Початок Другої Світової війни
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Друга світова війна стала найбільш масштабною і найбільш жорстокою в історії людства. Воєнні дії відбувалися на території Європи, Азії, Африки й Австралії, на усіх морях і океанах. Воєнні дії відбувалися на території Європи, Азії, Африки й Австралії, на усіх морях і океанах. В ній брали участь 61 держава, 80% населення Землі. Воєнні дії відбувалися на території 40 країн. Загальні людські втрати досягли 50 - 55 мільйонів осіб. Війна знищила тисячі міст і сіл, безліч матеріальних цінностей та визначних пам’яток культури. У ході війни вперше були застосовані нові види зброї, у т. ч. атомна бомба.
Версальсько-Вашингтонська система, що спричинила нове загострення міжнародних суперечностей Нерівномірність економічного й політичного розвитку провідних країн світу Світова економічна криза 1929-1932 рр., яка ще більше поглибила суперечності між великими країнами Прагнення агресивних держав до нового переділу світу, до загарбання колоній, джерел сировини та ринків збуту Політика “умиротворення” агресора правлячих кіл Великобританії та Франції в поєднанні з американською політикою ізоляціонізму Причини війни:
На I етапі ця війна мала загарбницький і несправедливий характер з боку агресивних і мілітаристських режимів Німеччини, Японії, Італії та їхніх сателітів, а також СРСР і була справедливою й визвольною з боку жертв агресії та їхніх союзників: Польщі, Фінляндії, Литви, Латвії, Естонії, Данії, Голландії, Бельгії, Люксембургу, Франції, Югославії, Греції, а також частково Румунії. Після нападу 22 червня 1941 року Німеччини на СРСР характер війни змінився, вона стала відверто антинацистською. Характер війни:
Союзники СРСР США Великобританія Франція Китай Польща Австралія Канада Югославія Нова Зеландія Країни осі Німеччина Японія Італія Угорщина Фінляндія Румунія Болгарія Словаччина Хорватія Таїланд
Тісно співробітничав з Німеччиною, домовився з нею про поділ сфер впливу в Європі. Чекав на захоплення Гітлером Європи. Розраховувала поневолити сусідні країни, розгромити СРСР, створити нову колоніальну систему в Африці, на Близькому Сході; прагнула панування в Європі та світі. Бажала перетворити Середземне море в Італійське озеро, підпорядкувати собі країни Балканського півострова і Близького Сходу, частину Східної і Північної Африки. Мала намір захопити Китай, частину СРСР, Філіппіни, Бірму, Індонезію та інші країни в басейні Тихого океану; прагнула світового панування. Хотіли зіткнути СРСР та Німеччину у війні й змінити режими в цих країнах. Зберегти свої колонії. Керувати світом як раніше. Німеччина Італія СРСР Японія Англія, США, Франція
«Ліквідація Польщі є нашою першочерговою задачею. Будьте безжальними. Будьте брутальними. Закон перебуває на боці сильнішого.»
Список наступальних операцій Третього Рейху (1939-1945) Операція «Вайс» - План захоплення німецькими збройними силами Польщі. Операція «Везерюбунг» - військова операція по захопленню Данії і Норвегії. План «Гельб» - кодова назва операції по захопленню Франції, Бельгії, Нідерландів та Люксембургу. Операція «Маріта» - військова операція по захопленню Греції. Операція «Барбаросса» - військова операція по захопленню територій СРСР до лінії Архангельськ-Астрахань.
Радянські та німецькі солдати в Любліні Німецькі і радянські війська на території окупованої Польщі
До літа 1941 р. Німеччина окупувала 9 європейських держав. Румунія, Угорщина, Болгарія та Фінляндія стали союзниками Гітлера. Швеція,Швейцарія та Ісландія залишились нейтральними. Японія в Азії захопила французькі колонії.
Після правильного виконання завдання у виділеному стовпчику вийде слово, яке означає назву країни – ініціатора розв’язання Другої світової війни. я н и і ц а д і к р л б у м н і у р я г е т е н п ч р е ч і л л ь ч н а і н в і п и з м ц а н н с ь к а д г а й с в Країна, яка капітулювала 9 квітня 1940 року. Німецький план блискавичної війни. Країна – союзниця Німеччини. Французький маршал, керівник уряду, який звернувся до Німеччини у червні 1940 р. з пропозицією перемир’я. Прем’єр – Міністр Великобританії. Частина Буковини, передана Румунією СРСР в 1940 році. Різновид фашизму. Польський порт, який першим прийняв удар німецьких агресорів. Німецький план захоплення Польщі. 1 2 3 4 5 7 8 9 6
Жахливі наслідки Другої світової війни вимагають осмислення й опанування кожним новим поколінням, засвоєння нами конче необхідних й актуальних уроків історії, адже кожного з нас турбує питання, чому так сталося. Питання про причини Другої світової війни залишається дискусійним і не має однозначної відповіді. Ключем до їх розуміння повинна стати оцінка війни як продовження політики певної держави насильницькими методами.
“Хто взяв меч, від меча й загине”. Новий Завіт (Mm. 26. 52). “Або людство покінчить з війною, або війна покінчить за людством“. Джон Кеннеді “ Роздуми над минулим можуть слугувати порадником для майбутнього ” У.Черчілль
Воропаєва В.В., Татаринов М.В. Всесвітня історія. 11 клас. Готові дидактичні матеріали до уроків. – Харків: Основа,2007. – 174 с. 2. Кагітіна Н.А., Мокрогуз О.П. Усі уроки до курсу "Всесвітня історія" 11 клас. – Харків: Основа, 2011. – 238 с. 3. Мокрогуз О.П., Остапенко В.О. Всесвітня історія в таблицях і схемах. 10-12 класи. //Історія та правознавство. - 2010. - №7 - с.16 4. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. 10-11 класи. Історія України. Всесвітня історія. Профільний рівень. Академічний рівень. Рівень стандарту. - Київ, 2010. 5. Хрестоматия по истории южных и западных славян: Учеб. пособие для вузов: В 3-х т. Т.3 Новейшая история. - Минск: Университетское, 1991. - 413.: ил.
apxiv.clan.su/photo/2-0-19 blogs.privet.ru docs.google.com/file/ dryhasvitovakycuk.blogspot.com dvi.at.ua evg-nalivaev.narod.ru/index_3.html justclickit.ru/other/fire.php?str=1 justclickit.ru/other/star.php gvizdivtsi.org.ua history.ui.ua hotport.com.ua kotenikkote.wordpress.com muzofon.com/ newsbabr.com noise.podst.ru/?userTag=взрыв Шумотека paranormal-news.ru peoples.ru persons-info.com shkola.ostriv.in.ua sjogodni.org.ua/_pu/130/71733.jpg ukrlib.com.ua/encycl/viraz/printout.php?id ukrmap.su/uk-wh11/1290.html - uk.wikipedia.org ura-inform.com usiter.com youtube.com/watch?v=iAoTfwcRNF
Схожі презентації
Категорії