X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПРЕзентація на тему: “утворення афінської держави”

Завантажити презентацію

ПРЕзентація на тему: “утворення афінської держави”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРЕзентація на тему: “утворення афінської держави”

Слайд 2

Реформи солона тиранія пісістрата реформи клісфена

Слайд 3

Солон (640-559 рр. до н.е.) Солон – афінський політик, реформатор, один з “семи мудреців”. Він походив з аристократичної родини середнього достатку й доклав чималих зусиль для збагачення, займаючись морською торгівлею.

Слайд 4

Обійнявши посаду архонта у 594 р. до н.е. , здійснив реформування управління Афінського державою в інтересах демосу. Невдовзі він залишив Афіни і подорожував Єгиптом, Лідією, Кіпром тощо. Вже старим Солон повернувся до Афін.

Слайд 5

Результати реформ солона Зупинено розорення дрібних і середніх селянських господарств Усі громадяни стали рівноправними членами суспільства Реформи викликали незадоволення аристократії

Слайд 6

Робота з джерелом

Слайд 7

Державний устрій За реформою солона

Слайд 8

Перевірка знань Закресліть зайві слова та вставте пропущені. У Північній, Середній Греції розташована область Аттика, Африка. Найбільшим містом області були Афіни, Акрили. У центрі міста розміщувалася ринкова площа — ... , на пагорбі споруджувалася фортеця, там же будували головні храми — це місце називається .... Поряд з Афінами розташовувався порт ... , що був з’єднаний з містом довгими ... .

Слайд 9

ТИРАНІЯ Тиранія – форма державної влади в Греції, встановлена насильницьким шляхом і заснована на одноосібному правлінні

Слайд 10

Тиранія Пісістрата Найвідомішим афінським тираном, що приходив до влади тричі з 560 по 527 рр. до н.е. був аристократ Пісістрат. Пісістрат проводив політику в інтересах селянства і торгово-ремісничих верств демосу, проти родової знаті. Роздавав сільській бідноті землі, конфісковані у евпатридів, позичав людям гроші на пільгових умовах. Велике громадське будівництво за Пісістрата забезпечувало роботою бідноту. Були встановлені державні допомоги інвалідам війни.

Слайд 11

Слайд 12

Тетрадрахма пісістрата Завдяки розширенню розробок Лаврійських рудників і захоплених Пісістратом срібних та золотих Пангейських рудників була розпочата чеканка державної монети - тетрадрахми Пісістрата.

Слайд 13

За правління Пісістрата було створене й наймане військо, Афіни здобули контроль над важливими морськими шляхами та перетворилися на один з головних культурних та економічних центрів Еллади. Окрім того, за його наказом було записано поеми Гомера «Ілліада» та «Одіссея». Незважаючи на широке коло державних нововведень, зберігалася конституція Солона, щоправда посадовці були замінені прихильниками Пісістрата.

Слайд 14

БУдівництво За часів тиранії Пісістрата Афіни стрімко розбудовуються. Зокрема були споруджені храми Афіни Паллади та Аполлона Піфійского на Акрополі, Деметри - в Елефсіні, побудовані Новий ринок, водопровід-еннеакрунос (що служив аж до 18 ст.), продовжувалося будівництво гавані Пірей.

Слайд 15

Храм Зевса в Афінах, ідея будівництва якого виникла в Пісістрата

Слайд 16

Арістотель про Пісістрата Пісістрат ж, взявши в руки владу, керував суспільними справами скоріше в дусі громадянської рівноправності, ніж тиранії ... А керував державними справами Пісістрат, як сказано, з поміркованістю і скоріше в дусі громадянського управління, ніж тиранічно. Він був взагалі гуманною та тихою людиною, поблажливим до винних ... Простий народ він намагався нічим не дратувати під час свого правління, але завжди забезпечував мир і підтримував спокій. Ось чому і казали часто, що «тиранія Пісістрата - це життя при Кроні» ... Але найважливішим з усього сказаного було те, що він за своїм характером був демократичною і ввічливою людиною. У всіх випадках він хотів керувати всіма справами по законам, не допускаючи для себе ніякої переваги ... За нього стояло більшість як знатних, так і демократів…

Слайд 17

Реформи клісфена (508 р до н.е.) Афінську державу було поділено на 10 округів, кожен з яких обирав своїх представників до Ради п'ятисот (буле), що займалася всіма поточними справами

Слайд 18

Ареопаг розглядав лише судові справи, що не торкалися майнових суперечок Іноземці, що досягли успіхів в Афінах, отримали громадянство Було введено остракізм (від гр. остракон – глиняний черепок) – вигнання голосуванням тих громадян поліса, які загрожували політичному устрою. Ім'я вигнанця писали на черепках; права власності та громадянства така особа не позбавлялася

Слайд 19

ОСТРАКОН

Слайд 20

РЕзультат Було остаточно знищено панування родової знаті Демос отримав доступ в усі сфери державного управління

Слайд 21

ЗАКРІПлення знань

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія