X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сталий розвиток і рівність можливостей: Краще майбутнє для всіх

Завантажити презентацію

Сталий розвиток і рівність можливостей: Краще майбутнє для всіх

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сталий розвиток і рівність можливостей: Краще майбутнє для всіх Рікарда Рігер Директор Представництва ПРООН в Україні Київ, 3 листопада 2011 р.

Слайд 2

Значення і рейтинги ІЛР У Доповіді про людський розвиток за 2011 рік представлені: значення і рейтинги ІЛР для 187 країн та визнаних ООН територій; ІЛР, скоригований на нерівність для 134 країн; Індекс ґендерної нерівності для 146 країн; Індекс багатовимірної бідності для 109 країн.

Слайд 3

Чому рівність можливостей та сталий розвиток? Як ми можемо… Підтримувати прогрес у способи, які є справедливими й не завдають шкоди довкіллю? Задовольняти устремління бідних людей усього світу щодо розвитку? Заохочувати політику, яка сприятиме і рівності можливостей, і сталому розвитку?

Слайд 4

Тенденції щодо стану навколишнього середовища і нерівності загрожують прогресу людського розвитку

Слайд 5

У 2050 р. глобальний ІЛР буде: на 19% вище, ніж сьогодні. Найбільше зростання – у країнах, що розвиваються (24%). 44% - у регіоні Африки на південь від Сахари, 36% - у Південній Азії. на 8% нижче за сценарієм з екологічним викликом. 12% - у Південній Азії та регіоні Африки на південь від Сахари. на 15% нижче за сценарієм з екологічною катастрофою. Істотний вплив на країни, що розвиваються. 24% - у регіоні Африки на південь від Сахари, 22% - у Південній Азії. Тенденції у стані навколишнього середовища загрожують прогресу людському розвитку

Слайд 6

Тенденції у стані навколишнього середовища загрожують прогресу людському розвитку ІЛР

Слайд 7

… і розриви у розвитку буде важче подолати До 2050 року: Без нових екологічних викликів: очікується, що нерівність зменшиться. Сценарій з екологічним викликом: зменшення нерівності, за прогнозами, уповільниться. Сценарій з екологічною катастрофою: поширення нерівності, зміна напряму нинішніх тенденцій на зворотний.

Слайд 8

Нерівність спричиняє втрати у людському розвитку й загрожує майбутньому прогресу Наш ІЛР, скоригований на нерівність, показує падіння ІЛР у світовому масштабі на 23%. Диспропорції в охороні здоров’я і освіті звужуються, але нерівність у доходах збільшується. У середньому нерівність у доходах на рівні країни за 1990-2005 роки зросла приблизно на 20 відсотків. Більш високі рівні ґендерної нерівності (ІҐН) асоціюються з нижчими рівнями сталості. Задоволення незадоволеної потреби у плануванні сім’ї могло б скоротити викиди вуглекислого газу до 2050 р. приблизно на 17%. 1,5 млрд. людей не мають електроенергії, 2,6 млрд. – доступу до базової санітарії. Якщо існуючі тенденції збережуться, то у 2030 році кількість людей без доступу до сучасної енергетики збільшиться порівняно з сьогоднішнім днем.

Слайд 9

Екологічні виклики дуже поширені, а їх вплив на найбідніші верстви набагато сильніший, як на макрорівні...

Слайд 10

Екологічні виклики спричиняються зміною клімату та хронічними екологічними загрозами Підвищується глобальна температура. Зараз вона у середньому на 0,75°C вище, ніж на початку 20 століття. Підвищується рівень моря. Сьогодні він на 20 см вище, ніж у 1870 році. Зростає вірогідність стихійних лих. Їхня середньорічна кількість за 25 років подвоїлася. Втрата лісового покриву загрожує джерелам існування і біорізноманіття. Найбільших втрат зазнають країни з низьким ІЛР (11%).

Слайд 11

Найбідніші країни найбільш уражені змінами у кількості опадів Загальне зменшення кількості опадів перевищило 4%. Посилилася мінливість. Найбільшого зменшення – понад 7% - зазнав регіон Африки на південь від Сахари.

