X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Католицька церква у V-XIII столітті

Завантажити презентацію

Католицька церква у V-XIII столітті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку “ Католицька церква в V-XIII столітті. “

Слайд 2

Очікувані результати: називати дату церковного розколу ; показувати на карті територію поширення православ’я та католицизму; називати католицькі чернечі ордени; пояснювати поняття чернечі ордени; висловлювати судження щодо причин і наслідків християнізації Європи.

Слайд 3

План уроку Християнська церква в ранньому Середньовіччі. Християнізація Європи. Посилення папства. Виникнення християнства.

Слайд 4

Назвіть причини могутності християнської церкви на світанку Середньовіччя.

Слайд 5

Причини могутності християнської церкви на світанку Середньовіччя

Слайд 6

Роздивіться символіку папства. Спробуйте пояснити окремі елементи герба. Знайдіть у підручнику, кому належали ключі, зображені на гербі. Святий апостол Петро

Слайд 7

Все, що створено руками людськими, має бути зруйновано: все це тримається на жадібності та владолюбстві, неземних пристрастях, навіяних дияволом. Але у той самий час одна община, одна держава зростатиме та збільшуватиметься – держава Божія. Ця держава – церква, її утворюють святі на небі та віруючі на землі. Прокоментуйте це висловлювання Августина Блаженного. Що він ставив собі за мету?

Слайд 8

Слайд 9

Основні відмінності між католицькою і православною церквами Католицька церква Православна церква У догматах віри Використання індульгенцій (звільнення від гріхів за плату). Вченняпроголовуванняпапи і його непогрішимість не визнається православ’ям. Проголошує існування чистилища (перехідний стан між пеклом і раєм). Визнає існування лише пекла і раю. В обрядах Хрещення здійснюється обливанням. Хрещення здійснюється зануренням у воду. Стіни у церквах прикрашені живописом. Стіни у церквах прикрашені іконами. В управлінні церквою Целібат(заборона одружуватися). Чернецтво поділяється на біле (одружене) і чорне (неодружене). У звичаях Сидячі місця у церквах. У церкві стоять. Богослужіння здійснюється латинською мовою. Богослужіння здійснюється грецькою або старослов’янською.

Слайд 10

Опишіть зовнішній вигляд Григорія VII, зверніть увагу на деталі його одягу. Слідом за художником розкрийте риси характеру папи. Портрет Григорія VII, гравірований у Лейпцигу Геданом

Слайд 11

Ходіння в Каноссу. Мініатюра. ХІІ ст. Назвіть причини протистояння між Генріхом IV і Григорієм VII. Спираючись на документ, поміркуйте, чому папа змусив Генріха IV так довго і принизливо чекати на прощення. На яких умовах він погодився зняти церковне відлучення і про що це свідчило?

Слайд 12

Жебручі ченці. Ідея служіння Богу, відмова від усього мирського (майна, дому, сім'ї, особистих інтересів), милосердя і смирення завжди знаходили своїх вірних послідовників. Такими на початку XIII ст. були, наприклад, син багатого купця з італійського містечка Ассйзі Франциск і іспанський богослов Домінік, творці жебракуючих орденів.

Слайд 13

Чернечі ордени Францисканці Домініканці Мета створення Підтримка папської політики Підтримка папської політики Особливості діяльності Проповідували слово Христове. Відкривали школи, лікарні, притулки. Проповідували слово Христове, вивчаючи поглиблено богослов'я. Вели освітню,місіонерську діяльність.

Слайд 14

Діаграма Венна С

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія