X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Великдень всіх нас на гостини просить

Завантажити презентацію

Великдень всіх нас на гостини просить

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Великдень всіх нас на гостини просить

Слайд 2

Великдень — найбільше християнське свято. Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву — Пасха.   В українського народу побутують чудові звичаї та традиції, які передаються з покоління до покоління. На Великодні свята поширені крашанки та писанки.

Слайд 3

Писанка – один із найголовніших атрибутів важливого християнського свята – Великодня. Це своєрідний мініатюрний народний живопис.  Людина здавна наносила на шкаралупу яєць знаки, ще тоді, коли і писати не вміла, і були ті знаки малюнками-молитвами. Так створювалися писанки, адже «записані» були там і подяка, і прохання. Наші пращури вірили, що писанки приносять добро, щастя, достаток, здоров’я та захищають людину від усього злого.

Слайд 4

Слайд 5

Найдавнішими вважаються крашанки - це писанки одного кольору. Згодом виникли багатоколірні писанки, в яких застосовувались різноманітні природні барвники. Але колір в писанці отримав своє символічне значення, походження якого не випадкове. Жовтий, золотистий, оранжевий кольори писанки впливають на людину подібно до сонячного проміння, дають радісний, світлий настрій. В писанці означають тепло, надію, небесні світила, врожай в господарстві. Червоний колір на писанках мабуть є найбагатозначнішим. Червона барва символізує добро, радість життя. Саме червоне яйце є головним символом Воскресіння, жертовності і небесного вогню. Зелений колір означає весняне пробудження природи, надію на гарний врожай.  Блакитний - небо, повітря, а також здоров'я. Бурий, коричневий - землю і її приховану життєдайну силу. Чорний колір - колір ночі, всього невідомого і таємного. Багатоколірна писанка є символом родинного щастя, миру, добробуту.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Також існують «дряпанки» - це коли на поверхні яйця гострим кінчиком ножа або голки видряпують візерунок. «Мальованки» - це яйця, розмальовані пензлем, від руки.

Слайд 11

Дряпанки

Слайд 12

Мальованки

Слайд 13

Українські писанки розповсюджені по всьому світі, де перебувають українці. І ми знаємо, що українці в Канаді спорудили десятиметровий пам'ятник українській Писанці.

Слайд 14

Пам’ятник писанці у Канаді

Слайд 15

У місті Коломиї, що на Івано-Франківщині, існує навіть музей народної писанки

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Релігієзнавство