X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ДАВНІЙ ВАВИЛОН

Завантажити презентацію

ДАВНІЙ ВАВИЛОН

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ДАВНІЙ ВАВИЛОН

Слайд 2

Робота біля дошки Поставити у відповідність 1 Месопотамія а) цар 2. Аккад б) річка 3. Саргон в) країна 4. Зіккурат г) держава 5. Шумер д) храм 6. Євфрат е) бог 7. Енліль є) титул 8. Межиріччя 9. Тигр 10. Енсі Поставити у відповідність 1. Товари, які продавали: 2. Товари, які купували: Хліб, деревина, риба, кераміка, камінь, фініки, мідь, овочі, фрукти.

Слайд 3

охарактеризувати географічне положення Межиріччя; перерахувати сприятливі та несприятливі умови для розвитку господарства; чим займались найдавніші жителі Дворіччя? чи відрізнили б ви аккадця від шумера? коли і хто створив об’єднане царство в Межиріччі; доведіть, що в міфах шумерів відображено природні явища та заняття населення. Актуалізація опорних знань

Слайд 4

визначати основні причини швидкого розвитку і збагачення Вавилону; наводити приклади заходів Хаммурапі, які привели до посилення держави; аналізувати історичні джерела і переконатись, що перші писані закони закріплювали соціальну нерівність в суспільстві. Після цього уроку учні зможуть

Слайд 5

Порівняйте кількість міст в Єгипті та Межиріччі

Слайд 6

Період найвищого піднесення Вавілону Завдання: знайти в тексті параграфа підтвердження таких фактів: завойовує все Межиріччя будує канали підтримує релігію створює велике військо формує сильну владу створює писані закони турбується про селян Хаммурапі (1792 – 1750 рр.)

Слайд 7

Закони Хаммурапі Близько 1760 р. до н. е. Хаммурапі розробив збірник законів Вавілону. Текст законів вирізано клинописом на діоритовій стелі. Вона була знайдена в 1901-1902 рр. під час розкопок міста Сузи, куди її вивезли як трофей. Зараз вона міститься в Луврі. Текст складався з прологу, 282 статей та епілогу.

Слайд 8

Перші писані закони Якщо злодій вкраде чуже майно, раба чи рабиню,худобу, його треба вбити. Того, хто візьме крадене, треба вбити. Якщо будівельник збудує будинок, він завалиться і когось уб’є, то за це треба вбити будівельника. Якщо лікар зробить людині надріз і спричинить смерть, то йому потрібно відрізати пальці. Якщо раб ударить вільну людину, то йому треба відрізати вухо. Якщо хтось ударить людину, рівну собі, то має заплатити штраф. Якщо чоловік має борг, його родина має бути в рабстві 3 роки, на 4-й їх потрібно відпустити на волю. Яке покарання було найпоширенішим? Вихованню якої риси в робітників сприяла стаття 2? Назвіть ще подібні статті з перерахованих. В яких статтях закріплюється соціальна нерівність? Чому остання стаття захищає рабів?

Слайд 9

Клинопис – письмо шумерів У Дворіччі писали гострими паличками на вогких глиняних табличках. На сирій глині видавлювали знаки, схожі на клинці. Тому таке письмо називали клинописом. Усього використовували майже тисячу таких знаків. Письмо шумерів одне з найдавніших в світі.

Слайд 10

Шумерські книги

Слайд 11

Поема про Гільгамеша Один з найвідоміших літературних творів. Гільгамеш – герой, який здійснив багато подвигів. Знайшов квітку безсмертя, але змія вкрала її. Основна думка: щастя і безсмертя – це доля богів, а не людини. Людину ж на землі чекають важка праця і випробування.

Слайд 12

чому Вавилон був найбагатшим містом Межиріччя? що вам здається наймудрішим в політиці Хаммурапі? яке значення мали і мають для історії закони Хаммурапі? Домашнє завдання: вивчити § 15 Підсумок уроку

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія