X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
презентація 7

Завантажити презентацію

презентація 7

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Назавжди запам’ятай — Бережи свій рідний край! Це твоя земля, країна, Край батьківський — Батьківщина!

Слайд 2

Слайд 3

Свій голос віддаю за матінку-природу За чистоту Землі, красу і вроду. За екологію довкілля і душі. Ставай і ти й діла свої верши.

Слайд 4

Давайте боротись за чистоту природи. Планеті не будем наносити шкоди. Посадимо ліс і гайочки зелені, Сади і діброви — планети легені!

Слайд 5

У світі цім людина ти, Тому на все життя запам’ятай: Ніколи у довкіллі не сміти, А рідний край свій заквітчай!

Слайд 6

ЗБЕРЕЖЕМО РІДНИЙ КРАЙ!

Слайд 7

Перша буква у абетці Вам привітно усміхнеться. Видно айсберг над водою, Над водою льодяною. Хижа риба плава в морі, А маленьким рибкам — горе: їх акула з’їсти може І ніхто не допоможе. Абрикоси й апельсини Дуже корисні людині. Ось радіють айстри ніжні: Жовті, сині, білосніжні.

Слайд 8

Благородні білочки Стрибнули на гілочку, Поділилися горішком: Не скупі вони ні трішки. В хмарах блискавка іскриться, Блима блиском блискавиця, У погоді, як в природі, Й це повинно бути в згоді. Ніжно квіти бережіть І в букетик їх зберіть. Будуть їх барвисті вічка Посміхатись вашим личкам.

Слайд 9

Вітер вільний верховодить, Вітер віхолу заводить. Він велику силу має: Гонить хмари, з ніг збиває. Буква «В» велить все вміти Й цю абетку добре вчити. А іще прохати буде: «Бережіть природу, люди!» Ось які слова чудові: Вовк, ведмідь, гілки вербові. Вік, весна, волошки, віти, Ще й веселку люблять діти.

Слайд 10

Голуб в мирне небо звився, На землі горох вродився. Груша ділиться плодами, Ліс частує нас грибами. Гусенятко ґелґотіло, За гусаком дріботіло — Так хотіло подивитись: Що то може так крутитись? Бачать глобус — землю бачать, От була гусям задача!

Слайд 11

Дятел дуба лікував Й собі їжу добував, Дятел знищував комах Й збудував для тебе «дах». Он яке зробив дупло: В ньому затишок й тепло. Дощик землю поливає І травичку напуває. У полоні своїх мрій Квітне «лікар»-Деревій. Дуже лікарська рослина Для дорослого й дитини. Його, мабуть, не навмисне Звуть усі тисячолисник. Ще з веселого струмка Починається ріка...

Слайд 12

В багатьох словах живе Всім відома буква «Е»: Незабудка, степ, стежина, Сонце, зелень і стеблина. Небо, зебра, пень, черешня, Мед, веселка, день прийдешній. Слів таких багато дуже. Пригадай, будь ласка, друже! Незвичайна буква «Е» Слово рідкісне почне: Ера, ему, екологія — Ця наука дуже строгая.

Слайд 13

Є такий звірок — єхидна, Та у нас його не видно — Він в Австралії родився, То чому б він тут з’явився? Свіжа звістка для малят: Найдружнішим із звірят Стала крихітка-єнот. Як співав він нам без нот! Ти мультфільми пригадай І з єнотом заспівай.

Слайд 14

В небі журавель літає, Журавель журби не знає. Жабку з’їсти він спіймав Екології не знав! «Жу-жу-жу», — жучок гуде Рученяток своїх жде. Жук травичку полюбляє І листочків не минає. А жираф в саванні. Там жирафів стало мало. Мабуть, їх не вберегли Й в зоопарки відвезли.

Слайд 15

Нам Земля життя дарує, У природі мир панує: Стигне зерно золоте, Звіробій в степу цвіте, Зяблик діткам в’є гніздечко, Біга зайчик недалечко. Мирно спить собі змія, В небі зіронька сія.

Слайд 16

Мабуть, літера втомилась, Бо гарненько потрудилась, В багатьох стоїть словах: Риба, сир, лимон, жнива. Високо пливе хмарина, Вистигає горобина. Мирно дивиться криничка, Чи хто прийде по водичку.

Слайд 17

Буква «І» хитріша трішки, Хоч одну лиш має ніжку. Зате скрізь вона встигає, Слів багато починає. «І» всередині стоїть, Бути лагідними вчить: Літо, білочка, пір’їнка, Вітерець, сніжок, сніжинка Екологія, барвінок — Буква «І» не зна спочину.

Слайд 18

Буква «І» та буква «Йот», Ось слова: їжак і йод, їжа, їхати, пір’їна. Є ще йорж — така рибина. Букви ці запам’ятай, їжачків оберігай — Ти їх просто не чіпай!

Слайд 19

Скільки слів на букву «К»: Коник, клен, каштан, курча, Квочка, кізочка, калина, Корабель, курча, картина. Ось і лікарська рослина: Квітка, корінь і стеблина. Це кульбаби, квіти гарні, Не топчіть їх, діти, марно.

Слайд 20

Ніжна буква «Л» в словах, Ніби в казці ожива, Л — листочки опадають, Л — лілеї розцвітають. Л — і лебеді на хвилі — Такі ніжні, такі милі. Цю красу оберігайте, Не топчіть і не ламайте, Не робіть природі бід — І краса врятує світ!

