X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Великдень

Завантажити презентацію

Великдень

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Великдень або Пасха

Слайд 2

Христове Воскресіння Світле Христове Воскресіння, або Великдень цього року ми відзначаємо 20 квітня. - Воскресіння Христове – одне з найдавніших і найсвітліших християнських свят. Воно святкується урочисто. Для християн це найрадісніше і найурочистіше свято, бо воно дає нам надію,що через віру у воскреслого Ісуса Христа і ми воскреснемо і одержимо вічне життя.

Слайд 3

Чистий четвер Шанованим днем є останній четвер, що передує Великодню — чистий, або Великий четвер. До цього дня всі господарські будівлі мають бути почищені і прибрані. В четвер потрібно купатися або обливатися водою на світанку, обкурювати житло від будь-якого зла.

Слайд 4

Паска – великий, гарно випечений хліб, який символізує вічність людського життя . Господиня дуже хвилюється в цей день: позичати нічого не можна, щоб нічого чужого в хаті не було. В піч паску ставлять з молитвою, з прославлянням: “Паско в піч, а таргани, цвіркуни та мокриці – геть із хати” Поки паска не посвячена, їсти її не можна – гріх!

Слайд 5

Невід’ємною частиною Великоднього свята є крашанки й писанки. Яйце — це символ весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду.

Слайд 6

Крашанки — це варені яйця, пофарбовані природними барвниками одним кольором: жовтим, коричневим — від лушпиння цибулі, червоним — від соку буряка тощо. Крашанки їдять, коли граються діти у великодні ігри. З писанок і крашанок розпочинається Великодній сніданок у кожній українській оселі.

Слайд 7

Писанки — це сирі яйця з нанесеними на них символічними візерунками, В давнину писанки не варили, щоб не вбивати живу силу зародка. Сьогодні люди не надають писанкам такого значення, тому часто трапляються писанки з варених або видутих яєць.

Слайд 8

Прикмети на Великдень Не кожен день — Великдень, а хліб — не паска. Коли на Великдень ясно світить сонце, то через три дні падатиме дощ. Коли на Великдень дощ або хмарно, буде врожай. Коли на Великдень спить господар, то виляже пшениця, а якщо господиня — льон.

Слайд 9

Усе радіє, Сміється сонечко з небес, Прозора річечка ліліє - Христос Воскрес! Христос Воскрес! Пташки співають в полі, в лісі, І дзвонить дзвін аж до небес, Де білі хмарки розпливлися, - Христос Воскрес! Христос Воскрес!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література