X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Збірка «Зів'яле листя»"

Завантажити презентацію

"Збірка «Зів'яле листя»"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЗБІРКА «ЗІВ’ЯЛЕ ЛИСТЯ»

Слайд 2

Тема: Збірка поезій “Зів’яле листя” (підзаголовок “Лірична драма”) Мотиви туги і страждань Мета: розкрити світ почуттів і пристрастей, створений поетичним словом великого майстра на основі поезій “Чого являєшся мені у сні?”, “Червона калино, чого в лузі гнешся?”, “Декадент”; творчо осмислити й відтворити події, що відбувалися в житті І. Франка розвивати вміння учнів досліджувати художні особливості творів; виховувати інтерес до поетичної творчості поета, гордість за нього, збудити бажання краще пізнати глибинний зміст його ліричних творів; чистоту й благородство почуттів.

Слайд 3

Любов – це кара, це сумна в’язниця, Бог від якої заховав ключі. П. Сорока

Слайд 4

Ольга Рошкевич Тричі мені являлася любов. Одна несміла, як лілея біла, З зітхання й мрій уткана, із обснов Сріблястих, мов метелик, підлетіла. Купав її в рожевих блисках май, На пурпуровій хмарі вранці сіла І бачила довкола рай і рай! Вона була невинна, як дитина, Пахуча, як розцвілий свіжо гай.

Слайд 5

Юзефа Дзвонковська Явилась друга — гордая княгиня, Бліда, мов місяць, тиха та сумна, Таємна й недоступна, мов святиня. Мене рукою зимною вона Відсунула і шепнула таємно: "Мені не жить, тож най умру одна!" І мовчки щезла там, де вічно темнно.

Слайд 6

Целіна Журавська Явилась третя — женщина чи звір? Глядиш на неї — і очам приємно, Впивається її красою зір. То разом страх бере, душа холоне І сила розпливається в простір. За саме серце вхопила мене, Мов сфінкс, у душу кігтями вп'ялилась І смокче кров, і геть спокій жене. Минали дні, я думав: наситилась, Ослабне, щезне… Та дарма! Дарма!

Слайд 7

Ольга Хоружинська СПАСИБІ ТОБІ, МОЄ СОНЕЧКО, ЗА ПРОМІНЧИК ТВІЙ - ЩИРЕ СЛОВЕЧКО! ЯК ПРОМІНЧИКА НЕ ЗДОБУТЬ ПРИТЬМОМ, СЛОВА ЩИРОГО НЕ КУПИТЬ СРІБЛОМ, ..ТОЖ ЗА ДАР МАЛИЙ, А БЕЗЦІННИЙ ТВІЙ.

Слайд 8

Слайд 9

Декадент – митець, якому притаманні песимістичні, занепадницькі настрої (фр. dekadance – занепад)

Слайд 10

Яким постає Іван Франко на сторінках збірки? “Чого являєшся мені у сні?” Чоловік, що страждає з нерозділеного кохання, але вдячний за це долі. “Червона калино, чого в лузі гнешся?” Тонкий лірик, з-під пера якого з’являються поезії-перлини, що стають піснями. “Декадент” Людина, яка в особистій трагедії не відрікається від громадянського обов’язку.

Слайд 11

Художні прийоми фольклору Звертання Діалог Образи рослин, тварин, що набирають значення символів (калина – краса, пара голубів – закохані) Постійні епітети (молода дівчина, ясні зорі, зелене жито) Порівняння (Оченьки, як тернок, Брівоньки, як шнурок)

Слайд 12

Що є кохання для Франка? “Зів’яле листя” , “Лірична драма” Любов – це кара, це сумна в’язниця, Бог від якої заховав ключі. “За любов її і ласку дам я небо, рай, весь світ” “Як сміючись ти вбила чистую любов мою” “Завмерлеє в серці кохання” “Тебе кохаючи, загублю душу” “Люблю я власну мрію”

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська література