X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
До Свята рідної мови

Завантажити презентацію

До Свята рідної мови

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

9 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Слайд 2

Слайд 3

Я ЛЮБЛЮ РІДНУ МОВУ

Слайд 4

Я БЕРЕЖУ РІДНУ МОВУ

Слайд 5

Державною в Україні є українська мова

Слайд 6

Історія української мови веде свій початок від праслов'янської мовної єдності (до VI ст. н. е.). Писемність на східнослов'янських землях існує ще до запровадження християнства (свідчення Костянтина (Кирила) Філософа; висновки болгарського проповідника і письменника Чорноризця Храбра).

Слайд 7

Про існування писемності на Русі свідчать також договори з греками, писані руською мовою 911 і 944 рр., тексти яких вміщено в "Повісті временних літ". Літописець зазначив, що в руських послів були грамоти, підписані князем.

Слайд 8

У листопаді 1997 р. був виданий указ Президента України "Про День української писемності та мови". В ньому сказано про те, що за ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.

Слайд 9

Свято рідної мови Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос — більш нічого. А серце б'ється - ожива, Як їх почує!.. (Тарас Шевченко)

Слайд 10

Пам'ятник Несторові - літописцю у сквері біля Києво-Печерської лаври

Слайд 11

Свято рідної мови Мова — державна перлина, Нею завжди дорожіть: Без мови немає країни — Мову, як матір, любіть. (Ф. Пантов)

Слайд 12

Пам'ятай рідну мову Коли забув ти рідну мову, Яка б та мова не була - Ти втратив корінь і основу Ти обчухрав себе дотла. (А.Білоус).

Слайд 13

Я ВИВЧАЮ РІДНУ МОВУ

Слайд 14

Свято рідної мови В землі віки лежала мова І врешті вибилась на світ. О мово, ночі колискова! Прийми мій радісний привіт. Навік пройшла пора безславна... Цвіти і сяй, моя державна... (Олександр Олесь)

Слайд 15

Шануй мову свого народу

Слайд 16

Свято рідної мови Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її, вічно живу і нову, і мову її солов'їну. (Володимир Сосюра)

Слайд 17

Моя мова - українська

Слайд 18

Свято рідної мови Та в мене є надія, що наша літературна мова, як молоде вино, очиститься з часом од шумовиння і стане прозорою і міцною» (Михайло Коцюбинський)

Слайд 19

Я ЛЮБЛЮ РІДНУ МОВУ

Слайд 20

Свято рідної мови «Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе» (Олесь Гончар)

Слайд 21

Я ЛЮБЛЮ РІДНУ МОВУ

Слайд 22

Свято рідної мови Слова летять у душу, як лебідки, О Боже, це неждане щастя звідки?! Чи ненькою дароване, весною, Чи сивих предків піснею дзвінкою? (І. Редчиць)

Слайд 23

Свято рідної мови Мова така ж жива істота, як і народ, що її витворив, коли він кине свою мову, то вже буде смерть задля його душі, смерть задля всього того, чим він відрізнявся від других людей...» (Панас Мирний)

Слайд 24

Я ЛЮБЛЮ І ВИВЧАЮ РІДНУ МОВУ

Слайд 25

Свято рідної мови Мова кожного народу неповторна і — своя; в ній гримлять громи в негоду, в тиші — трелі солов'я. (Оксана Забужко)

Слайд 26

Слайд 27

Вітаємо всіх зі святом! Підготували учні 10 - А класу (вчитель Кузьма Н.В.)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота