Радянсько – німецькі договори 1939 року і західноукраїнські землі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Радянсько – німецькі договори 1939 року і західноукраїнські землі Підготувала: Чикальська О.Д.
Радянсько – німецький договір про ненапад 23.08.1939 р. Взаємний ненапад протягом 10 років; неучасть у ворожих один до одного блоках; дружній нейтралітет у випадку війни.
Секретний протокол. Секретним додатковим протоколом визначались сфери взаємних інтересів обох держав у Східній Європі. Протокол складався з короткої преамбули і наступних чотирьох пунктів: У випадку територіально-політичної перебудови областей, які входять до складу Прибалтійських держав (Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва), північний кордон Литви одночасно є межею сфер інтересів Німеччини і СРСР. При цьому інтереси Литви щодо Віленської області визнаються обома сторонами. У випадку територіально-політичної перебудови областей, які входять до складу Польської держави, межа сфер інтересів Німеччини і СРСР буде приблизно проходити по лінії рік Нарви, Вісли і Сяну. Питання, чи є у взаємних інтересах бажаним збереження незалежної Польської держави і якими будуть кордони цієї держави, може бути остаточно з'ясованим лише протягом подальшого політичного розвитку… Стосовно Південно-Східної Європи з радянської сторони підкреслюється зацікавленість СРСР у Бесарабії. З німецької сторони заявляється про її повну політичну незацікавленість у цих областях. Цей протокол зберігатиметься обома сторонами в суворій таємниці.
Радянський нарком закордонних справ В’ячеслав Молотов від імені СРСР підписує договір про ненапад із нацистською Німеччиною. За спиною в нього міністр закордонних справ Третього рейху Йоахім фон Ріббентроп і Йосип Сталін. Москва, ніч на 24 серпня 1939-го. — Я знаю, як сильно німецька нація любить свого вождя, і тому мені хочеться випити за його здоров’я, — підніс келих Йосип Сталін на невеликому бенкеті після підписання. Для німців це було несподіванкою. У відповідь Ріббентроп підняв тост за Сталіна й радянський уряд. Ріббентроп та Сталін після підписання пакту
Спільний радянсько-німецький військовий парад в Бресті 22 вересня 1939 року. Парад приймають комбриг С. Крівошєїн і генерал Г.Гудеріан.
27 жовтня 1939 року народні збори Західної України ухвалили Декларації про входження краю до складу СРСР, включення Західної України до складу УРСР
Декларація Народних зборів Західної України про державну владу в Західній Україні м. Львів, 27 жовтня 1939 р Виявляючи одностайну волю звільненого народу Західної України, ідучи за прикладом народів Радянського Союзу, Українські Народні збори проголошують встановлення Радянської влади на всій території Західної України. Віднині вся влада на Західній Україні належить трудящим міста і села в лиці Рад депутатів трудящих. Українські Народні збори заявляють про неподоланну волю народу Західної України захищати та відстоювати владу Рад від усіляких замахів, звідки б вони не виходили. Українські Народні збори висловлюють непохитну впевненість, що встановлення Радянської влади, керованої Комуністичною партією більшовиків, приведе до розквіту виробничих сил, народного добробуту і культури народу Західної України.
Декларація Народних зборів Західної Україні про входження Західної України до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки м. Львів, 27 жовтня 1939 р. Українські Народні Збори, являючись виразником непохитної волі та прагнень народу Західної України, ухвалюють: Просити Верховну Раду Союзу РСР прийняти Західну Україну до складу Союзу Радянських Соціалістичних Республік, включити Західну Україну до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки і тим злучити український народ в єдиній державі, покласти край віковому роз'єднанню українського народу. Народні Збори висловлюють тверду впевненість, що Верховна Рада Союзу Радянських Соціалістичних Республік задоволить цю просьбу народу Західної України, щоб він в єдиній і дружній сім'ї народів Союзу Радянських Соціалістичних Республік, під керівництвом Комуністичної партії більшовиків йшов шляхом до нового і щасливого життя.
Після приєднання західноукраїнських земель до УРСР почалася їх радянізація – політика, спрямована на встановлення радянської влади і проведення реформ на побудову соціалізму. Розподіл поміщицької землі серед селян Західної України
висновки Об'єднання всіх українських земель у складі УРСР мало велике позитивне значення. Вперше за кілька століть своєї історії українці опинилися в рамках однієї держави, хоча це було здійснено в умовах протистояння двох тоталітарних систем (гітлерівської та сталінської) і насильницькими методами зі зневажанням національної гідності, застосуванням масових репресій.
Принесений на багнетах Червоної армії репресивний режим остаточно переконав західноукраїнське населення в тому, що його майбутнє не у входженні до СРСР, а в творенні незалежної соборної Української держави.
Схожі презентації
Категорії