Мирні договори, укладені державами – переможцями з Німеччиною – це мирні договори чи перемир’я?»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Конференція «Мирні договори, укладені державами – переможцями з Німеччиною – це мирні договори чи перемир’я?»
«Речі, які роблять люди, не при яких умовах не можуть бути більш важливими, ніж мир. І таким чином, воїн відноситься до миру як до безкінечної таємниці, а до того, що роблять люди – як до безкінечної глупоти.» Карл Кастанеда
Головними цілями нової організації, згідно зі Статутом, вважалися «розвиток співробітництва між народами і гарантія миру та безпеки».
Слабкі сторони Версальської системи договорів Посилилася боротьба в таборі переможців, бо вона закріпила провідну роль: • Франції — у Європі, • Великої Британії — на Близькому Сході, • США — у світі. Вона не створила міцних мирних відносин. Поглибила суперечності між переможеними і переможцями, бо весь тягар післявоєнних змін був покладний на переможені народи, що стало основою нових конфліктів; встановила високі репарації, не враховуючи реальних можливостей переможених країн . Закріпила принципи колоніалізму, запровадивши мандатну систему Поза Версальською системою залишилася радянська Росія, яка не визнала системи повоєнних договорів.
Сильні сторони Версальської системи договорів Ця система завершила процес повоєнного мирного врегулювання. Підготувала умови для тимчасової стабілізації у сфері міжнародних відносин. Послабила суперечності у 20-х рр. між провідними державами світу. Провідні держави світу відмовилися від війни як засобу вирішення конфліктів . Було визнано право націй на самовизначення Створено Лігу Націй. Було визнано незалежність багатьох європейських держав.
Гармати Першої світової війни замовкли. Мирні договори підписано. Яким же ти будеш, світе, завтра?
Схожі презентації
Категорії