Слайд 21

Буква «М» — це просто свято — Починає слів багато: Млин нам борошно змолов, Місяць-молодик зійшов, Примостився на хмаринці І підморгує зоринці, На місточок поглядає, З річки сили набирає. М — метелик, м — маленький, М — і мишка проворненька. М — отруйні мухомори — Не беріть, бо буде горе!

Слайд 22

Коли ніч настане, діти, Спочивають тихо квіти. Щось наснилось ягідкам, Дуже лікарським квіткам. Незабудки задрімали, Сині віченька сховали. І стрункий нарцис схилився, Хоч і гордий, а втомився. І тварини спочивають, Бо вдень клопоту зазнають. Що робити з носорогом: Риє землю носом-рогом.

Слайд 23

Яка літера чудова, Як звучить із нею слово! Наче пісеньку співаєш, Як слова ті називаєш. Сонце, поле, зорі, літо... Небо, дощик ллє крізь сито. Окунь в озері живе, Очерет стрункий росте. А на грядці — огірочки Визирають з-під листочків. Ти гарнесенько подумай І свої слова придумай.

Слайд 24

Скільки слів на букву «П»: Парасолька, перепел, Попіл, поле, падолист, Пил, пігулка і полин. Наша матінка-Природа, На цю літеру й погода, І папуга, і павліни — То природи все перлини.

Слайд 25

Щоби радісним був ранок, Щоб купавсь в росі світанок, Треба, щоб в жару й морози Пам’ятали ми про розум. Щоб природу не губили, Щоб ромашку посадили. Річку чистою зробили, Рибу й раків в ній ловили.

Слайд 26

Влітку соняшник всміхнувся І до сонця повернувся. Сонечко проміння шле, — Все радіє, все цвіте. Взимку чистий сніг літає, А снігур в сопілку грає І співає дітворі: «Бережімо снігурів!»

Слайд 27

Існувати у природі Можуть в дружбі і у згоді І малесеньке телятко, І усіх тварин дитятко. І троянди із шипами, Й дикий терен з колючками. І рослину, і тварину Захищай завжди, дитино!

Слайд 28

Батьківщина в нас єдина, Це — країна Україна. Буква слово починає, Що країну називає. Он які є ще дива — В інших є вона словах: Голуб, руки, ґуля. Муха, Дуб, кожух, зозуля, вухо. Букву вивчили просту, Вона зветься — буква «У».

Слайд 29

Флокси, фіалка, фея, Фарба, фламінго, Федя. До школи Федько полетів, як метелик, Новий, фіолетовий в нього портфелик.

Слайд 30

Як дві букви «С» зустрілись, — Швидко букву «X» створили. І пішло за словом слово — Збагатили рідну мову. Хурделиця, хуртовина, Хрущ, хокей, Хома, похід, Пішохідний перехід. Збудував ховрах хатинку — Час не гаяв ні хвилинки! Друже мій, часу не гай, Букву «X» тут відшукай.

Слайд 31

Цок-цок-цок цапок біжить, По стежинці цокотить. В траві муха-цокотуха Цокотіння цапа слуха. Хвиля є така цунамі, Розкажи про це і мамі. В цибулині найгіркішій Вітаміну «це» найбільше!

Слайд 32

На четвірку буква схожа, Починати слово може: Є черемха запашна, Є й черешенька смачна! Бачить чаплю черепаха — І ховається під дахом. На собі будинок носить, Щоб втікать не довелося. Чорнобривці — чорні брівки, Кучеряві в них голівки. Славні квіти України І супутники родини.

Слайд 33

А чи знаєш, любий друже, Як шишкар благає дуже, Щоб природу ми любили, Навіть шишки не згубили. Без шовковиці навряд Буде жити шовкопряд. Із шовковим ароматом Є вареники малятам. Користь буде від шипшини І дорослому, й дитині. Чай з шипшини заваріть І хворобу проженіть.

Слайд 34

Розкажу я вам, малята, Ще й про літеру «зубату» Подивися: буква «Щ» Щітка одяг вичища. Ще є щітка для зубів, Інша є для чобітків. Буква «Щ» — зубата щука, Хоч і хитра, хоч і злюка. Та жива ж вона рибинка. Бережи її, дитинко!

Слайд 35

Притомивсь дитячий день, Спочивати сів на пень, Заховався він у тінь. В нього втома, а не лінь. Вельми літеру цікаву М’яким знаком величають Він пом’якшує вимову, Милозвучним робить слово. Є цей знак у слові біль, З м’яким знаком дружить сіль. І в житті, і у природі Все повинно жити в згоді.

Слайд 36

Букви «І» й «О» подружили, Нову літеру створили. Подивися: буква «Ю», Вам віночок слів зів’ю: Юля, Юра, люлька, юшка, Люба, Люда, Попелюшка. Я прохаю всіх маляток: «Спробуй букву написати».

Слайд 37

Слів багато про природу Живуть з літерою в згоді. Буква «Я» їх починає. Яструб високо літає. Ящірка хвости міняє. Якір в морі потопає. Манить яблуко рум’яне, Смачне-смачне, гарне-гарне! Скільки ягід на землі Ростуть в лісі і в селі?

Слайд 38

Як дбайливі рученятка До рослинки доторкнуться, — Хай у ваших сердценятках Звуки ніжності проснуться. Щоб з природою у згоді Ви здоровими зростали, Щоби матінці-Природі Ви колись на захист стали!..

Слайд 39

Бережіть природу!

Слайд 40

ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА Сайт «Весела абетка» 2. Ресурси Інтернет

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота