Необхідність медичного огляду учнів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Виступ на батьківських зборах на тему: “Необхідність медичного огляду учнів” Підготувала фахівець з охорони праці ЗОШ № 29, Лелека Олена Вікторівна
Головним скарбом життя є не землі, що ти їх завоював, не багатства, що їх маєш у скринях... Головним скарбом життя є здоров’я, і, щоб його зберегти, потрібно багато що знати. (Авіцена)
Сумна статистика Нещодавно чиновники від медицини оголосили сумну статистику: кожен сучасний школяр має одну-дві хронічні хвороби. Причину цього медики бачать в недостатній фізичній активності через надмірне захоплення комп'ютером або телебаченням, рання пристрасть до тютюну і алкоголю. Загальна тенденція невтішна: за останні десять років учні хворіють частіше, а кількість смертей на уроках фізичної культури сягнула вже за 20. Серйозні проблеми із зором сьогодні має третина хлопців призовного віку, від надмірної ваги страждають близько 40% призовників, а викривлення хребта до 10 градусів фіксується практично у всіх.
Сумна статистика Важливим чинником, на який потрібно звернути увагу фахівців, є те, що безпосередньою причиною смерті школярів під час виконання фізичного навантаження є різноманітні кардіологічні та респіраторні захворювання, серед яких домінують гіпертрофічна кардіоміопатія, аневризма аорти та міокардит (слід підкреслити, що серцево-судинні захворювання — головна причина смертності у розвинених країнах: наприклад, у США кожні дві людини з п’яти помирають через хворобу серця). На другому місці — випадки смерті як наслідок значних інтенсивних навантажень у хворобливому стані.
Сумна статистика За даними НАМН України, захворюваність дітей шкільного віку за останні десять років зросла майже на 27%. Так, якщо в першому класі вже налічується більше ніж 30% дітей, які мають хронічні захворювання, то до п’ятого класу їх кількість зростає до 50%, сягаючи в дев’ятому 64%. А загалом лише у 7% (!) українських школярів спостерігається задовільний функціональний стан організму. Вже у першому класі відхилення у стані опорно-рухового апарата мають 11% школярів, носоглотки — 25%, нервової системи — 30%, органів травлення — 30%, алергічні прояви зафіксовано у 25% дітей. З першого до дев’ятого класу частота зниження гостроти зору зростає у 1,5 разу (так звана хвороба відмінника), частота порушень постави — теж у 1,5, поширеність хвороб органів травлення — в 1,4, поширеність хвороб ендокринної системи — в 2,6 разу. Водночас лише 5% учнів зараховано до спеціальної медичної групи (і чи не тут криється причина планування непомірних фізичних навантажень).
Незадовільний стан здоров’я учнівської молоді зобов'язує батьків: Проходити разом з дітьми щорічний профілактичний медичний огляд; спонукати батьків уважно ставитися до здоров’я своїх дітей; самим дотримуватися здорового способу життя й виховувати в дітей його навички; підтримувати тісні контакти з сімейним лікарем із питань стану здоров’я дітей; інформувати шкільних лікарів про його зміни.
У нашій школі організовано безпечні умови під час навчально-виховного процесу та турбота про здоров’я дітей поряд з навчанням та вихованням є одним з пріоритетних завдань
2012 р. офіційно оголошено Роком спорту та здорового способу життя Виховання здорового способу життя в ЗОШ № 29 відбувається через такі напрямки: - уроки фізичної культури; - фізичні зарядки; - олімпійський тиждень; - гурток “Волейбол”; - секції з легкої атлетики на базі школи від ДЮСШ; - рухова активність учнів; - фіз.зарядка у початковій школі (на 10 та 20 хвилинах уроку); - походи учнів на природу, пішохідні екскурсії.
Обов'язковий медичний огляд як запорука здоров'я учнів З метою забезпечення здоров'я учнів, визначення групи для занять фізичною культурою, надання рекомендацій щодо додаткових обстежень, харчування та здійснення інших заходів Міністерство освіти і науки ініціювало проведення обов'язкових медичних профілактичних оглядів.
Медичне обслуговування учнів школи включає: 1. Проведення обов'язкових медичних профілактичних оглядів. 2. Проведення профілактичних щеплень згідно з їх календарем після лікарського огляду. 3. Здійснення профілактичних та оздоровчих заходів під час навчання. 4. Надання невідкладної медичної допомоги. 5. Організацію госпіталізації за наявності показань та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють.
Співпраця батьків, педагогів та лікарів дасть змогу створити найбільш безпечні умови для всіх учасників навчально-виховного процесу, здійснити профілактику захворювань серед школярів, зберегти та зміцнити їх здоров’я.
Схожі презентації
Категорії