Бережімо Землю
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Підготувала Пінська Н.М., класний керівник 9-А класу Презентація до класної години з екологічного виховання в 9-А класі “Бережімо Землю”
Війни, які відбуваються у різних країнах, забирають життя людей та шкодять усій планеті, а не тількі одній країні
Чорнобильська катастрофа – екологічна катастрофа Масштаб Чорнобильської катастрофи, найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи, добре відомі всім. В навколишнє середовище надійшло близько 3% радіонуклідів, які на момент катастрофи були накопичені в четвертому енергоблоці ЧАЕС. Аварія призвела до забруднення більше 145 тисяч кв. км території України, Республіки Білорусь та Російської Федерації. Внаслідок Чорнобильської катастрофи постраждало біля 5 мільйонів людей, забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів Республіки Білорусь, України та Російської Федерації.
Екологічна криза в країні розвивається Зміна клімату це глобальна екологічна проблема. Надмірна кількість газів, які утворюються в результаті діяльності ТЕЦ, транспорту, сільського господарства, промисловості, потрапляючи до атмосфери Землі утримує сонячне тепло у нижних шарах атмосфери, не даючи йому повертатися до космосу. Внаслідок чого йде розігрів планети і як слідство підвищується середньорічна температура на Землі.
Лихо від сильних Цікава екологічна інформація: Людині потрібно 960 л кисню на добу; стільки виділяє його 5 дорослих дерев. За 1 год 1 га лісу поглинає 2 кг вуглецю, і при цьому виділяє 2 кг кисню.
Сміття та побутові відходи дуже швидко накопичуються, але дуже повільно розкладаються. Навколо великих міст вже не вистачає місця для сміттєзвалищ, а якщо спалювати сміття, то це погано для повітря, яким ми дишемо. Паперу до повного розкладання потрібно лежати 2 роки, консервованій банці – 90 років, поліетиленовому пакету – 200 років. Щоб розклалась скляна пляшка потрібно 2000 років.
Знищення лісів веде до всихання та погіршення якості грунтів, змінення клімату. З часів виникнення цивілізації було вирубано 2/3 лісів
Зміна клімату Вчені впевнено стверджують, що зміна клімату відбувається через вплив людини і саме людство несе відповідальність за забруднення та негативні зміни у кліматичному балансі планети. Найбільш яскравий приклад негативного впливу людини на клімат Землі – це виникнення озонової дірки над Антарктидою і Антарктикою.
Наслідки катастрофічної повені на Закарпатті Зміна клімату стосується і України. Нас чекає не широкомасштабне потепління, а екстремальні природні явища.
Для краси та просто заради інтересу люди знищують багато рослин, яких і так мало залишилось на Землі. Кожної хвилини знищується 20 гектарів лісів, кожного дня зникає по одному виду тварин та рослин
Червона книга України За даними Міжнародної спілки охорони природи з 1600 р. на землі вимерло 94 види птахів і 63 види плазунів, під загрозою зникнення 1000 видів тварин.
Заповітні куточки нашої Батьківщини Щорічна площі лісів зменшується на 2%, швидкість знищення екваторіальних лісів за останні роки складає 20 га за добу.
Вода – найцінніше багатство Вода – найцінніше багатство. Без неї неможливе життя на планеті. Забрудники води: а) побутові і промислові відходи; б) мінеральні добрива, пестициди, які змиваються з полів дощами; в) продукти гниття; г) горючо-змащувальні речовини; д) нафта, покриваюча Світовий Океан; є) відходи тваринництва.
Проблема питної води Вода необхідна для життя. Кожна людина на 70% складається з води. У середньому людині потрібно 3 л води за добу. І хоча вода є основною складовою гідросфери, тобто водної оболонки Землі, запаси прісної води становлять менше 1% всього світового океану. 99% це морська вода. У багатьох країнах світу спостерігається загальний дефіцит, зростає забруднення і поступове знищення джерел прісної води. Чинниками, що спричиняють ці явища є знищення лісових масивів, втрата природних водозабірних площ, неналежно очищені стічні води, ненаукові методи ведення сільського господарства і як наслідок – забруднення води пестицидами , мінеральними добривами, відходами тваринницьких ферм тощо.
Щоб зростити багато продуктів харчування, людина постійно “удобряє” землю хімічними речовинами: ядохімікати, нітрати.
Посеред 20 століття вчені різних країн почали говорити про незворотні змінення, що відбуваються на планеті. Вони звертаються до людей за допомогою. Людина повинна жити гармонійно з природою, а не підкорювати її. Людина повинна співпрацювати з природою, її всесвітньо зберігати.
Вода – найцінніше багатство Вода – найцінніше багатство. Без неї неможливе життя на планеті. Забрудники води: а) побутові і промислові відходи; б) мінеральні добрива, пестициди, які змиваються з полів дощами; в) продукти гниття; г) горючо-змащувальні речовини; д) нафта, покриваюча Світовий Океан; є) відходи тваринництва.
Схожі презентації
Категорії