X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хартія Землі

Завантажити презентацію

Хартія Землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПРЕЗЕНТАЦІЯ На тему: «Хартія Землі» Виконали: Учні 9- А класу Ревунець Валентина Ревунець Валентин Никитчук Дмитро

Слайд 2

«Хартія Землі»

Слайд 3

Хартія Землі  це декларація фундаментальних етичних принципів для побудови справедливого, сталого і мирного глобального суспільства в 21 сторіччі. Вона «спрямована пробудити в людях нове почуття глобальної взаємозалежності та відповідальності заради добробуту всієї людської родини, великої спільноти живого, а також заради майбутніх поколінь».Хартія — це, водночас, втілення надії та заклик до реальної дії.

Слайд 4

Мета Хартії Землі  перехід до сталого способу життя та розвитку людини. Екологічна цілісність є однією з її основних тем. Водночас, Хартія визнає, що такі цілі як захист природи, ліквідація бідності, справедливий економічний розвиток, повага до прав людини, демократія і мир є взаємопов’язаними та неподільними. Для розповсюдження принципів і морально-етичних цінностей існує організація Ініціатива Хартія Землі.

Слайд 5

Ініціатива Хартія Землі це колективна назва надзвичайно різноманітної глобальної мережі людей, організацій і закладів, які беруть участь у розповсюдженні та втіленні морально-етичних норм і принципів Хартії Землі.

Слайд 6

Створення Текст Хартії Землі було створено в результаті шестирічного світового консультаційного процесу (1994-2000) під наглядом незалежної Комісії Хартії Землі, яку було скликано Стронгом і Горбачовим з метою розвитку глобального консенсусу про цінності та принципи сталого майбутнього. Комісія продовжує слідкувати за текстом Хартії Землі. В березні 2000 року було прийнято остаточний текст Хартії Землі на скликанні Комісії Хартії Землі в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

Слайд 7

Історія У 1987 році Світова Конференція ООН з Навколишнього Середовища та Розвитку (Конференція Брундтланда) рекомендувала створення загальної декларації з захисту навколишнього середовища і сталого розвитку у формі «нової хартії», яка б висловлювала основні принципи сталого розвитку. У 1994 році Моріс Стронг, голова Ради Землі та Михайло Горбачов, президент Міжнародного Зеленого Хреста розпочали ініціативу громадянського суспільстваХартія Землі. Початкову фінансову допомогу надав уряд Нідерландів.

Слайд 8

Чотири основні частини і шістнадцять принципів Хартії Землі Повага і турбота про живу спільноту Екологічна цілісність. Соціальна та економічна справедливість. Демократія, ненасилля та мир.

Слайд 9

Повага і турбота про живу спільноту Поважати Землю і життя в усьому його розмаїтті. Піклуватися про живу спільноту з розумінням, співчуттям та любов’ю. Засновувати демократичні, справедливі, відкриті для співпраці, сталі та мирні спільноти. Охороняти багатство і красу Землі для сучасного і майбутнього поколінь.

Слайд 10

Екологічна цілісність Охороняти та відроджувати цілісність екосистем Землі, звертаючи особливу увагу на біологічне розмаїття та природні процеси, що підтримують життя. Запобігати шкоді як оптимальний метод захисту навколишнього середовища, і застосовувати підхід запобіжних засобів за браком інформації. Застосовувати такі моделі виробництва, споживання та відтворення, що зберігають регенеративні можливості, права людини і добробут спільнот. Удосконалювати вивчення екологічної збалансованості та спонукати до вільного обміну наукової інформації та її практичного застосування.

Слайд 11

Соціальна та економічна справедливість Визнати усунення бідності як етичний, соціальний та екологічний імператив. Ґарантувати підтримку економічної діяльності та економічних інститутів на всіх рівнях для сталого розвитку людини в справедливий спосіб. Підтримувати ґендерну рівність і справедливість як передумову для сталого розвитку і забезпечити загальний доступ до освіти, охорони здоров’я, економічних можливостей. Захищати права всіх, уникаючи дискримінації, на життя в такому природному і соціальному середовищі, яке б підтримувало людську гідність, здоров’я та духовний добробут, звертаючи особливу увагу на права корінних народів та меншин.

Слайд 12

Демократія, ненасилля та мир Зміцнювати демократичні інститути на всіх рівнях, забезпечувати прозорість і підзвітність їхнього керування, співучасть у прийнятті рішень і доступ до правосуддя. Ввести до системи формальної освіти та освіти протягом життя знання, цінності та навички, що необхідні для сталого способу життя. Ставитися до всіх живих істот із шаною та небайдужістю. Виховувати культуру толерантності, ненасилля та миру.

Слайд 13

Сталий ро звиток  (англ. Sustainable development) — загальна концепція стосовно необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному і здоровому довкіллі.

Слайд 14

Висновок «Ми перебуваємо на критичному етапі в історії Землі, коли людство має визначитися з власним майбутнім. Оскільки світ стає дедалі взаємозалежним і вразливим, майбутнє, водночас, передвіщає як велику загрозу, так і великі сподівання. Для подальшого розвитку ми повинні усвідомити, що серед пишного різноманіття культур і форм життя ми є єдина родина Землі, що має спільну долю. Ми повинні об’єднатися заради сталої глобальної спільноти, заснованої на пошані до природи, загальних правах людини, економічній справедливості та культурі миру. Для цього нам, народам Землі, необхідно визнати нашу відповідальність один перед одним, до всесвітньої спільноти і до прийдешніх поколінь»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія