X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Роль родини у вихованні дитини

Завантажити презентацію

Роль родини у вихованні дитини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роль родини у вихованні дитини Підготували вихователі: Квашук Любов Іванівна, Андрієнко Інна Миколаївна Дошкільний навчальний заклад № 12 м.Умань

Слайд 2

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ РОДИНИ Турбота про здоров'я і розвиток дитини починається насамперед із організації здорового способу життя в родині. Здоровий спосіб життя — це й сприятливий емоційний клімат у родині, дружнє, доброзичливе ставлення батьків одне до одного і до дитини, і правильно організоване раціональне харчування, і культивування рухливих вправ, ігор на повітрі, і достатня трудова активність, і, звичайно ж, зразкова поведінка дорослих, їхнє негативне ставлення до алкоголю і тютюнопаління. Весь побут і уклад родини має велике значення для нормального розвитку дитини. Негативно впливають на нервову систему і на особистість дітей розбіжності в питаннях виховання між дорослими. Також на формуванні особистості дитини деструктивно позначаються не тільки зайва ласка і потакання примхам, а й надмірна суворість, постійні заборони у задоволенні будь-яких бажань і потреб.

Слайд 3

Правильно організований режим дня вдома забезпечує урівноважений, бадьорий стан дитини, убезпечує нервову систему від перевтомлення, створює сприятливі умови для фізичного і психічного розвитку малюка. При недотриманні режиму можна спостерігати відхилення в поведінці, примхливість, різкі підвищення і зниження збудливості, поганий сон, відсутність апетиту тощо.

Слайд 4

РОЛЬ РОДИНИ У ВИХОВАННІ ДИТИНИ Звичаї життя в родині, стосунки між дорослими, вся обстановка суттєво впливають на дітей. Виховання — це щогодинне і щохвилинне заняття, у якому беруть участь в основному дві особи: батько і мати. Разом вони несуть відповідальність за те, якою виросте їхня дитина. Дві умови вже із самого раннього віку необхідні для того, щоб енергія дитини та її нервова система зміцнювалися: спокійна життєрадісність і почуття впевненості. Ці умови залежать від характеру впливу найближчого оточення і соціального середовища. Виховувати вашу дитину будуть і ваш будинок — нехай скромно обставлений, але акуратний і чистий; і яскрава чашка, з якої маля п'є молоко; і ваше доброзичливе ставлення до його бабусі й дідуся — ваших батьків. Але основою будь-якої системи виховання повинна бути любов. Повага до дитини в родині, батьківське тепло і доброзичливість виховують у неї відвертість, ніжність і вдячність.

Слайд 5

Саме в родині починають формуватися ті якості, почуття, звички і навички суспільної поведінки, від яких залежить, якою виросте людина: буде вона боязкою, безвладною, озлобленою чи духовно багатою, фізично красивою, високоморальною і доброю.

Слайд 6

ВИМОГИ ДОРОСЛИХ ДО ДИТИНИ Вимоги дорослих повинні бути доцільними, зрозумілими дитині й постійними. Не рекомендується набридати нескінченними поясненнями, нагадуваннями, чому треба виконувати те чи інше правило, краще стежити і зміцнювати дитину в її правильних вчинках. З огляду на бажання дитини, треба все-таки поступово привчати її до вста новлених у родині правил. З перших років життя вона мусить засвоїти, що крім слова «хочу» є слова «треба», «не можна», «можна». Систематично контрольовані, одностайно запропоновані дитині всіма членами родини, такі правила виробляють звички культури поведінки. І привчати до цього слід спокійно, ласкаво, але водночас наполегливо і переконливо. Не слід зловживати занадто частими заохоченнями за виконання правил поведінки, адже це може призвести до зниження батьківського авторитету. Позитивний приклад батьків — кращий спосіб виховання позитивних якостей дитини.

Слайд 7

Слайд 8

ДИТЯЧИЙ КУТОЧОК У КВАРТИРІ Великого значення для правильного виховання дитини набуває умеблювання квартири, що передбачає забезпечення певних умов для активної діяльності дитини. Якщо немає дитячої кімнати, то потрібно виділити хоча б дитячий куточок, де був би столик, стільці, квітка на вікні, етажерка з попичками, на яких зберігалися б книжки, малюнки, олівці й альбом для малювання, іграшки. Коли дитина подорослішає, там можуть бути фарби, клей для аплікації, пластилін, настільні ігри, «будівельний» матеріал, кубики — словом, усе для ігрової та трудової діяльності. Усе повинно відповідати віку дитини. Наявність свого куточка виховує елементи самостійності. Дитина привчається підтримувати порядок, класти все на місце. Батькам слід не забувати про важливість похвали, варто зіставляти порядок у кімнаті й дитячому куточку. Дитина отримує позитивні емоції від сприйняття навколишньої чистоти і акуратності.

Слайд 9

Слайд 10

ЧИТАННЯ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ І БЕСІДИ ЗА ЗМІСТОМ ПРОЧИТАНОГО Книга не тільки джерело знань, а й засіб художнього виховання. Вона супутник людини протягом усього її життя. Привчайте свого малюка з дитинства любити і берегти книгу. Книги для дітей, як правило, яскраво ілюстровані. Розглядаючи разом із дитиною ілюстрації, не кваптесь. Ставлячи запитання, звертайте увагу на деталі, роз’яснюйте, який текст ілюструю цей малюнок. Нехай дитина пригадує, звіряє. Усе це привчить уважно, осмислено розглядати те, що зображено на малюнку.

Слайд 11

Книга допомагає дитині пізнавати світ. Художні твори, які ви читали чи розповідали, істотно впливають на дитину, на формування особистості, залишають у її душі глибокий слід, вдячність за те, що ви ввели її у світ прекрасного.

Слайд 12

  ПРАЦЯ - ПРИРОДНА ФОРМА АКТИВНОСТІ ДИТИНИ Трудове виховання дошкільника — одна з необхідних складових всебічного розвитку. Поступово дедалі більшого значення в Його житті набуває трудова діяльність, витісняючи пріоритетність гри. Основним принципом трудового виховання дитини вже з молодшого віку має бути такий: не робити за неї те, що вона може зробити сама. При цьому розвивається наполегливість, формуються важливі навички, збагачується мовлення. Дорослішим дітям необхідні самостійність, розумова і вольова активність. Самообслуговування — це початок трудового виховання дошкільника. Дитина 4-7 років уже вміє доглядати за собою, її необхідно вчити робити це добре. У п'ятирічному віці дитина має без нагадувань складати постіль, розстилати і застилати її, підтримувати в порядку свій костюм, взуття, зачіску.

Слайд 13

Спостерігаючи за працею рідних, спухаючи розповіді про працю, мали повинне засвоїти, що всі люди працюють: будують будинки, роблять ма шини, продають хліб, молоко в магазинах. Для емоційного сприйняття і більш глибокого осмислення почитайте дитині вірші, що спонукають її до праці.

Слайд 14

ПОЧУТТЯ ТА ЕМОЦІЇ Слід пам'ятати, що у дітей дошкільного віку має місце незрілість нервової системи, невміння керувати своїми емоціями. Діти можуть проявляти агресію внаслідок перенесеної образи або через страх бути ображеним. Необхідно м'яко контролювати поведінку малюків, не доводячи до вибуху емоцій. Агресивні діти потребують підвищеної уваги з боку дорослих. Слід використовувати відволікаючі фактори у вигляді розваг, ігор, похвали, залучати до самостійної художньої діяльності тощо. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота