнав богослужіння гугенотів у Васі. Кілька десятків протестантів було вбито. Розправа в Васі стала приводом до релігійних воєн (1562-1598)

Слайд 9

Упродовж 1562-1570 рр. католики й гугеноти намагалися захопити короля й правити від його імені. Католики мали підтримку на півночі Франції і в Парижі. Суттєву допомогу їм надавала Іспанія.

Слайд 10

Надійною опорою гугенотів був південь Франції. Їх підтримувала Англія. Військові дії велися зі змінним успіхом. Обидві сторони зазнали великих втрат.

Слайд 11

Нарешті 1570р. Між королем і гугенотами в Сент-Жермені було укладено договір про мир. За домовленостями гугеноти отримали свободу віросповідання і право обіймати державні посади.

Слайд 12

На знак примирення Катерина Медічі одружила свою доньку Маргариту Валуа з Генріхом Наваррським.

Слайд 13

Король Становище ускладнилося, коли у 1574 раптом помер Карл ІХ і французький трон посів його брат Генріх ІІІ (1574-1589) З Парижа втік Генріх Наваррський який прийняв кальвінізм і став лідером гугенотів

Слайд 14

Успіхи гугенотів спонукали Генріха ІІІ шукати шлях порозуміння . Тоді Гізи 1576р. Створили католицьку лігу , яку вирішив очолити Король Генріх ІІІ , щоб перешкоджати зростанню їхнього впливу

Слайд 15

Після смерті Генріха ІІІ в 1576р. І на трон став Генріх Наваррський . Це підштовхнуло Гізів до союзу з Іспанією . союз з Іспанією

Слайд 16

Тим часом Філіпп ІІ увів в Париж свій гарнізон. Країна була спустошена. Так тривало на довго і Генріх Наваррський почав штурм столиці. Але католицька ліга не визнала його трон. Тоді Париж прийняв вдруге Католицтво.

Слайд 17

У 1594р. Відбулася коронація Генріха ІV (1594-1610).

Слайд 18

Висновок: Отже, Франція залишилася католицькою країною. Реформація в ній зазнала поразки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія