Битва при Камбре
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Після невдачі у Фландрії британське командування прийняло рішення провести наступальну операцію з використанням великої кількості танків. Було передбачено вперше використовувати танки у великих кількостях для прориву позиційної оборони. Для цих цілей був створений танковий корпус в британській армії. Однак досвід Пашендейля показав, що танки не виправдали покладених на них надій, багато хто вважав їх марними. План і підготовка операції
Сили сторін Для проведення настання у Камбре британське командування приваблювало 3-ю армію генерала Бінга. Армія мала у своєму складі 8 піхотних дивізій, 4 танкових бригади (всього 476 танків), 3 кавалерійські дивізії. Загальна чисельність становила 92000 осіб. На озброєнні підрозділів армії також складалося 1536 кулеметів, 1009 знарядь, а також 1000 літаків на ділянці передбачуваного прориву. У майбутньому настанні передбачалося використовувати танк Mark I, основну роль також повинні були зіграти танки Mark IV. За наполяганням Бінга в смузі настання була скасована артилерійська підготовка, оскільки саме на танки Бінг покладав великі надії в прориві позиційного фронту.
Початок операції Рано вранці 20 листопада британський війська зайняли свої вихідні позиції, на ділянці фронту в 10 кілометрів вишикувалися танки, готові до атаки. В 6:00 ранку танки почали атаку німецької лінії Гінденбурга. Англійська артилерія відкрила вогонь по позиціях німецької армії, створивши вогневої вал. Також англійці використовували авіацію, проте через туман літаки не відігравали значної ролі в наступі. Німецькі літаки також не змогли нанести істотну шкоду противнику, загубившись в тумані .
Подальші бойові дії Німецькі дивізії були розбиті і понесли важкі втрати. Лінія Гінденбурга була прорвана на велику глибину. На ділянці прориву фактично не виявилося німецьких військ. Проти британців діяли лише окремі батальйони і нечисленні загони, перекинуті на автомобілях. Після цього британське командування займалося перегрупуванням військ і лише до середини денний 21 листопада відновив наступальні дії. Однак до цього часу німецьке командування підтягнуло до Камбре резервні війська.
Німецький контрнаступ Після того як британське наступ фактично завершилося, німецьке командування підтягнуло на цю ділянку фронту значні резервні сили. Таким чином німецька армія мала в районі Камбре 16 дивізій (всього близько 160 000 чоловік), 3600 кулеметів, 1700 знарядь, 1088 мінометів, понад 1000 літаків . Зосередивши великі сили, німецьке командування запланувало контрудар по британським військам. Генерал Марвіц розраховував оточити і знищити всі британські частини, вклинився в німецьку оборону. Проти правого флангу англійців німці націлили 7 дивізій, проти лівого - 4 піхотні дивізії з метою потужного удару і оточення британських військ.
Наслідки 7 грудня битва при Камбре завершується. Не досягнувши поставленої мети, британські війська фактично були змушені повернутися на вихідні позиції. Сторони понесли приблизно однакові втрати: британці втратили полоненими близько 9000 чоловік, німецька армія близько 11 000 солдатів і офіцерів.
Схожі презентації
Категорії