X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Битва при Камбре

Завантажити презентацію

Битва при Камбре

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Битва при Камбре 1917року

Слайд 2

Після невдачі у Фландрії британське командування прийняло рішення провести наступальну операцію з використанням великої кількості танків. Було передбачено вперше використовувати танки у великих кількостях для прориву позиційної оборони. Для цих цілей був створений танковий корпус в британській армії. Однак досвід Пашендейля показав, що танки не виправдали покладених на них надій, багато хто вважав їх марними. План і підготовка операції

Слайд 3

Сили сторін Для проведення настання у Камбре британське командування приваблювало 3-ю армію генерала Бінга. Армія мала у своєму складі 8 піхотних дивізій, 4 танкових бригади (всього 476 танків), 3 кавалерійські дивізії. Загальна чисельність становила 92000 осіб. На озброєнні підрозділів армії також складалося 1536 кулеметів, 1009 знарядь, а також 1000 літаків на ділянці передбачуваного прориву. У майбутньому настанні передбачалося використовувати танк Mark I, основну роль також повинні були зіграти танки Mark IV. За наполяганням Бінга в смузі настання була скасована артилерійська підготовка, оскільки саме на танки Бінг покладав великі надії в прориві позиційного фронту.

Слайд 4

Початок операції Рано вранці 20 листопада британський війська зайняли свої вихідні позиції, на ділянці фронту в 10 кілометрів вишикувалися танки, готові до атаки. В 6:00 ранку танки почали атаку німецької лінії Гінденбурга. Англійська артилерія відкрила вогонь по позиціях німецької армії, створивши вогневої вал. Також англійці використовували авіацію, проте через туман літаки не відігравали значної ролі в наступі. Німецькі літаки також не змогли нанести істотну шкоду противнику, загубившись в тумані .

Слайд 5

Подальші бойові дії Німецькі дивізії були розбиті і понесли важкі втрати. Лінія Гінденбурга була прорвана на велику глибину. На ділянці прориву фактично не виявилося німецьких військ. Проти британців діяли лише окремі батальйони і нечисленні загони, перекинуті на автомобілях. Після цього британське командування займалося перегрупуванням військ і лише до середини денний 21 листопада відновив наступальні дії. Однак до цього часу німецьке командування підтягнуло до Камбре резервні війська.

Слайд 6

Німецький контрнаступ Після того як британське наступ фактично завершилося, німецьке командування підтягнуло на цю ділянку фронту значні резервні сили. Таким чином німецька армія мала в районі Камбре 16 дивізій (всього близько 160 000 чоловік), 3600 кулеметів, 1700 знарядь, 1088 мінометів, понад 1000 літаків . Зосередивши великі сили, німецьке командування запланувало контрудар по британським військам. Генерал Марвіц розраховував оточити і знищити всі британські частини, вклинився в німецьку оборону. Проти правого флангу англійців німці націлили 7 дивізій, проти лівого - 4 піхотні дивізії з метою потужного удару і оточення британських військ.

Слайд 7

Наслідки 7 грудня битва при Камбре завершується. Не досягнувши поставленої мети, британські війська фактично були змушені повернутися на вихідні позиції. Сторони понесли приблизно однакові втрати: британці втратили полоненими близько 9000 чоловік, німецька армія близько 11 000 солдатів і офіцерів.

Слайд 8

Дякую за увагу Виконав учень 10 класу Гранітнянської ЗОШ Кириченко Владислав

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія