X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Англія та Франція в XIII-XIVст.

Завантажити презентацію

Англія та Франція в XIII-XIVст.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Цертралізована держава - країна, керування в якій здійснюється з єдиного центру, де існують одні закони, органи управління,податки та постійна армія. Монархія - держава, де вся верховна влада сконцентрована в руках одноосібного правителя- монарха, котрий, як правило, отримує владу у спадок. Станова монархія - держава, у якій влада монарха обмежувалася представниками станів, через спеціальний станово-представницький орган. (Парламент, Генеральні штати) Стан -велика група людей з однаковими правами та обов’язками, що передаються у спадщину.(Духовенство, дворянство…)

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

1.Причини та привід. Причини: Прагнення французьких королів об’єднати країну. Суперництво за Фландрію. Англійські королі хотіли повернути свої володіння у Франції Приводом до війни послужило те, що після смерті синів ФіліпаIV не залишилося прямих спадкоємців.Англійський король ЕдуардІІІ заявив про свої права на французький престол. Карта Столетней войны.

Слайд 6

Англійське військо було більш боєздатним, ніж французьке. Основу англійської армії складали-сильний флот, кіннота та лучники. Основу французької- тяжкоозброєні лицарі. Французский лагерь. Современный рисунок.

Слайд 7

Під час Столітньої війни відбулися революційні зміни у військовій справі.На зміну холодній зброї прийшла вогнепальна. Навіть великі луки та арбалети не могли конкурувати з рушницями, які почали застосовувати наприкінці війни. Большой лук-вооружение английских воинов.

Слайд 8

Слайд 9

Поразки Франції на початку війни. В 1340 р. в морскій битві при Слейсі французький флот було розгромлено. В 1346 р. у Кресі французи знову потерпіли поразку. Англійці почали наступ у глуб країни. Битва при Кресси. Средневековая миниатюра.

Слайд 10

Французи мали чисельну перевагу. Вирішальна битва відбулася в 1356р. при Пуатьє. Англійцями командував принц Едуард(Чорний лицар). В цій битві французи були розбиті, король і знатні феодали потрапили до полону. Англійці розорили, розграбували північ та південь Франції. У 1360р.-між країнами було укладено мир. «Черный принц» Эдуард.

Слайд 11

Слайд 12

Погіршення положення народу. Повстання. “Чорна смерть. Зменшення чисельності населення. Розорення сел під час війни. Підвищення податків. 1358р. Франція Гільйом Каль Жакерія –народне повстання. 1381р. Англія Уот Тайлер

Слайд 13

Жертвы эпидемии чумы. Средневековая миниатюра.

Слайд 14

5.Жакерія. В травні 1358 р. в північних районах країни розпочалося повстання-ЖАКЕРІЯ. Приводом стало вбивство селянами лицарів-грабіжників. Очолив повстання Гільйом Каль. Ж.Фруассар. Разграбление города. Миниатюра 15 в.

Слайд 15

5.Жакерія. Повстання охопило більшість міст і сіл.Допомога феодалам прийшла з боку англійців.Перед вирішальною битвою Каль оточив табір возами.Йому запропонували переговори і коли Каль приїхав його закували в кайдани. Згодом і саме повстання було подавлено. Ж.Фруассар. Жакерия в Мо в 1357 г. Миниатюра 15 в.

Слайд 16

Повстання в Англії. Чума спустошила також і Англію.По країні бродили товпи поранених та обездолених людей. Із-за війни збільшилися податки. Лондонские калеки. Современный рисунок.

Слайд 17

Початок повстання. В травні 1381 року селяни вбивали зборщиків податків. За декілька днів повстання охопило всю країну. На чолі повстання став Уот Тайлер.Маючи військовий досвід, йому вдалося створити військові загони. Вони звільнили Джона Болла і він очолив один із загонів. Повсталі рушили на Лондон. . Сбор налогов. Миниатюра 15 в.

Слайд 18

Хід повстання та результати. Взяв Лондон за допомогою міської бідноти повсталі розгромили будинки чиновників і знаті, але королівські палаци вони не чіпали, оскільки вірили в доброго короля. Король укрився в Тауері. Король зустрівся з повсталими. Джон Болл ведет крестьян на Лондон. Миниатюра 15 в.

Слайд 19

Хід повстання та його результати. Король пообіцяв виконати їхні вимоги і частина повсталих розійшлася.Тайлер був убитий придворними, а Джон Болбув страчений.Всі учасники повстання були страчені, а королівські обіцянки скасовано. Казнь восставших. Миниатюра 15 в.

Слайд 20

Продовження війни. У 1369р.Франція відновила війну і спочатку домоглася успіхів, але незабаром між французькими феодалами почалися розбрати та війни. Карл VI Безумный.

Слайд 21

2.Присоединение французских земель к Англии в начале 15 века. В 1415 р. Англійці висадилися біля Кале.В битві при Азенкаур французи були розбиті.. В 1422 р.померли обидва монарха. Обстрел города из пушек. Миниатюра 15 в.

Слайд 22

2.Присоединение французских земель к Англии в начале 15 века. Новим королем став КарлVI, якого підтримав простий народ. Французька армія зосередилась в фортеці на Луарі. В 1428р. Англійці осадили Орлеан. Ж.Фуке.Портрет Карла VII.

Слайд 23

3.Жана д’Арк. Осада продовжувалась 200 днів. В країні розпочалася партизанська війна. Осада Орлеана. Современный рисунок.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія