X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"За мить щастя"

Завантажити презентацію

"За мить щастя"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Олесь Гончар “За мить щастя”

Слайд 2

Сюжет (дужееее стисло) На жнив’яному полі зустрілися Сашко Діденко й мадярка Лариса, їх охопило неймовірне почуття кохання. Молоді люди віддалися пристрасному бажанню, несподівано з’явився розлючений, із гострим серпом у руці чоловік Лариси, хотів накинутися на них, але Сашко зупинив його смертельним пострілом. Діденка посадили на гауптвахту — він і досі перебуває в полоні щасливої миті, Лариса ж інтуїтивно передчуває трагічну розв’язку — військовий трибунал, зважаючи на міжнародний резонанс Діденкової справи, не переймається долею зовсім молодого Сашка й виносить смертний вирок.

Слайд 3

Паспорт твору У 1964 р. з’явився цей маленький шедевр О. Гончара. У новелі йому на високому художньому рівні вдалося показати красу і силу почуття кохання. Це найулюбленіша тема митця. Літературний рід: епос. Жанр: новела. Стильовий напрям: романтизм. Тема: зображення кохання з першого погляду й страшної розплати за мить щастя. Головна ідея: оспівування краси й сили почуття кохання. Головні герої: артилерист Сашко Діденко, мадярка Лорі (Лариса), її чоловік, комбат Шадура. Час дії: одразу після перемоги у Другій світовій, коли війська ще залишалися на звільнених від фашистів територіях.

Слайд 4

Мотиви твору: Престиж держави вище всякої гуманності; Пристрасть, кохання з першого погляду; Солдатська дружба і моральна підтримка; Філософська сутність щастя людини. Новела "За мить щастя" нагадує новелу В. Винниченка "Момент".

Слайд 5

Проблематика: Життя і смерті. Життя як найвищої цінності. Відповідальності за свої вчинки. Краси кохання. Справжніх життєвих цінностей. Права кожної людини на щастя. Миті щастя. Відповідальності держави за долю її громадян. Дружби та товаристських стосунків.

Слайд 6

Увага !!! Є на ЗНО !!! Задум твору виник у далекій Бірмі, у місті Рангуні. У творі автор використав архетипні образи: сонячних жнив, снопів та полупків. Закінчується твір словами: “Сталося все, що мусило статись”.

Слайд 7

Отже… В оповіданні О. Гончара «За мить щастя» художньо осмислюється краса і сила кохання, подається узагальнений образ миті життя, філософія героя говорить про те, що людське щастя відносне й короткочасне. Можливо, людина й живе на землі заради цієї прекрасної миті, хоч і платить часто дуже високу ціну. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література