X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Культура в Стародавньому Єгипті

Завантажити презентацію

Культура в Стародавньому Єгипті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Культура в Стародавньому Єгипті.

Слайд 2

МЕТА: ознайомити учнів зі змістом поняття «культура»; дати уявлення про основні галузі культури, розглянути їх розвиток у Стародавньому Єгипті; розширити світогляд учнів; розкрити роль давньоєгипетської культури у світовій культурі; виробити власне ставлення до досягнень давньоєгипетської культури.

Слайд 3

ПЛАН 1. Писемність у Стародавньому Єгипті. 2. Наукові знання. 3. Освіта. 4. Література. 5. Архітектура 6. Мистецтво.

Слайд 4

1. ПИСЕМНІСТЬ У СТАРОДАВНЬОМУ ЄГИПТІ. Писемність виникла на Землі більш як 5 тис. років тому. Першими країнами, де люди навчилися записувати необхідну їм інформацію, були Дворіччя та Єгипет. Перші письмові знаки являли собою малюнки – ієрогліфи. У давньоєгипетському письмі було понад750 ієрогліфів. Голосні звуки на письмі не позначалися. Була особлива група ієрогліфів, що не вимовлялися під час читання, - знаки визначники. Писали стародавні єгиптяни на папірусі – особливим чином обробленому очереті. Для письма використовували тростину, невеликий горщик із водою та пенал із заглибленнями для чорної та червоної фарб.

Слайд 5

ПРОЦЕС ВИГОТОВЛЕННЯ ПАПІРУСУ

Слайд 6

П А П І Р У С

Слайд 7

КАРТИНИ НА ПАПІРУСІ

Слайд 8

Довгий час основну проблему становило розшифрування ієрогліфів. Розгадати загадку стародавніх папірусів вдалося французькому вченому Жану Франсуа Шампольону. В одинадцять років він уперше побачив напис, зроблений ієрогліфами. «Чи можна це прочитати?» - запитав він у секретаря єгипетського інституту, який показав хлопчикові єгипетську колекцію. Той заперечно похитав головою. «Я це прочитаю, - упевнено сказав маленький Шампольон, я прочитаю це, коли виросту!» Так і сталося через багато років, коли Шампольойн спочатку розшифрував імена Птоломея та Клеопатри, а потім знайшов ключ до читання єгипетських ієрогліфів.

Слайд 9

П И С Е М Н І С Т Ь Розеттський камінь, знайдений у 1759р. Шампольйоном Жан Франсуа Шампольйон - експедиція у Єгипет Фрагмент письма ієрогліфами Площа Писемності у Франції. Монументальне зображення Розеттського каменю.

Слайд 10

2. НАУКОВІ ЗНАННЯ С71-72 прочитати текст та виписати які знання мали єгиптяни та для чого вони їм були потрібні. Астрономія – для визначення часу розливу річки Ніл, Медицина –для лікування людей, боротьби з різними хворобами, Математика – для роботи ремісників, будівництві каналів, палаців, пірамід. Стародавні єгипетські медичні інструменти

Слайд 11

НА ПРИЙОМІ В ДАВНЬОЄГИПЕТСЬКОГО ЛІКАРЯ

Слайд 12

ДАВНЬОЄГИПЕТСЬКА ФРЕСКА, НА ЯКІЙ ЗОБРАЖЕНІ ЛІКУВАЛЬНІ МАНІПУЛЯЦІЇ.

Слайд 13

Ієрогліфічний запис числа 35736 Частина папіруса Ахмеса або Рінда з написаними на ньому математичними задачами

Слайд 14

3. ОСВІТА. С70-71 Прочитати і порівняти сучасну школу з єгипетською. Частіше навчалися хлопчики, писали на черепках та старих папірусах. Важко вчитися. Не слухняних дітей били. Писали загостреними очеретинками. В основному вивчали лише письмо.

Слайд 15

4. ЛІТЕРАТУРА. До досягнень єгипетської літератури належать міфи, казки, повісті, повчання, пісні. Найвідоміші – міф про Осіріса , «Повчання Птахотепа», «Казка про мореплавця з розбитого корабля», «Розповідь єгиптянина Сінухета» «Розповідь єгиптянина Сінухета» «Повчання Птахотепа»

Слайд 16

5. АРХІТЕКТУРА Х р а м Хатшепсут Луксорський і Карнакський храми Статуї висотою 20 м – комплекс фараона Аменофіса III

Слайд 17

П і р а м і д и Археологи нарахували 80 єгипетських пірамід. Самі знамениті три великі піраміди біля Гізи: Хеопса (Хуфу), Хефрена (Хафра) і Мекеріна (Менкаура)

Слайд 18

Перша піраміда - ступінчата піраміда, побудована приблизно у 2670 р. до н.е., нагадує кілька поставлених один на одну щораз менших по масштабу плит. Архітектор Імхотеп розробив спеціальний спосіб кладки з тесаного каменю. Піраміда Джосера розташована у Саккарі, неподалік від древнього Мемфіса. (Висота - 62 метри).

Слайд 19

Слайд 20

Саркофаг Вирубана з єдиного каменю скульптура завдовжки у 80 м та висотою 20 метрів - Сфінкс, лев з головою людини та обличчям фараона Хефрена Фараон Тутанхамон Сфінкс 6. Мистецтво.

Слайд 21

Ж И В О П И С Розпис на гробниці Нахта Розпис на гробниці Рамзеса II Рельєфне зображення родини Ехнатона

Слайд 22

МУЗИЧНА КУЛЬТУРА А р ф а та ф л е й т а

Слайд 23

ЗАПИТАННЯ НА ПОВТОРЕННЯ Шо ви знаєте про єгипетську писемність? Які наукові знання були в єгиптян? Чому навчали в єгипетських школах? Назвіть найвідоміші літературні твори в Єгипті. Розкажіть про архітектуру та мистецтво Стародавнього Єгипту.

Слайд 24

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Опрацювати відповідний матеріал підручника (Шалагі нова О., Шалагінов Б. Історія стародавнього світу, § 1З, С. б9-72, бЗ-б4).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія