Індія
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Електроенергетика - галузь промисловості, яка включає виробництво різних видів електроенергії, її транспортування, теплові мережі, котельні та інші об’єкти.
Основну частину електроенергії у Європі виробляють теплові (ТЕС), атомні (АЕС) та гідроелектростанції (ГЕС). В економічно розвинених країнах технічні засоби електроенергетики об'єднуються в автоматизовані і централізовані керовані електроенергетичні системи. Підприємства електроенергетики є підприємствами з безперервним виробництвом.
Виробництво електроенергії провідними державами За часткоюуЄвропейськомувиробництві На одну особу Росія Німеччина Франція Норвегія Ісландія Швеція
Теплова електростанція (ТЕС) - електростанція, в якій первісна енергія має хімічну форму і вивільняється шляхом спалювання вугілля, рідкого палива чи газу.
Атомна електростанція (АЕС) - електростанція, в якій атомна (ядерна) енергія перетворюється в електричну. Генератором енергії на АЕС є атомний реактор. Тепло, яке виділяється в реакторі в результаті ланцюгової реакції ділення ядер деяких важких елементів, потім так само, як і на звичайних ТЕС, перетвориться в електроенергію. На відміну від ТЕС, що працюють на органічному паливі, АЕС працює на ядерному пальному.
Гідроелектростанція (ГЕС) - електростанція, яка за допомогою гідротурбіни перетворює кінетичну енергію води в електроенергію.
Сонячна енергетика (СЕС) Перетворення сонячного випромінювання за допомогою напівпровідникових елементів (сонячних батарей).
Провідні виробники Франція Іспанія Італія Португалія В Україні у 2011р. Відкрито найпотужнішу у світі СЕС “Перове” в Криму (100 МВт)
Провідні виробники Данія, Швеція, Велика Британія, Нідерланди, Іспанія. Найбільша частка вітрової енергетики в загальному виробництві – у Данії (20%)
Хвильова енергетика (ХвЕС) Перетворення енергії вітрових хвиль Перша к світі ХвЕС працює поблизу берегів Великої Британії. Хвильові генератори невеликої потужності: Монако, Португалія, Японія, Норвегія.
Гідротермальна енергетика океану Ґрунтується на “океанотермічній енергоконверсії” – отримання електроенергії за рахунок різниці температур між океанськими поверхневими та глибинними водами.
Припливна електроенергетика (ПЕС) Використання енергії морських припливів. Провідні виробники: Франція Росія
Біопаливо Отримання енергії з біологічної речовини: твердої (дрова, солома), рідкої (етанол, метанол, біодизель), газоподібної (водень, біогаз). Найчастіше біопаливо отримують за допомогою переробки кукурудзи, рапсу, сої.
Схожі презентації
Категорії