X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Карта світу після I світової війни"

Завантажити презентацію

"Карта світу після I світової війни"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Карта світу після I світової війни

Слайд 2

Європа до війни

Слайд 3

Зміни після Паризької конференції: Розпад Османської імперії. За Севрським договором (10 серпня 1920р.) Сирія і Ліван переходили в володіння Франції; Палестина, Йорданія та Ірак – під контроль Великої Британії; Хіджаз, Неджд, Асир і Ємен здобули незалежність. Загалом Османська імперія втрачала близько 80% своїх володінь.

Слайд 4

Розпад Австро-Угорщини. У жовтні-листопаді 1918 року угорські, чеські, словацькі, а незабаром також і австрійські війська почали тікати з фронту. Почалась революція. Австро-Угорщина підписала з Антантою угоду про перемир'я, фактично капітуляцію. На землях Австро-Угорщини утворилися самостійні держави: Австрія, Угорщина, Чехословаччина, Королівство сербів, хорватів та словенців (Югославія). Частина колишніх територій Австро-Угорської імперії: - Трієнт, Трієст і Південний Тіроль відійшли до Італії; - частина Трансільванії, Банат і Буковина — Румунії; - Галичина в червні 1919 року була захоплена Польщею.

Слайд 5

Слайд 6

Розпад Російської імперії. Після революції у 1917р. 31 грудні 1917р. Фінляндія здобула незалежність. Листопад 1918р. здобула незалежність Польща, утворена з колишніх територій Пруссії, Росії, Австро-Угорщини. Грудень 1917р. була відновлена незалежність Литовської держави. Листопад 1918р. незалежність проголосила Латвія. Згодом незалежність здобула ще одна Прибалтійська країна – Естонія.

Слайд 7

Німеччина втрачала ряд європейських територій (Ельзас, Лотарингію, Саар, Західну Пруссію,провінцію Позен, м.Данциг, м.Мемель, округи Мальмеді й Ейпен, Глучинський регіон Верхньої Сілезії, район Сольдао у Східній Пруссії…); колонії переходили під владу держав-переможниць.

Слайд 8

Болгарія за Нейїським мирним договором втрачала Західну Фракію, яка передавалася Греції, та позбавлялася виходу до Егейського моря; також частина її території відійшла до Королівства сербів, хорватів і словенців та Румунії.

Слайд 9

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія