X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зображення нескореності українського народу в поемі А. Малишка «Прометей»

Завантажити презентацію

Зображення нескореності українського народу в поемі А. Малишка «Прометей»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зображення нескореності українського народу в поемі А. Малишка «Прометей»

Слайд 2

Андрій Малишко (1912 – 1970)

Слайд 3

Один з визначніших своїх творів Андрій Малишко назвав ім'ям героя старогрецької міфології. Прометей — це вічний символ незламності духу. На фронтах Великої Вітчизняної війни поет побачив багато таких нескорених людей. їм, а також невмирущому народові, присвятив свою поему Андрій Малишко.

Слайд 4

Краса подвигу

Слайд 5

За горами гори, хмарою повиті, Засіяні горем, кровію политі. Споконвіку Прометея Там орел карає, Що день Божий добрі ребра Й серце розбиває. Розбиває, та не випє Живущоїї крові,- Воно знову оживає І сміється знову. Не вмирає душа наша, Не вмирає воля. І неситий не виоре На дні моря поле, Не скує душі живої І слова живого. Не понесе слави Бога, Великого Бога. Т. Шевченко “Кавказ”

Слайд 6

Літературний диктант

Слайд 7

В образі простого юнака зі Смоленщини поет зображує тих людей, які героїчно захищали рідну землю й свій народ від загарбників. Трагічна ситуація, в якій опинився головний герой, дала можливість побачити високу моральність воїна, а також людей, які його врятували. Вражаючою в поемі є сцена, коли фашисти зігнали всіх мешканців села і поставили перед ними бійця, запитуючи: «Це ваш?» Не знайшлося жодного, хто б не відповів: «Це наш!» Та коли фашисти погрожували спалити все село, хоробрий юнак пішов на смерть, щоб через нього люди не зазнали горя. Цей солдат любив життя, але найбільше — людей, свій рідний край.

Слайд 8

Він, як і міфічний Прометей, жертвує своїм життям заради щастя Вітчизни. Андрій Малишко звеличив у своїй поемі «Прометей» людей-прометеїв та їх невмирущі подвиги в ім'я людства.

Слайд 9

I. Зображення подвигу людей пiд час Великоï Вiтчизняноï вiйни у творах украïнськоï лiтератури. II. Характеристика образу бiйця з поеми А. Малишка "Прометей". 1. Велика любов до Батькiвщини. 2. Сила волi та здатнiсть до самопожертви заради свободи украïнського народу. 3. Вiрнiсть вiйськовому обов'язку. 4. Глибока вiра в перемогу над фашизмом. III. Типовiсть образу Прометея Малишка. (Прометей Малишка - реальна людина, воïн, який самовiддано веде боротьбу за щастя та благополуччя людей. I Йому притаманнi характернi риси воïна-визволителя.)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література