X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Перебіг Другої Світової війни"

Завантажити презентацію

"Перебіг Другої Світової війни"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПЕРЕБІГ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ Виконала учениця 11-А класу Загоруй Вікторія

Слайд 2

Держави анигітлерівської коаліції: - СРСР - АНГЛІЯ - ФРАНЦІЯ - США Держави агресивного блоку: - НІМЕЧЧИНА - ІТАЛІЯ - ЯПОНІЯ

Слайд 3

Слайд 4

1 вересня 1939 р. ПОЧАТОК ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ НІМЕЧЧИНА НАПАДАЄ НА ПОЛЬЩУ

Слайд 5

17 вересня радянські війська вступили на терени Західної України та Західної Білорусії. Менше ніж за два тижні зайняли ці території

Слайд 6

28 вересня 1939 р. між Німеччиною та СРСР був підписаний договір “Про дружбу і кордони”.

Слайд 7

Радя нсько-фі нська війна , або Зимо ва війна (фін. talvisota) — збройний конфлікт між СРСР і Фінляндією у період від 30 листопада 1939 року до 13 березня 1940 року.

Слайд 8

СРСР Командувачі Карл Густав Маннергейм Климент Ворошилов, пізніше Семен Тимошенко Військові сили 250,000 солдат 30 танків 130 літаків 1,000,000 солдат 3,000 танків 3,800 літаків Фінляндія

Слайд 9

Українські добровольці у Фінляндії

Слайд 10

Фінські кулеметники під час радянсько-фінської війни.

Слайд 11

У березні 1940 р. була підписана мирна угода, за якою СРСР отримав півострів Ханко; нова лінія радянсько-фінського кордону встановлювалася по лінії 1809 р. Війна проти Фінляндії підірвала міжнародний престиж СРСР.

Слайд 12

Французькі зміцнення на лінії Мажино. Навесні 1940 року Гітлер почав наступ на Західному фронті .В квітні німецькі війська вторглися в Данію та Норвегію. Данія капітулювала практично без боротьби, а в Норвегії до влади прийшов лідер місцевих фашистів - Квислинг. У травні німці вторглися в країни Бенілюксу і обійшли «лінію Мажино» на французькому кордоні. Союзники виявилися затиснуті на узбережжі біля Дюнкерка.

Слайд 13

Захоплення Гітлером Європи Але добивати їх німецькі війська не стали і англійці змогли евакуюватися. Проте становище французької армії було важким - єдиний фронт розпався. У червні 1940 гітлерівські війська увійшли в Париж і старезний маршал Петен в Комп'єнському лісі підписав капітуляцію. Гітлер зробив його главою маріонеткового уряду в Віші.

Слайд 14

Умови перемир’я Французькі збройні сили підлягали демобілізації та роззброєнню. Флот роззброєний та повинен залишатися на своїх базах. Країну розділено на дві частини. 1,8 млн полонених знаходяться в Німеччині «до укладення миру». На Францію накладені непомірні контрибуції.

Слайд 15

«Вільна Франція» Патріотично налаштована частина французьких військових не визнала ганебного перемир’я і створила на чолі з генералом Ш. де Голлем в Англії організацію «Вільна Франція», метою якої було повне звільнення Франції. Під її керівництво згодом перейшли деякі французькі колонії. 

Слайд 16

Черчилль на розвалинах після бомбардувань Наступним об'єктом для нападу стала Англія. Гітлер збирався висадити десант на Британські острови. Але британський флот запобіг цю спробу.Операцію перенесли на вересень,а потім відклали на 1941р. Однак плани Гітлера змінилися – він розпочав готувати наступ на схід.

Слайд 17

27 вересня 1940 р. тристоронньої угоди між Німеччиною, Італією та Японією. Згідно з цим документом, провідна роль в уставленні «нового порядку» в Європі належала Німеччині та Італії, а Японії – у Східній Азії.

Слайд 18

Битва за Англію

Слайд 19

Діти на порозі зруйнованого будинку. Великобританія

Слайд 20

Репресії есесівців в Югославії. Німеччина та Італія спробували захопити Суецький канал, щоб перервати зв'язок Британії з колоніями, але їх війська загрузли в Лівії.   Італія вторглася до Греції, але греки за підтримки англійців розбили ворога. Навесні 1941 року німці почали вторгнення в Югославію і Грецію, але місцеві патріоти зберегли контроль над більшою частиною цих країн. Правда німці захопили Крит, але це не вплинуло на події на Балканах.

Слайд 21

Вермахт в Югославії

Слайд 22

22.06.1941 22 червня 1941 Німеччина віроломно напала на СРСР. Німецька армія до цього часу мала величезний бойовий досвід, радянські укріплення на старому кордону були зірвати, а на новою не побудовані, аеродроми розташовані поблизу кордону. Сталін повідомленнями про швидкий початок війни не довіряв. Це забезпечило Німеччині успіх на початковому етапі війни.

Слайд 23

22 червня 1941 Люди слухають В.Молотова. У перші години Сталін не зрозумів, що сталося. він наказав «розгромити німців, але не переходити на їх територію». Потім Сталін «зник» на 10 днів. Опівдні 22 червня по радіо до радянського народу звернувся В.М.Молотов. Свій виступ він закінчив словами: «Наше діло праве. Ворог буде разбіт.Победа буде за нами! "

Слайд 24

Проти радянського союзу виступив фашистський блок у складі Німеччини, Фінляндії, Румунії, Італії, Угорщини, Словаччини. Він мав у своєму розпорядженні 19 0 дивізіямі.Красная Армія мала 170 дивізій. Чисельність військ з обох сторін була рівною - по 6 млн. Чол. За артилерійським знаряддям також спостерігалося рівність. У СРСР була перевага в танках і авіації, але німецька техніка була краще.

Слайд 25

Вітчизняна війна. Початок.

Слайд 26

Папка з планом «Барбаросса».

Слайд 27

Історичні відомості План «Барбаросса» — кодова назва плану блискавичної війни Третього Рейху проти СРСР . Свою назву отримав від прізвиська імператора Римської імперії Фрідріха I Барбаросси, відомого своїми загарбницькими війнами. Розробка плану була розпочата в липні 1940 року.

Слайд 28

Автором плану Барбаросса був генерал-майор Фрідріх Паулюс . 18 грудня 1940 р. його план з певними змінами був підписаний А.Гітлером

Слайд 29

Основні положення проведення швидкоплинної військової кампанії на європейській території Радянського Союзу. знищити основні сили Червоної Армії за допомогою глибокого, швидкого висування танкових клинів. ліквідовувати можливості відступу боєздатних радянських частин . війська Вермахту мали вийти на лінію, з якої радянські військово-повітряні сили будуть не в змозі здійснювати нальоти на імперську територію Німеччини.

Слайд 30

Кінцевою метою операції було створення загороджувального бар'єра проти азійської частини СРСР по лінії Волга — Архангельськ (т. зв. лінія А—А). Індустріальний район, що залишався за Уралом, мала паралізувати авіація.

Слайд 31

Розташування сил Збройні сили Вермахту були поділені на 3 групи армій : Група армії «Північ» - готувала наступ на Ленінград.(очолив фон Лейб) Група армії «Центр» - готувала наступ на Москву(очолив фон Бок) Група армії «Південь» - готувала наступ на Київ - Кавказ (очолив фон Руштенд)

Слайд 32

Танкові групи

Слайд 33

Підсумки Кінцева мета операції « Барбаросса » залишилася недостигнутою . Основні причини можна пов'язати із загальною недооцінкою Червоної армії. Інший серйозний прорахунок полягав у недооцінці мобілізаційних можливостей СРСР. Взаємодія між групами армій ускладнювалося тим , що вони наносили удари по розбіжним напрямками - на Ленінград , Москву і Київ . Група армій «Північ » не змогла захопити Ленінград . Група армій «Південь » не змогла вчинити глибокий охоплення своїм лівим флангом (6- а і 17 -а армії ) і знищити основні війська противника на правобережній Україні в намічені терміни і як наслідок війська Південно -Західного і Південного фронтів змогли відійти до Дніпра і закріпитися . Надалі , поворот основних сил групи армій «Центр» від Москви привів до втрати часу і стратегічної ініціативи. Восени 1941 року німецьке командування спробувало знайти вихід з кризи в операції «Тайфун ». Кампанія 1941 закінчилася поразкою німецьких військ

Слайд 34

Англія і США зобов'язалися відкрити другий фронт влітку 1942 р.

Слайд 35

Завданням зовнішньої політики СРСР

Слайд 36

Підписання 26 травня 1942 р. у Лондоні радянсько-англійського договору про союз у війні

Слайд 37

Слайд 38

В 1942 р досягнута домовленість про відкриття другого фронту в Європі

Слайд 39

Затягування відкриття другого фронту було пов'язано з тим, що англо-американська коаліція розраховувала на ослаблення СРСР

Слайд 40

Активність англо-американців зросла коли вони зрозуміли, що СРСР незабаром самостійно розгромить фашистську Німеччину, візьме Берлін і звільнить країни Західної Європи.

Слайд 41

Кримська конференція 4-10 лютого 1945р Сан-Франциська Конференція Поздамська конференція 25 квітня 1945р 17 липня – 2серпня 1945р

Слайд 42

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія