Життєпис Т. Г. Шевченка крізь призму математики
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета уроку: - ознайомити учнів із цікавими сторінками біографії Т.Г.Шевченка; - проаналізувати його художню творчість; - розвивати вміння висловлювати свою думку і виразно декламувати вірші; - виховувати шанобливе ставлення до видатних постатей української літератури; - закріпити вміння та навички розв’язання вправ на всі дії з натуральними числами та звичайними дробами; - розвивати логічне мислення, творчі здібності учнів; - поширювати світогляд школярів ; - на прикладі життєвого подвигу Т.Г.Шевченка виховувати учнів справжніми патріотами своєї країни.
«Любіть свою Батьківщину і рідну мову так, як любив покійний Тарас Шевченко. Для його пам’яті це буде найкращою нагородою і нерукотворним пам’ятником». А. Р. Церетелі (1840-1915, грузинський поет)
Моринці Енгельгардт Кріпак Талант художника Ширяєв 2,5 тис. карбованців “Кобзар” 8 поезій Кирило – Мефодіївське товариство “Захалявні” книжечки Буквар Асоціації Поміщик Енгельгардт карає Тараса за малювання. Картина К. Трохименка, 1939
5136 - (y - 425) = 3747 у - 425 = 5136 - 3747 у – 425 = 1389 у = 1389 + 425 у = 1814 Відповідь:1814
Народився поет у селі Моринцях Звенигородського повіту в сім'ї селянина-кріпака Т.Г.Шевченко. Селянське подвір’я. 1845 р.
Перші скупі знання отримав з церковнослов'янських релігійних книг у школі сільського дяка, а разом з тим і суворі знущання вчителя
У 9 років малий Тарас залишився без матері. В 11 років він став круглим сиротою. Після батькової смерті почалися поневіряння хлопця по чужих людях. Т.Г.Шевченко. Моринці
Змалку в обдарованій дитині прокинувся талант художника. Вугіллям, крейдою чи олівцем він малював скрізь, де тільки міг: на стінах, на дверях, на папері… Був він за “школяра-попихача”, тобто наймита. Після декількох років поневірянь він стає слугою пана П.Енгельгардта, його козачком.
Скориставшись відсутністю пана і пані, Тарас, засвітивши свічку, став перемальовувати портрет козака Платова, на чому був спійманий і жорстоко побитий. Проте пан захотів мати свого художника і віддав “козачка” на науку до живописця В.Ширяєва. Стверджують, що саме тоді Тарас почав складати свої перші поезії. Т.Г.Шевченко. Видубецький монастир у Києві. 1844 р.
Цікаво знати Тарас Шевченко із 47 років життя років був на засланні, роки – кріпаком, і лише років – на волі.
Вправи: 1.Виконайте дії: 189-(23+154-67+69). 2.Знайдіть 2\7 від числа 84. 3.Розв’яжіть рівняння: (х+54)-44=23.
Цікаво знати Тарас Шевченко із 47 років життя років був на засланні, роки – кріпаком, і лише років – на волі. 10 24 13
Задача 1. Автомобіль проходить відстань між двома містами за 6 годин зі швидкістю 68 км\год. Скільки часу потрібно велосипедисту, щоб проїхати 1\8 цієї відстані зі швидкістю 17 км\год.?
10 березня 1861 року поета не стало. Похований він був на Смоленському кладовищі у Санкт-Петербурзі. У травні того ж року прах Шевченка перевезено на Україну і поховано на Чернечій горі біля Канева.
Талановита він людина, Агломерат місткого слова. Розумна у батьків дитина, Аматор гомінкої мови. Сидить в зеленому садочку; Гримить, дощить, чи сонце гріє, Рівненько в кожному рядочку ОпИсує красу та мріє, Говорить із Дніпром і степом, Оспівує вкраїнську вроду, Рішучим буквенним галопом Охороня живу природу. Ворожість - не його життя: сИрітство в ньому – чорний колір, Чи треба хлопцю те буття, Шорстке, неначе панський комір. Ефект тривалості людини, Виходить, дана Божа воля – Чинити опір злій годині – Ефектна героїчна доля. Немає тих, хто не впізнає: Кобзар – не Днесь, не Симоненко. Отож давайте, називаєм - Тарас Григорович Шевченко.
Домашнє завдання 1. Знати основні віхи біографії Т.Г. Шевченка. 2. Вивчити напам’ять поезію “За сонцем хмаронька пливе…” ст. 210. 3. Впр. 84, 85 – ст. 332.
Схожі презентації
Категорії