X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сонячна активність та її вплив на Землю

Завантажити презентацію

Сонячна активність та її вплив на Землю

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сонячна активність та її вплив на Землю Сонячна активність — це складний комплекс різноманітних утворень на сонячній поверхні: факелів (ділянок з підвищеною яскравістю), плям (ділянок із зниженою яскравістю), протуберанців (короткочасних яскравих сплахів). Сонячна активність змінюється циклічно. Існує 11-річний цикл активності Сонця. Під час цих явищ відбувається вихід на поверхню Сонця сильних локальних магнітних потоків

Слайд 2

Сонячні плями та протуберанці Сонячними плямами називають активні ділянки в фотосфері Температура речовини у них менша, ніж навколо (близько 4500К) Розміри плям близько 40 000 км, а іноді і 180 000 км.

Слайд 3

Факели Факели - світлі утворення, які супроводжують плями . Утворюються на ділянці поруч з плямою, де потік енергії більший.

Слайд 4

Протуберанець Протуберанець - викиди сонячної речовини, яка піднімається над поверхнею і утримується магнітним полем Довжина може сягати до 200 000 км, а товщина — до кількох тисяч кілометрів. .

Слайд 5

Слайд 6

Спалахи Створюються над сонячними плямами у хромосфері Спалах розпочинається із швидкого зростання температури корони до 40 млн К та сплеску м'якого рентгенівського випромінювання. За своєю яскравістю сплахи перевищують яскравість фотосфери на 50 %.

Слайд 7

Спалах і викид речовини з поверхні Сонця Речовина нагрівається, виникає потужне електромагнітне випромінювання, а в міжпланетний простір викидається вузький струмінь частинок високої енергії зі швидкостями 3000 — 30000 км/с.

Слайд 8

Структура магнітного поля в ділянках спалаху Перед початком спалаху над поверхнею Сонця виникає зона, де магнітне поле на невеликому відрізку різко змінюється за величиною та напрямом.

Слайд 9

Вплив сонячної активності на Землю

Слайд 10

Полярне сяйво

Слайд 11

Магнітні бурі Через 1-2 доби після спалаху на Сонці підсилений потік сонячного вітру досягає Землі Під дією потоку земна магнітосфера стискається

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика