X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Василь Барка “Жовтий князь”

Завантажити презентацію

Василь Барка “Жовтий князь”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Василь Барка “Жовтий князь” Викриття голодомору у романі “Жовтий князь”

Слайд 2

Моя біографія, супроти звичайного життєвого становища, склалася невдало. Але так чоловік часом звільняється від того, що в'яже зв'язками, незгодженими з вільним висловом почування і думки в образі простої і доброї краси, що її треба з постійними трудами шукати. Хоч вона всюди заключена, як в зернині, в правді — з неї розкривається для кожного, і життя дістає виправдання при всіх незлагодах.

Слайд 3

Наслідки голодомору в Україні 1932-33 рр. Великий голодомор 1932-33 рр.був штучним…

Слайд 4

Наслідки голодомору в Україні 1932-33 рр. За оцінками сучасних демографів в Україні в роки страшного лихоліття штучно створеного голодомору померло близько 2.2 млн. чоловік….

Слайд 5

Сім’я Катранників – центральні постаті роману “жовтий князь” Центральними постаттями сюжету в романі є сім’я Катранників на якій найбільше показано голодомор як штучне винищення народу України. Сім’я складалася з пяти чоловік з яких вижив тільки малий Андрійко.. Андрійко Катранник – образ, що показує нескоренність і незнищенність українського народу

Слайд 6

Символіка жовтого кольору в романі В. Барки “Жовтий князь” Роман В. Барки "Жовтий князь" є одним iз найяскравiших описiв украïнського голодомору 1932-1933 рокiв. Ключем до розумiння авторськоï концепцiï твору _ й одним iз його провiдних символiв стає жовтий колiр, що зустрiчається уже в назвi роману. Вiн входить в оповiдь твору в характеристицi одного iз фанатичних i бездушних служникiв нового режиму, Григорiя Отроходiна, який називається рудим.

Слайд 7

“Антихрист” і символ голоду Назву "Жовтий князь" можна трактувати неоднозначно: це i уособлення бездушноï новоï влади на чолi зi Й. Сталiним, "Антихристом", i символ голоду, що панує на вулицях агонiзуючого села. Панування "жовтого князя" призводить до суцiльного змертвiння, "руïни". У романi жовтий Ї це символ смертi, нищення як навколишнього свiту, так i людини: жовтими є й сухi бур'яни та трава на тихих вулицях напiвмертвого села, i мертвi тiла людей, що загинули вiд голоду. Отже, жовтий колiр у романi використовується переважно на позначення нелюдськоï сили, що призводить до змертвiння та занепаду. Усе, до чого вона доторкається, теж жовтiє, мов вiд подиху пекельного вогню.

Слайд 8

До зубожіння та винищення народу призвела влада (Григорій Отроходін – лице влади та прямий образ Йосипа Сталіна).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література