Слайд 12

… так і на рівні домогосподарств

Слайд 13

Екологічні виклики мають негативний вплив на бідні домогосподарства Освіта: Екологічні виклики обмежують як охоплення дітей шкільною освітою, так і успіхи школярів у навчанні. Джерела існування: Значні ризики для 350 млн. людей, які отримують засоби для існування й доходи від лісів. Так само для 45 млн. (з яких 6 млн. – жінки), які заробляють на життя рибальством. Охорона здоров’я: Забруднення повітря всередині приміщень вбиває в 11 разів більше людей у країнах з низьким ІЛР. Щороку 3 млн. дітей віком до 5 років помирають від хвороб, обумовлених станом навколишнього середовища.

Слайд 14

У бідних домогосподарствах дуже поширені екологічні депривації Бідні потерпають від декількох екологічних депривацій (що відображено у Багатовимірному індексі бідності, БІБ) 80% зазнають двох і більше, 29% - усіх трьох. Майже у 90% немає доступу до сучасного палива для приготування їжі, 80% - до належної санітарії, 35% - до чистої води. У Південній Азії та регіоні Африки на південь від Сахари: 90% не мають доступу до сучасного палива для приготування їжі; 85% не мають доступу до покращених санітарних умов. У деяких арабських державах більш ніж 60% населення потерпає від дефіциту води.

Слайд 15

Устремління бідних людей щодо розвитку мають задовольнятися у рамках глобальної та місцевої сталості

Слайд 16

Відповідь на політичні виклики на місцевому рівні Змінити модель розвитку у напряму більш сталих моделей виробництва і споживання. Чисте і безпечне навколишнє середовище – право, а не привілей. Заохочувати більш усеосяжну участь людей, найбільш уразливих до екологічних небезпек, у врядуванні та формуванні політики. Задовольняти устремління бідних щодо розвитку, зберігаючи при цьому навколишнє середовище. Обнадійливі приклади безпрограшної політики існують на національному рівні. Масштаб виклику вимагає масових одночасних інвестицій та інновацій.

Слайд 17

Це можна зробити; поетапного підходу недостатньо. Потрібно макро-зрушення.

Слайд 18

Щоб забезпечити макро-зрушення, нам потрібні глобальні інновації Нинішнього фінансування на розвиток недостатньо, а доступ до цих коштів нерівний (по країнах і секторах). Нові джерела фінансування: податок на торгівлю валютою Можливість впровадження і зростаюча підтримка на високому рівні Реформи задля більшої справедливості та доступу до фінансових коштів. Роль держави в активізації приватних ресурсів Інструменти для покращення клімату на основі “потоку операцій”, що допомагають місцевим суб'єктам виконувати складні вимоги для доступу до фінансових коштів на вирішення проблем клімату Національні кліматичні фонди для заохочення комбінування ресурсів

Слайд 19

Щоб забезпечити макро-зрушення, нам потрібні глобальні інновації Швидке впровадження Ініціативи ООН із загального доступу до енергії Глобальна кампанія Усунення перешкод для поширення технологій Підтримка національних стратегій розвитку на основі скорочення обсягу викидів і стійкості до зміни клімату Досягнення цієї мети збільшило б викиди СО2 лише на 0,8%. Орієнтовна сума щорічних інвестицій менше одної восьмої щорічного обсягу субсидій на викопне паливо.

Слайд 20

Сприяння людському розвиткові вимагає вирішення питання сталості. Це може й повинно бути зроблено у способи, що є справедливими та розширюють права і можливості.

Слайд 21

Значення і рейтинг ІЛР України Значення ІЛР України за 2011 рік дорівнює 0,729 – у категорії країн із високим рівнем людського розвитку – що ставить країну на 76 позицію з 187 країн і територій. За період з 1990 до 2011 рр. значення ІЛР України зросло з 0,707 до 0,729, або на 3 відсотки чи в середньому приблизно на 0,1 відсотка за рік. ІЛР України за 2011 рік (0,729) нижче середнього по країнах із високим рівнем людського розвитку (0,741) і середнього по країнах Європи та Центральної Азії (0,751).

Слайд 22

ІЛРН, ІҐН та БІБ України ІЛР України за 2011 рік дорівнює 0,729. Проте, якщо це значення скоригувати на нерівність, то воно впаде до 0,662, тобто через нерівність у розподілі показників вимірів знизиться на 9,2%. ІҐН України становить 0,335, що ставить її в індексі за 2011 рік на 57 місце серед 146 країн. 2,2 відсотка населення України потерпає від багатовимірних нестатків, а ще 1 відсоток є вразливим до таких нестатків.

Слайд 23

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне