X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Наслідки Першої світової війни для Великої Британії"

Завантажити презентацію

Наслідки Першої світової війни для Великої Британії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Велика Британія Презентацію підготувала учениця 10-А Мартинюк Софії

Слайд 2

Після Другої світової війни, у ході якої Великобританія втратила 25% національного багатства, основною проблемою країни була відбудова зруйнованої економіки. Здійснити це було надзвичайно важко: у 1946 р. державний борг, що збільшився за роки війни у 3 рази, складав 23,7 млрд фунтів стерлінгів. Лейбористи і консерватори, що змінювали одне одного біля державного керма, пропонували різні варіанти відродження величі країни. Але стати лідером у повоєнному світі Великобританії не судилося.

Слайд 3

Слайд 4

Внутрішня політика Великобританії у 1946 - 1965 pp. Головним завданням уряду Великобританії була ліквідація економічного відставання країни. З цією метою ряд галузей націоналізується і відбудовується за рахунок держави; Великобританія прийняла план Маршалла (1948 - 1951 pp.) Незважаючи на низький рівень життя населення (вартість життя зросла на 25%), Великобританія нарощувала виробництво зброї, витрачаючи на це 1/3 бюджету. У повоєнний період у влади традиційно поперемінно знаходилися лейбористи та консерватори: 1945 - 1951 pp. - лейбористи; 1951 - 1964 pp. - консерватори; у 1964 р. перемогу знову здобули лейбористи.

Слайд 5

Слайд 6

Зовнішня політика Після Другої світової війни Великій Британії довелося ви нати головну роль США. 1947 р. Велика Британія прийняла "план Маршалла". 1948 р. Стала членом Західноєвропейського союзу. 1949 р. Вона стала членом НАТО. Американці отримали право розмістити на англійській території ядерну зброю. 1953 р. Велика Британія стала володарем атомної зброї, взяла активну участь у створенні воєнно-політичних блоків західних держав (СЕНТО, СЕАТО). Уряд Г. Вільсона (1964 -1970 pp.) надавав підтримку США у В'єтнамі, Ізраїлю на Близькому Сході, добивався прийняття Великої Британії в "Спільний ринок" (вступила в 1973 p.). 1982 p. M. Тетчер здійснила військову акцію проти Аргентини, війська якої висадилися на Фольклендських островах, внаслідок чого там було відновлено британський суверенітет.

Слайд 7

Британська співдружність націй Більшість колишніх британських колоній входить до Британської співдружності націй, яка була створена на основі Вестмінстерського статуту 1931 p., але сучасних форм набула після Другої світової війни. 1998 р. Британська співдружність націй об'єднувала 54 держави (Велику Британію та її колонії, які отримали незалежність). Економічну вигоду Співдружності приносить: • сприятливий візовий клімат; • уніфікація діловодства; • надання економічної, технічної і технологічної допомоги. Велика Британія має від Співдружності теж значні вигоди.

Слайд 8

Слайд 9

На сьогодні Велика Британія: 1.Бере участь у провідних організаціях Заходу. 2. Має значний ядерний потенціал. 3. Підтримує тісні стосунки зі США. 4. Бере участь у миротворчих акціях: у Косово (35 літаків, 13 тис. військовослужбовців, загальні витрати 250 млн фунтів стерлінгів) та інших точках планети. 5. Підтримала своєю військовою силою вторгнення американських військ в Ірак (березень 2003 p.). її війська продовжують перебувати в Іраку.

Слайд 10

Українсько-британські відносини 31 грудня 1991 р. Велика Британія визнала незалежність України. 1992 р. Велика Британія й Україна встановили дипломатичні відносини. 1995 р. Президент України Л. Кучма з офіційним візитом відвідав Лондон. 1996 р. Прем'єр-міністр Великої Британії Дж. Мейджор відвідав Київ. 1993-2000 pp. Український експорт у Велику Британію зріс на 200%. Велика Британія входила в цей час до трійки го ловних європейських партнерів України. Обсяг британських інвестицій в Україну на 1 січня 2000 р. становив понад 150млн доларів.

Слайд 11

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія